Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hasonlo eset laparoszkopia után?

Hasonlo eset laparoszkopia után?

Figyelt kérdés
Múlt héten pénteken volt laparoszkopiám, átjárhatosági, de sajnos a doki szerint nem sikerült, mert mind a két petevezetékem elvan zárodva, valamilyen gyulladás következtéből. Allitolag csak lombikkal eshetek teherbe, volt már valakinek hasonlo esete?
2010. júl. 29. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ha laparod volt,akkor azt a dokinak fel kellett volna szabadítania,h átjárható legyen.Legalábbis nekem addig csinálták amíg átjárhatóvá tették.

Az már más kérdés,h lombik lett belőle mert utána sem sikerült teherbe esnem.

Két átjárhatóságit meg egy lapart csináltak,a lapar után volt a másik átjárhatóságim 2hóra és megint elvolt záródva az egyik p.vezetékem.

Azt mondta nekem a dokim,h sajnos ez két hétre rá is elzáródhat újból,felfázás,gyulladás sok minden befolyásolja.

2010. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia! nekem csak az egyik van elzáródva és nekünk is azt mondták, hogy csak lombikkal lehet babánk. Bennem egy világ omlott össze mikor felfogtam ,hogy mit mondott az orvos. Azt hittem minden rendben lesz de tévedtem. egyedül a lombikot nem akartam. És mit tehettünk volna, mentünk a kaáliba mert nekünk az van a közelben. És augusztusban már kezdődik is a stimuláció. Jun 14-én mütöttek engem is. Ugyhogy fel a fejjel és irány a lombik program.
2010. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsônek írom, hogy sajnos nem minden elzáródást tudnak felszabadítani mûtéttel.

A kérdezônek pedig: igen, valószínûleg csak lombikkal lehet babátok, de el ne kenôdj nekem, mert a lombikkal van a legnagyobb esélyed a babára! Én elôször nagyon ledöbbentem, mikor megtudtam, hogy nálunk is csak a lombik jöhet szóba (más okból, mint nálatok), de aztán igyekeztem úgy felfogni, hogy a lombik még esélyesebb a természetes fogantatásnál vagy az inszemnél is. Úgyhogy fel a fejjel, sikerülni fog!

2010. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszonom lanyok a biztatast, en ma megyek varratokat kiszedetni, remelem okosabb leszek. :)
2010. júl. 30. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

2002-ben az esküvőnk után szinte azonnal elmentünk egy pesti profhoz, mert már esküvő előtt sem védekeztünk évek óta és nem jött össze a baba. Azt mondta a műtt után, hogy mind a két petevezetékem VÉGEGESEN és TELJES szakaszon e van záródva, csak lombikkal lehet gyerekünk. Rohantunk a Kaáliba (ő azt javasota, de azt nem mondta, persze, hogy ő az orvosigazgatója egész véletlenül annak a klinikának...) 2003, 2004 sikertelen lombik, -600ezer forint, +20 kg, baba sehol, de a másodiknál túlstimuláltak. Egy véletlennek köszönhetően eljutottam Dr. Szabó István professzorhoz, aki közöte, hogy annyi hormon van a szervezetemben, hogy ha ezt ő kapta volna, ő is tudna + tesztet pisini. EÜ kaparás uátn kiderült, hogy nem volt baba, csak un kémiai terhesség vot és ő bizony újra megcsinálná a laporoszkópiát és utána beszéljünk a továbbiakról. Megműtött a következő rendes menzeszem 5. napján (erre sokat kellett várni sajnos) és a műtét után közölte, hogy MIND A KÉT petevezetékem ÁTJÁRHATÓ, viszont szerinte PCO-s vagyok és kéne azt is műteni. Megint sokat kellett várni a menzeszemre, de akkor azt is megműtötte 2005 nyarán és azt mondta, hogy mostantól 2 helyen szeressem a férjemet: úton és útfélen :) 2007. márciusában spontán megfogant az első lányom, rá 2 évre a második. Itt aszik mind a kettő, egészségesek, gyönyőrűek én meg bodog vagyok, a pesti professzor pedig 83 áéves korában meghalt. Isten nyugosztalja. A Szabó Prof meg a szülészeti kollégium elnöke lett, a jó Isten adjon neki sok egészséget és erőt. Sosem tudom, neki eléggé meghálálni a lányaimat :)))

2010. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nacebee ***** válasza:

Nekem tavaly november végén volt laparszkopia és akkor azt mondta a doki,h lombik.egy rakás szarnak éreztem megem,h 22 évesen nem tudok szülni.erre idén március elsején 2 pozitív teszt.ugyhogy nem kell annyira letörni.mondjuk mi nem védekeztünk.nekem azt mondták lombik a páromnak kemoja volt és még a 2 évben volt és láss csodát!!!

amyúgy nekem sokat görcsölt a jobb petefészkem és nem találtak semmi uh-n és a laboron,ezért csinálta.

de eddig akinek csinálták az ismerősök közül szinte mindenki terhes lett utána,már aki akart is.

Kitartást!!!!

2010. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!