Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen tünetekkel jár az...

Milyen tünetekkel jár az endometriózis? 2 hónapja bal oldalon egy helyen szúr az alhasam, és a derekam is az utóbbi időben fáj.

Figyelt kérdés
Laborleletek normálisak, Ca-125 normális, nőgyógyász semmit nem talált... Kb. 1 éve volt laparaszkópos műtétem, ahol az egyik elzáródott petevezetőt kivették, és endometriózisnak tűnő kis felrakódást eltávolítottak. Azon az oldalon érzem a szúrást, de műtét előtt semmi gondom nem volt. Már irritabilis bél szindrómát is mondtak. Teherbeesés miatt kérdeznék rá az endometriózisra, ha netán felmerülne a gyanú.
2015. márc. 3. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a korábbi műtét miatt érzel ott valamit.

Nekem is volt egy műtétem és azt mondta az orvos, hogy utána már, hogy ott megbolygatják a dolgokat, előfordulhat ilyen. Mint pl. ahogy fájnak az ízületek időjárás változásnál. Sokkal érzékenyebb lesz az a terület is mindenre.

Az endometriózis egyébként erős, nagyon-nagyon-nagyon-nagyon fájdalmas menstruációval jár. De szerintem a nőgyógyászati vizsgálaton kiderült volna, ha az a bajod. Gondolom, csináltak hüvelyi UH-ot.

2015. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ott nézték. Előfordulhat, hogy műtét után 1 évvel jön ez ki? És pont a bal oldalam, ráadásul lombik beültetés után 2 héttel kezdődött. Neked nem találtak semmit?
2015. márc. 3. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet, hogy a beültetés miatt érzel valamit?


Elvileg nekem sincs most semmi bajom :) De egyébként megértelek, én is úgy vagyok, mint te, hogy ha érzek valamit, akkor félek, hogy kiújult. Régebben biztosan nem figyeltem ennyire ilyenekre. De most már sajnos mindig eszembe jut, hogy mi van, ha megint.

2015. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Endometriózisról annyit tudok mondani, hogy lehet olyan alattomos is, hogy semmilyen tünetet nem okoz. Így volt ez nálam is. Nem feltétlenül jár olyan menstruációs panaszokkal, amit az első hozzászóló írt. Konkrétan nálam akkor merült fel laparoszkópiás műtét, mikor már 4 éve nem tudtam teherbe esni. A műtét kimenetele elég szomorú volt, mert el kellett távolítani a petefészkemet az egyik oldalon, teljesen hozzágyógyult a kismedencéhez (hozzáteszem sem röntgenen sem ultrahangon ez nem látszódott, és nem is fájt). Elküldték szövettanra és az eredmény endo.
2015. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!