Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem tudom már megint mi van a...

Nem tudom már megint mi van a menzeszemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom buta a fórum cím. Én is utálom a hülye kérdéseket 😅

Tudom senki nem orvos. Nem látunk egymásba. Menjek el orvoshoz, teszteljek.. Ezek meglesznek. De az orvosom max 2 hét múlva fogad, tesztem elfogyott, és köv hétvégénél előbb nem tudok venni.

Ellenben örülnék ha leírnátok a véleményetek.


Pcos-ir vagyok. Van két kislányom. Az elsőre 2 évet vártunk,azonnal tudtam, hogy terhes vagyok. Már beágyazódás után hulla fáradt voltam,folyamat pisilni kellett leszakadt a mellem,szédültem.A második szintén tervezett, de álmunkban sem gondoltuk, hogy 5 hónap alatt sikerül,ráadásul levosert spirál után ami folyamatos gyulladást okozott. Nála csak kíváncsiságból csináltam tesztet mert nagyjából 4 napja késett. Bár a teszt azonnal erős 2 csík lett. A dokim szerint jóval később fogant mert plusz 2 hetet kellett várnunk mire kiderült élő terhesség. 8 hetesen 6 hetesnek felelt meg. Nála csak később jöttek a tünetek.


Tavaly májustól majdnem 9 hónapig gond volt a menzeszemmel. Konkrétan 2 hetente 2 heteket, de volt mikor 21 napot véreztem.

Az orvosom kiesett 4 hónapra, hiába mentem máshoz konkrétan elhajtottak mivel pcos + ir ismert szedjek fogamzásgátlót. - amit nem szedhetek.

Mire a dokim újra talpon volt, meg kellett várnom a citológiát, majd 2 havi norculot kúrát letolni. Január elején mikor nem jött meg, kiderült van egy 4x4.5 cm echoszerkezetű cisztám. December és január között 57 napos ciklusom - ilyen soha nem volt még -a ciszta szerencsére eltűnt a menzesszel. Január óta beállt úgy, hogy minden hónapban 21.én jött meg.

Most 20.án elkezdtem egy nagyon nagyon minimálisat vérezni, pecsételni? Még annak se tudom mondani mert épp csak valami látszott a wc papíron. Ez ment 5 napig, minden reggel egy nagyon picike kis maszat. 2 napig volt enyhe menzesz görcsöm fél napig,már azt hittem megjön,de azóta se semmi. Tegnap viszkedtek a melleim, ami párszor már előfordult menzesz előtt. Fél éve nem védekezünk, tehát szeretnénk 3.babát. Nem vagyunk rágörcsölve. Most viszont tanácstalan vagyok. Félek megint egy ciszta okozza a gondot.

Mint írtam teszthez hétvégénél előbb nem jutok. Pici faluban lakunk ahol nincs patika. 2 kisgyerekkel buszra nem szállnék. Férjem pedig nem tud munkából elmenni venni. Reggel mikor elmegy még nincs semmi sem nyitva, mire végez meg már nincs nyitva semmi. Plusz most 2 hétvégén is be kell mennie dolgoznia. Elég hülye helyzet. 🤦‍♀️



2020. ápr. 27. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy tesztet megérne, mert lehet terhesség is, de a pcos is okozhatja, nekem is van, tudom miről beszélsz.

Ha ilyen nehezen jutsz patikába, mi lenne ha netről rendelnél? Ma elutalod a pénzt, holnap feladja postán, szerdán már tesztelhetsz. Akkor nem kellene 2 hetet várni.

2020. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én se tudom, tényleg nagyon hülye kérdés. Rendelj neten tesztet, hamarabb ideér, mint a hétvége.
2020. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De természetesen a netes rendelés volt az első ami eszembe jutott. De nem találtam oldalt ami ne 2 hét alatt szállítana ki hozzánk a megnövekedett rendelések miatt.

Dm rossman is legjobb esetben 14 nap. Netpatika detto. 🤷‍♀️

2020. ápr. 27. 11:22
 4/12 anonim ***** válasza:
A tüneteidhez nem tudok hozzászólni, szerintem bármi lehet. Én tesztet innen rendeltem, két nap alatt itt volt: [link] A predictor early szerintem nagyon jó, nekem már 4 nappal menzesz előtt kimutatta. Drukkolok! :-)
2020. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 27. 15:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, majd írj hogy mi lett az eredmény :-) 4-es voltam.
2020. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes, de a PCOS simán csinál ilyet. Mennyire diétázol most? Gyógyszert szedsz valamit?
2020. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Első terhességem előtt szedtem merckformint 1 évig. Azóta nem.

Jelenleg kevesebb vagyok mint mikor első lányommal teherbe estem. Nem számolok ch, persze próbálok figyelni az étkezésre. De bélgondjaim vannak. Nem tudni mi okozza a bélgyulladásaim. Így első sorban erre ügyelek főleg a fruktózra,gluténra, cukorra. Egyik sincs igazolva. De fruktóz terhelésnél 1 pont híján fújtam meg az alsó határt, ellenben 15 percel a lötty után úgy meghajtott, hogy egész nap nem győztem wcre járni. Oevos javaslatára csinálom.

Glutén vér negatív de kizárni 100% csak gyomor biopsziával lehet, azt meg egy bélbiopszia után már nem voltam hajlandó még pluszba bevállalni. Glutén evés után fájnak az izületeim hasmenésem van.

Szóval összehozni a 3 diétát nehéz. Cukrot viszont xilitet vagy eritrint használok vagy rizsszirupot.

Soha életemben nem maradt ki menzeszem csak a 2 terhességnél és január elején a ciszta miatt. Csiszre pontos ugyan sosem volt.

2020. ápr. 27. 18:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Azóta teszteltem és bizony pozitív 😊
2020. máj. 5. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj de örülök neki! Gratulálok!
2020. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!