Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért késik az utóbbi időben?

Miért késik az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, júniustól nem szedek fogamzásgátlót (9 hónapig szedtem), mert előbb jött meg a rendes szedése mellett is a megvonásos vérzésem, illetve 10-15 kg-t híztam vékony alkat mellett, a tabletta elhagyása után júliustól pedig még 10-et.. 63-ról lettem végül 85-86.. voltam pajzsmirigy vizsgálaton és cukorterhelesen, semmi extrát nem mutatott egyik sem, most szelént szedek.


Ezeket a vizsgálatokat legfőképp a hízás és a ciklusom váltotta ki. A tabletta abbahagyását követően 30-1-2 naposak voltak a ciklusaim, majd egyszercsak 52. Ekkor mentem orvoshoz. Elvégeztem 8 tesztet, mind negatív volt és mikor végre megjött, az is rendes mennyiségű volt. Utana 34 napra jött meg (ekkor mar szedtem a szelent) most pedig már megint 9 napja késik, most tartok a 40. ciklusnapomon. Az első ilyen késésnél, az 52 napos ciklusnál aggódtam a terhesség miatt, de akkor is 1-2 perc óvszer nélküli szex miatt, azóta viszont tényleg mindig aktus elejétől a végéig óvszerrel szexelünk és így is alkalmazzuk a megszakítást is, tehát a terhességet kizárnám, de elvégzek egy tesztet is.


Tüneteim annyi, hogy pár napja nagyok és érzékenyebbek a melleim,de semmi más, pont mint mikor 52 napra jött meg.


Nem tudom már mire gondoljak.

A mensi rendes ideje előtti 2 hétben intenzíven edzettem (máskor ezt nem tettem) és sok citromlevet és C vitamint szedek, de nem hinnem, hogy ezek miatt lenne ekkora késés.


Elmennék orvoshoz, de most úgysem fogadnának. Szerintetek mi lehet ez, ciszta?


Előre is köszönöm a választ!



2020. ápr. 7. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor először mentél dokihoz, mennyire vizsgáltak meg? Teljes vérvétel, hüvelyi uh is volt? Vagy csak a tsh meg inzulinterhelés?


Így vaktában sok minden lehet a kizàrt kettőn kívül, sajna innen nem fogjuk tudni megmondani. Pcos, ciszta a leggyakoribb okok azokon kívül.

2020. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak pajzsmirigy és cukorterheles volt:(
2020. ápr. 7. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!