Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha eleve olyan céllal megyek...

Ha eleve olyan céllal megyek a nőgyógyászhoz, hogy írjon fel egy gyógyszert, megteszi?

Figyelt kérdés

Több dokinál is voltam már, illetve endokrinológusnál is, a problémám az, hogy nincs menstruációm. Most vagyok 21, 16-18 éves koromig fog.gátlót szedtem, mióta abbahagytam csak 3-szor jött meg. Az orvosok általában azt mondják hogy kezdjem újra a fog.gátlót, amit én semmiképpen nem szeretnék, mert peteérést szeretnék, nem kamuvérzést. Az endokrinológus nem talált semmilyen hormonális eltérést, ami magyarázza a helyzetet.

Több helyen is olvastam hogy a Clostilbegyt képes ilyesmire, de nem szeretnék tudatlanul követelőzni egy gyógyszerért, csak már tényleg el vagyok keseredve nagyon szeretném ha egészségesen működne a ciklusom.

Egyébként nem vagyok alultáplált és szinte minden nap végzek testmozgást.

Lehet, hogy sokan azt gondolják, hogy ne aggódjak ezen, ha nem akarok még babát, de nekem ez egy nagyon fontos kérdés!



2020. máj. 12. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem a Closty a megoldás a problémádra. Ha 18 éves korod óta 3x menstruáltál akkor a legnagyobb jóindulattal sem lehet azt mondani hogy minden rendben. Addig kell járni orvosról orvosra amíg ki nem vizsgálnak. A clostilbegyt peteérés serkentő, jól fog jönni ha majd babár akarsz. Addig is viszont a problémára kell fényt deríteni!
2020. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A clostyt nem lehet csak úgy találomra, mindenféle kontroll nélkül szedni. Végülis arra való, amit szeretnél tőle, de semmiképpen nem ajánlatos szerintem addig, amíg nem akarsz gyereket. Ha felírják, akkor pedig ultrahangos cikluskövetést kell csinálni, mert akár túl is stimulálhat, ami veszélyes.


Szerintem kérj másodvélemenyt egy nőgyógyász-endokrinológustól, aki erre szakosodott.

2020. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A closti nem oldja meg a gondodat, csak addig csinál ovut (de az se biztos hogy csinál!), míg szeded és esetleg 1-2 hónapig még utána.

Ha nem akarsz gyereket akkor ne írasd fel. Úgy meg főleg nem megyünk orvoshoz hogy “írja fel a Clostilbegytet dokikám” 😂


Ha nincs rendes menzeszed akkor igenis gond lehet. Ez lehet pco ir is attól hogy vékony vagy és mozogsz. De pajzsmirigy és mellékvese is okozhat ilyen gondokat. Ezt kellene kideríteni.

2020. máj. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy irtak: erre nem jó a closty. Abban a ciklusban csinál ovut (ha csinál), amelyikben szeded, meg max utána 1-2-ben, de ennyi. Ettől nem javul meg a ciklusod ráadásul ezek a gyógyszerek nem veszélytelenek, a stimuláció a későbbiekben növeli a petefészekrák kockázatát, 6 ciklusnál nem is javasolt több. Ha valaki ennyi idő alatt nem lesz terhes, akkor másfajta készítmény kell. Szóval célszerű lenne a closty-t arra az időre meghagyni, amikor majd valóban gyereket akarsz.
2020. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, ment a zöld pipa!
2020. máj. 13. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kaptam ilyesmire clostit 19 évesen. Magas prolaktin miatt nem volt ciklusom, de hiaba allt helyre a hormonszint utana, a ciklusom nem indult ujra. Egy havi clostit szedtem, utana volt ciklusom closti nelkul is. Nekem azt mondta a doki akkor, hogy szoktak ciklus ujrainditasra adni.

Aztan 26 evesen clostival lettem 2* terhes, mert anélkül nem jott ossze, hiaba volt ciklusom. Majd 29 evesen spontan.

2020. máj. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!