Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél nagyon nehezen lett...

Akiknél nagyon nehezen lett baba, azok hogy tudták leküzdeni a depressziót?

Figyelt kérdés
Egy éve próbálkozunk, sajnos nem jön össze a baba. Azelőtt is szerettem volna már teherbe esni, de 3 éve szklerozis multiplexet diagnosztizáltak nálam, így várni kellett. Eddig egész jól viseltem a dolgokat, de most egy 2-3 hónapja úgy érzem h kezdek egyre depressziósabb lenni. Sajnos az SM diagnosztizalasanak az időszaka is borzasztóan megviselt, de azt még valahogy kibírtam, meg túltettem magam a dolgokon, de ha belegondolok h most ki tudja milyen hosszú orvosi tortúra vár rám megint, akkor egyből ramjon a sírás :((((( alapvetően egy optimista beállítottságú ember vagyok, de ez az egész állapot nagyon nagyon rossz, főleg h nem tudom meddig tart és az is lehet h soha nem jön össze:((( ráadásul az egyik kolléganőm pont most szült, az ő terhességét is végigasszisztáltam ami szintén nem volt egyszerű. Senkivel nem tudom ezt megbeszélni, a férjemet nem akarom ezzel nyaggatni mert tudom h a férfiakat nem érdekli ez a téma (neki van már 2 gyereke) a baratnoimnek meg egyébként senkinek nem meséltem ezt el, mert azt már tényleg nem bírnám ki h még sajnáljanak is. Valaki aki volt már ilyen helyzetben, írna valami biztatot? :((((
2020. máj. 4. 16:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

És még annyi, hogy ebben a dologban soha, soha ne hasonlítsd magad másokhoz. Mindenkinek más az útja. Amikor valaki az orrom alá dörgölte, neki 1-2 hónap alatt összejött, akaratlanul is a hibát kerestem magunkban. Aztán rájöttem, hogy nem szabad, hogy a saját utunkat másokéhoz mérjem.

Egy kolléganőm hosszú évekig "próbálkozott". Végül lombik nem lett, csak sikertelen inszeminációk. Aztán örökbe fogadtak. A második örökbe fogadás előtt, 7 év után spontán teherbe esett. Sohasem tudták meg, végül is ez hogyan történhetett. Az orvos is csak azt tudta mondani, "advent van".

2020. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok :)) nem tuntem el, csak nem gyakoriztam az elmúlt napokban :) én is tisztában vagyok vele, hogy egy év még nem sok idő. És hogy bármelyik hónapban megtörténhet a csoda :) néha borzasztó rossz de én is próbálom lekötni mással magam, szerencsére munka és suli mellett nincs olyan nagyon sok idom ezen agyalni. És igaza van annak is aki azt írta, hogy sokat segít, ha ha másnak segítesz, ezt én is megtapasztaltam. Viszont ha vége lesz ennek a korona őrületnek, akkor szerintem elkezdem a dokihoz való járkálast, hatha tud valami okosat mondani.
2020. máj. 8. 21:32
 13/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Most akadtam erre a régi kérdésemre!:) jelentem összejött a baba, itt fekszik a 3 hónapos kisfiam az ölemben:)) lombik kellett végül, de sikerült 🥰
jan. 22. 13:23
 14/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Nagyon gratulálok🥰🥰🥰 sok boldogságot kívánok😊😊😊
jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)))
jan. 23. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!