Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terhesség alatti depressziót,...

Terhesség alatti depressziót, hogyan lehet gyógyszerek nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
Mosz 10 hetes terhes vagyok, már egy ideje érzem, hogy nincs minden renben. Pl: Nem érdekel senki meg semmi, nem akarok beszélni senkivel, nem akarok csinálni semmit, nincs ami felvidítson, és nem is nagyon tudok örülni semminek. Melankólia minden napom. Beszéltem az orvosommal, állítása szerint minden oké, ez a terhesség elején normál majd elmúlik "szerinte". Az a baj, hogy fizikai tünetek is vannak, étvágyam nincs és terhességem alatt fogytam 3kg. Nagyon aggódom, hogy a babának baja lesz.

2016. okt. 20. 13:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Sikeresen elírtam elnézést

"Most"

2016. okt. 20. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem szép, de a nővéremen egy hatalmas leb...ás segített. Nem vagyok rá büszke, de kiabáltam, veszekedtem vele, a fejéhez vágtam az egészet, mikor már semmit nem akart tenni ellene. Elgondolkodott rajta, és egy hét múlva már ő hívott fel, hogy köszöni és segítsek neki kimászni belőle.


Ha neked nincs aki segítsen, akkor pszichológus, sos!!!

2016. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem minek depizel, ha a baba tervezett volt, akkor igenis örülni kell, hisz' életed legszebb időszaka következik!

Ezzel saját magaddal szúrsz ki és a gyereknek is ártasz.

Meggyőződésem, hogy a "terhesség alatti depresszióban" és a "szülés utáni depresszióban" szenvedőknek nem lélekpátyolgatás kell, hanem egy hatalmas fejmosás v 1-2 pofon, hogy észhez térjenek. Le lehet pontozni.

2016. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Először is kezdj el szedni vitaminokat, ha eddig nem tetted. Komplex vitamin és ásványianyag-kiegészítő kellene, D-vitamin, folsav, cink, B-vitamin legyen benne. Mellé valamilyen EPA-DHA tartalmú halolaj, ezek a babának is kellenek. Figyelj oda a táplálkozásodra, minél kevesebb műkaja (amiben E-k vannak), testsúlykilogramm x 2 g teljes értékű (állati) fehérje (a terhesség alatt többre van szükség, mint egyébként), napi 2-3 evőkanál egészséges zsiradék (extra szűz olivaolaj, kókuszzsír, vaj stb.), sok zöldség (napi 2-3 adag) és gyümölcs.

Ha ez megvan, sétálj sokat, legyél minél többet szabad levegőn, végezz kismamatornát (a jóga még jobb), ha van lehetőséged, meditálj vagy menj masszázsra.

Étvágyjavításra a gyömbérteát ajánlom, esetleg evés előtt közvetlenül egy deci friss citromlével és mézzel készített limonádét.

A rossz közérzet kihathat a babára, akár a szülésre is. Olvass olyan könyveket, amik a pozitív gondolkodással kapcsolatosak vagy amik szórakoztatnak, megnevettetnek. Gondolkodj, hogy tudnál az unalmas hétköznapokban másoknak jót tenni, és tűzd ki magadnak, hogy minden nap cselekszel valami jót. Elég, ha valamilyen apró dolog, nem kell megváltanod a világot.

2016. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

huhh örülj hogy anya leszel nem kell az önsajnálat mert az csak még mélyebbre visz.


de ha tényéeg nagy a probléma akkor ezeket lehet szedni: citalopram, eszcitalopram, sertralin


nem javasolt fluoxetin és paroxetin. De menj el pszichiáterhez majd ő ír fel jót :)

2016. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
34%
Elnézést kérek a 13:57-kor válaszolótól, de tudnod kell, hogy a szülés utáni depresszió a hirtelen hormonváltozásoktól van, így ha félholtra is fogsz pofozgatni egy kismamát, akkor sem tudod a hormonjait szabályozni. Ezen minden kismamának át kell esnie és minél hamarabb felállni a saját- és a baba érdekében. Fő a pozitív gondolkozás, és megpróbálni nem aggódni. (Aggódni olyan, mintha mindig egy esernyővel a kezedben mászkálnál és azt várnád, hogy esni kezdjen.)
2016. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Elnézést kérek a 13:57-kor válaszolótól, de tudnod kell, hogy a szülés utáni depresszió a hirtelen hormonváltozásoktól van" - nem, attól van, hogy az anya valamiért nem vésődött be a gyerekére, így az ösztönvilágának egy része halottnak tekinti.


"Ezen minden kismamának át kell esnie és minél hamarabb felállni a saját- és a baba érdekében." - pontosan ezért közel sem minden kismama esik át rajta, csak azok, akiknél probléma volt a bevésődéssel (pl. mert szülés után elvették tőle a gyereket).

2016. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosítok: "egy deci, friss citromlével és mézzel készített limonádét" - félreérthető volt, nem kell egy deci citromlét meginni :)
2016. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Önuralommal, mint a "normális" (nem terhes) nők/emberek esetében is...
2016. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!