Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Folytassam a...

Mit tegyek? Folytassam a gyógyszert, vagy ne?

Figyelt kérdés
Azaliát szedek. 17 hónapos lányom kp 5-6 napja nem akar szopni. A fejőm szar, nem csinál elég erős vákumot, így nem tudok fejni. Fogalmam nincs, hogy mennyi tejem van, vagy van -e még. Beszéltem a nőgyógyásszal, a terhesség előtti fog. gátlót az első menstruációkor kezdhetem majd el. Ma kéne új levelet kezdenem. Elkezdjem, vagy váltsam vissza (1 havi adag)? Ha nincs tej, hiába szedem, úgyis apának kell védekeznie. Ő azt mondta, hogy igyak Laktoherbet, és próbáljak fejni, hátha még van valamennyi. Mi legyen? Egyáltalán, ha abba hagyja a szopizást, és az utóbbi időben már kevés tej volt, éppen csak nyugtatta magát, akkor mennyi idő múlva apad el?
2010. szept. 13. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem még egy hónap múlva is volt tejem, miután abbahagyta a szopizást, de csak cseppecskék. Egyszer sem kellett lefejnem, mert meg sem telt annyira, hogy úgy érezzem, be van durranva. Ja, és mindössze 5 hónapos koráig tudtam csak szoptatni, úgyhogy a 17 hónappal Neked 1:0. :)

Örülj neki, hogy eddig volt tejed, szerintem ne bíbelődj vele. Ha úgy érzed, megtelt a cicid, fejd le egy kicsit kézzel.

2010. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ó, megtelni biztos nem fog, már kb fél éve nem kell melltartóbetét sem, nincs telési veszély. :-) Csak így honnan tudom, hogy van -e tejem? Kb 2 hete kíváncsiságból próbáltam fejni, hogy mennyi tej lehet, hát konkrétan 1 csepp jött a bimbómra. Akkor még szopott, ő többet ki tudott csalogatni. Csak mondom, az is baj, hogy szar a fejőn a vákum, nem igazán szív nagy erővel.
2010. szept. 13. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem értem a kérdésedet. Ha nem szopizik, akkor miért ne szednéd a fogamzásgátlót? És mi az, hogy ha nincs tej, akkor úgyis apának kell védekeznie?

Amúgy ha csak este szopizott és inkább csak "nyalakodott", nem evett rendesen, akkor meg sem fogod érezni az elválasztást. Ha viszont megnyomod a mellbimbódat, még 5-6 hónapig is jöhet tejszerű váladék, míg a prolaktin szinted vissza nem esik a normálisra. Van akinél ez nem is megy gyógyszeres kezelés nélkül.

2010. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mindig kézzel fejtem, mert valahogy úgy hatékonyabb voltam, mint az Avent kézi fejővel. De ha megmasszírozod, és utána megnyomod a bimbódat, és csak cseppek vannak, akkor tényleg ne bíbelődj vele. Tényleg örülj neki, hogy eddig ment. Ha a babának sem kell már, nem rángatja a ruhád, nem kéreczkedik a cicire, akkor szépen leválasztotta magát. :)
2010. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Anyatejleadó vagyok napi kátliterrel, mégse kell melltartóbetét a fiam 3 hónapos kora óta. Szóval ez nem mérvadó. :-)


Ha kb egy hete nem szopik a gyermeked, és fejni se tudsz, akkor ott bizony már nincs tej, elapadt. Vissza lehet még hozni, ha akarod, de már nem muszáj, hiszen a babád leválasztotta magát. 17 hónap szoptatás nagyon szép teljesítmény, tiszta szívből gratulálok!

2010. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
13:50-nek: ha nincs tej, akkor azért kell apának védekeznie, mert az Azalia csak addig véd, amíg van tej, más gyógyszert meg nem szedhetek, amíg nem jön meg. :-)
2010. szept. 13. 13:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is örülök, főleg, hogy elég nehezen indult. Kicsit sárga volt, emiatt aluszékony, meg gyengécske is (37+4 hetesen született 2950g-mal), így az első 2 hét nagyon nehéz volt. Ehhez képest 17 hónapig sikerült, szerintem is szép teljesítmény. Igaziból csak azért lenne jó visszahozni, mert ha már kiváltottam a patikában a gyógyszert, akkor ne vesszen kárba. Ráadásul férjem kidobta a blokkot és a dobozt, így nincs rá sok esély, hogy visszaváltsák.
2010. szept. 13. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

17 hónaposan már biztosan nem erőltetném a szoptatást.

Én is így voltam, bár én a Cerazette-et szedtem. A fiam leválasztotta magát, egy-két napig feszült a cicim, de utána semmi, én se fejtem egyszer se. Van még most is 3-4 hónap után is, hogy néha 1-1 csepp tejci jön.

Nekem azt mondta a nődoki, hogy addig szedjem a Cerazette-et, amíg meg nem jön a menstruációm, utána lehet kezdeni a másik gyógyszert. Ez kb. jó 2 hónap volt a szoptatás abbahagyása után.

2010. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Azaliát szedtem, és én is észrevettem, hogy kezd kevesebb lenni a tej!! gyorsan abbahagytam, a második levelet már nem is szedtem be, visszavittem a gyógyszertárba, és a patikus hölgyek voltak olyan aranyosak, hogy eladták.
2010. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, már értem a problémádat. Ezek nem csakis szoptatás alatt szedhető gyógyszerek, hanem olyan gyógyszerek, amiket szoptatás alatt IS lehet szedni. A hatásuk semivel nem csökken attól, hogy nem szoptatsz többé. Nyugodtan beveheted, nem kell visszaváltanod.
2010. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!