Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szedtetek valamit a terhesség...

Szedtetek valamit a terhesség előtt illetve közben? Gondolok itt a vitaminokra, magzatvédőkre, stb. Ha igen, mit és mennyi ideig. Még nem vagyok terhes, de nem rég kezdtük el a "gyakorlatozást".

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
actival multivitamint a terhesség előtt. és amikor megtudtam, hogy terhes vagyok (4 hetes), akkor vettem magzatvédő vitamint (gravidát).
2010. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én mindenfélét kipróbáltam, de a végén a gravidánál maradtam. Az legalább bennem maradt..
2010. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Sok tejet ittam és ettem gyümölcsöket,zöldségeket. Mindhárom egészséges baba lett.
2010. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

javaslom, hogy már próbálkozás alatt kezdj el szedni folsavat, mert ez nagyon fontos. vagy csak magában, vagy már most elkezdhetsz szedni terhesvitamint.

femibion a legjobb de legdrágább is, aztán a gravida, bár ettől sokan hánynak úgyhogy evés közben vagy után érdemes szedni. van még az elevit, de azt nem ajánlom bármennyire is nagy a reklámja.

terhesvitamint amúgy min. a 12. hétig érdemes szedni, bár én utána is szedem.

sok zöldség, gyümölcs, sok folyadék,ugyanez vonatkozik párodra is. hagyjátok abba már most a dohányzást, ha szívtok, (párod is).

jó próbálkozást!

2010. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doktorno, hogy szedjem a (sima patikaban kaphato) terhes vitamint mar 3 honappal elobb, mint mikor elkezdunk probalkozni es a folsavat is. Aztan mikor babas lettem, felirt nekem vitamint, amiben benne a folsav eleg mennyisegben es vasat.

Na most nekem kozben volt egy vetelesem sajnos, de a terhesvitaminomat ugyanugy szedtem tovabbra is kozel egy evig mire ujra teherbeestem. Nagyon jo volt, mert az egesz telet infuenza, megfazas es egyeb nyalanksagok nelkul huztam ki. - gondolom en, ennek koszonhetoen.

2010. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Különben nem dohányzunk.

2010. júl. 29. 11:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi még próbálkozunk. Gravidát, méhpempőt és E-vitamint szedek.
2010. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11:45 melyik az a sima patikában kapható? mi a neve?
2010. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

pont mint az első:)béres multit szedtem, plusz folsavat míg próbálkoztunk, aztán mikor nem jött meg vettem gravidát...szerintem jó, nem hánytam ki, nem híztam tőle, mármint nem nőtt meg az étvágyam, és van benne jód is ami fontos!

A védőnő azt mondta még szoptatás alatt is szedhetem majd:)

2010. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A patikában lehet kapni egy (ha jól emlékszem) Pregnavit nevű terhesvitamint, ami állitólag ugyanolyan jó, mint a márkásak, csak sokkal kevesebbe kerül.
2010. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!