Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Jónás naptár vagy a kínai...

A Jónás naptár vagy a kínai fogantatási naptár bejött valakinek a baba nemére vonatkozólag?

Figyelt kérdés

Lehúzó kommenteket nem szeretnék, abszolút kiváncsiság az egész.


Nekem az első gyermekemnél mind a kettő (Jónás naptárból ugyan csak a netes verzió) ugyanazt a nemet jósolta, be is jött.

Viszont most a barátnőmnek mindkettő fiút jósolt, mégis lánya lett.


A Jónás naptárnál pl számít hogy ha abban a hónapban fogant a baba, de pl nem a Jónás napon? Akkor lehet még a megjósolt nemű?


(Nekem pl nem Jónás napon fogant a gyermekem az tuti.)



2020. ápr. 19. 15:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Lányt jósolt, fiam lett 😂
2020. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A kínai naptár lányt jósolt és fiú lett. Most fiút jósol de még nem derült ki a neme 🙄. Jónás naptárt nem ismerem.
2020. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kínai 2 lányt jósolt. 2 fiam van.

Jónást nem tudom értelmezni.

2020. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem tudom hogy hiszek-e benne, de talán a Jónás naptárban valamivel jobban, mert az egyénre/személyre szabott. A kínai az ilyen szempontból nagyon általános. Pl nehéz elképzelni hogy adott időben teherbe esett azonos korú nők, 9 hónap múlva mind fiúnak vagy mind lánynak adnak majd életet. Na meg valami olyasmit is hallottam, hogy a kínaiak máshogy számolják az éveket, életkort, ergo lehet nem is jól néztem, mint ahogy sokan sem ezek szerint.

Plusz a 10-es válaszolónak is igaza lehet.


A Jónás naptár úgy tudom olyan elven működik hogy a holdfázisokat nézi. Abban a holdfázisban (de lehet rosszul írom, amiben születtünk mindig termékenyek vagyunk). Ezeket a napokat számítja ki és szerintem a holdnaptár szerint rendel hozzá nemeket (fiú vagy lány gyermek).


Itt a megadott nap nem a peteérést mutatja, remélem ezt senki nem hiszi, hanem a Jónás napot, ami előtt 3 napig kellene a naptár szerint akciózni. Illetve nem 3 napig 😃hanem abban a 3 napban!


De ha ez nem esik egybe a peteéréssel akkor azért nem hiszem hogy sok esély van rá. Mert ez egy kiszámított dolog, a peteérés meg egy biológiai folyamat, aminek végbe kell mennie a terhességhez.


Nekem valami ilyesmi a véleményem, de kiváncsi vagyok hogy 2.babánál majd mennyire jön be. Még nem próbálkoztunk, de ha nem felejtem el egyszer majd megírom.

2020. ápr. 20. 12:41
 15/17 anonim ***** válasza:
Már írtam ide, azóta kiderült, hogy kislány lesz, így nekem bejött a kínai naptár. 😍 Jónás nem tudom mennyire működik, aszerint nekem mensi második napján lett volna utoljára(fogantatás előtt) termékeny napom, nekem ez kicsit hihetetlen, de persze bármi lehet, hallottunk már menzesz alatt fogant babáról. A kislányunk középidőben fogant. :)
2020. ápr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy nézzem a Jónás naptárat, mert hogy tuti nem akkor volt peteérésem ahogy a naptár mutatja. 😊
2020. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mind3x lanyt josolt a kinai, 2 lany mar van, 3.ra ket doki mondja h lany lesz:)))
2020. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!