Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációnál ha nem jut ki a...

Ovulációnál ha nem jut ki a petesejt,nem keletkezik sárgatest. A sárgatest termeli a progeszteront. A progeszteron felel a pms tünetekért. Tehát ha nincs pms tünet-ami eddig szokott lenni-akkor nem repedt meg a tüsző, jól értem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 06:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sajnos ezt nem lehet tudni. Jól működő ciklus esetén sem feltétel a pms. Nem mindenkinek reagál a szervezete ugyan úgy. Sőt a te szervezeted is reagálhat egyik ciklusban jobban másik ciklusban kevésbé. Sok olyan ember van akinek nincs semmilyen pms tünete még is anya lett.


Csak gondolj abba bele, hogy terhesség... mennyi hormon emelkedik... még is van aki végighányja van aki nem. Sőt ugye akinek már 3 terhessége is volt, annak sem feltétlen egyformák a tünetei. Tehát ilyen szempontból ez a következtetés nem állja meg a helyét :)

2020. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a progeszteron HIÁNYA, vagy csökkent mennyisége okozza a pms tüneteket. De szerintem a pms tünetek meglétéből vagy hiányából még nem lehet következtetni a peteérésre. Ráadásul nem is biztos, hogy minden ciklus ugyanúgy zajlik, lehet egyikben megfelelő mennyiségű a progeszteron a másikban meg nem. Mégse terhes az illető.


Ami egyértelműen problémára utal, az a menzesz előtti több napos barna pecsételés. A több napos alatt a 2 napnál hosszabb ideje fennálló pecsételést értem. Ez szinte biztos jele annak hogy valami gond van.

2020. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2-essel! A pms inkább gond, mint “dejó, hogy van” a mellfájdalom pl, progi hiany miatt van, dokim mondta! A terhesség miatti mellfeszülés más tészta
2020. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például semmilyen tünetem nem volt, cicim sem fájt, nem is görcsöltem. Mégis két gyönyörű gyermekem van.
2020. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
3-as vagyok! Na igen, pontosan úgy a jó ahogyan a 4-es írja! Akkor jó, ha nincs semmi pms
2020. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertek hozza de osztrogentultermelesem van es progihianyom es eleg durva pms tuneteim, mellfajdalom volt mindig + most vagyok 16hetes es meg mindig hanyingerrel kuzdok. Tehat inkabb ugy lehet ahogy a 2es irja.
2020. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Változó, ezt nem lehet úgy kijelenteni, ahogy a 5-ös teszi. Igencsak fájt a mellem, volt enyhe megjön érzésem is, mégis 24 hetes terhes leszek nemsokára (és még igen sokan vannak így terhesség elején).
2020. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

7-es! A terhesseg miatti mellfajdalmat mar a terhesseggel kapcsolatos hormonok okozzak!

Nekem is minden ovu utan azonnal elkezd fajni a mellem, egyre jobban, mensesig! Voltam hormonvizsgalaton, egyertelmuen progihianyom van!


5-os voltam

2020. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Most, hogy terhes lettem, a peteérés utántól már Utrogestant használtam 2 kémiai terhesség miatt. Pont ugyanúgy fájt a mellem a peteérés utántól, mint amikor nem voltam terhes, szóval továbbra is úgy gondolom, hogy PMS tünetek meglétéből vagy hiányából nem lehet semmire következtetni, ez ennél jóval bonyolultabb dolog.
2020. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
7-es, latod, te is leirtad, hogy volt mellfajdalmad, progipotls kellett... akkor megis van osszefugges
2020. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!