Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folytassam a gyógyszert?

Folytassam a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségek közt vagyok.Két és fél éve szedek tablettát, előtte nem voltam rendesen kivizsgálva, hanem a régebbi vizsgálat eredményeim alapján adta ezt a doki.Ma este kéne új levelet kezdenem,de nem merek.Ugyanakkor meg hallottam, hogy a tabi megelőz pl petefészek rákot.Ez igaz?Van annyi jótékony hatása, hogy érdemes tovább szednem?Vagy hagyjam abba?Szeretnék 4 éven belül gyereket, most vok 20.Félek ha sokáig szedem majd nem esek könnyen teherbe.Mit csináljak???:((
2008. nov. 24. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 16 éves korom óta szedtem gyógyszert, s 25 voltam, amikor szültem. Az első alkalomra összejött a baba (a második mondjuk már nem akar sikerülni :()

Nyugodtan szedd a tablettát. Járj rákszűrésre 2 évente.

2008. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkabb orvostol kerdezd ezt egy kivizsgalas utan.
2008. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, a babatervezés előtt 1 évvel, ha abbahagyod, az elég. Mert ha gubancot okozna, nem lenne peteérésed utána, akkor is 3 hónap után elmehetsz a dokihoz, nézne hormont, és kiderülne, hogy mi van... És ég akkor is simán időn belül vagy ugye, mert még van 7 hónapod, hogy a babó megfoganjon. Szóval, gondold ki, gondoljátok ki előre, és ha belefér az időbe, akkor kezdd el az új levelet.
2008. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rákszűrésre évente kell járni!!!!!!!!!


Ha babát akartok akkor hagyd abba előtte egy évvel, mert (sajnos) sikeresen bekavarhat. Tapasztalat!!!!!

2008. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igen évente járok szűrésre, pont 2 hete voltam legutóbb.A baba még nem aktuális,csak 20 vagyok.Kb 25 évesen szeretnék,és arra jutottam párommal, hogy még kb 1-2 évig szedem, így összesen életemben 4 évig fogom szedni(2 éve szedem),utána 2-3 év szünet és úgy már csak kitisztulok a babóig:)
2008. nov. 25. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó döntés! :-)
2008. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!