Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csináljak hogy ne gondolja...

Mit csináljak hogy ne gondoljak rá, ne reménykedjek mindig?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve próbálkozunk és még nem sikerült teherbeesnem. Vannak problémáim, amik mostanában derültek ki, van amit már kezelnek és van ami még kivizsgálás alatt van. Ebben az állapotomban jelenleg minimális az esélye hogy teherbeesek, mégis mindig kapaszkodom az utolsó szalmaszálba is. Ezt csináltam korábban is és sajnos a kiderült betegségek ellenére se bírok leszokni róla. Mindig reménykedek és belemagyarázom hogy na most hátha sikerült. Ha szurkál a hasam, ha nem, ha pecsételek, ha nem, ha van folyás ha nincs... valami mindig más és emiatt mindig beleélem magam aztán persze nagyot koppanok.

Más is van így? Mit tesztek ellene? Én próbálom lefoglalni magam. Azon túl hogy dolgozom, sportolok, főzök, takarítok, kirándulok, filmezek, barátokkal vagyok. De sajnos napi 24 órára nem tudom lekötni magam :(



2020. jún. 25. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
A férjedet nem őrjítetted még meg?
2020. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos minden nap van itt valaki (ha nem ugyanaz a személy,) akinek ugyanilyen gondjai vannak a lelkében.

Az első válaszoló bunkón írta le de megragadta a lényeget. Nagyon nagyon rá tud menni a kapcsolatra, szexualitásra ez a dolog. Erre azért vigyázni kellene, mert a végén nem lesz kinek szülni.

Vannak ilyen csoportok fb.-on, ők együttéreznek veled, mert neked gondolom csak erre van szükséged.

Gyerek nélkül is meg kell találnod az élet értelmét, átmenetileg, vagy végleg.

2020. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Mi az első gyermekünkre 6 évet vártunk, de még akkor sem voltam ilyen állapotban. Tudod miért? Mert imádom a férjemet, akivel bár nagyon szerettünk volna sok gyereket, de ketten is jó volt. Szeretünk szexelni, imádom a humorát, marha jó programokat szerveztünk, ha úgy éreztük jól magunkat, akkor délig lustálkodtunk hétvégén. Imádtam kettesben lenni vele. És amikor megfogant a lányunk, az valami hihetetlen boldogság volt, meglepetésként ért és hálát adok az akkori eszünknek, hogy átélhettük ezt a csodát. Azt, hogy meglepi volt és nem egy telefont várva töltöttünk el napokat és hogy nem egy kémcsőben fogant.
2020. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Tudom milyen nehéz várni és minden hónapban csalódni. Viszont, nem írod milyen gondok vannak, de azt leírtad, hogy ebben az állapotban szinte lehetetlen, hogy terhes legyél. A vizsgálatok elindultak, így ez töltsön el pozitív gondolatokkal, hogy igen, ha helyre jöttem, akkor szabad a pálya és majd akkor anyuka leszel. Sajnos pl a hormon gondok időbe telnek, mire helyre állnak. Pl én 5 év után lettem először terhes ikrekkel, sajnos nem is maradtak velünk, ezután derült ki, hogy magas a TSH szintem 4,8 volt. Kaptam rá gyógyszert, de mégsem jártunk sikerrel. Fél év után még mindig 2 felett volt a TSH, egy doki clostyt ajánlott, azzal se kerültünk előrébb, majd orvost váltottam, aki jó útra terelt, kiderült az IR és kaptam rá gyógyszert. Azt mondta a doki, legalább fél év mire olyan állapotban leszek, hogy teherbe eshetek. Legyek türelemmel. Na engem pl ez felvillanyozott, hogy nem azt kaptam, hogy ej még évek. Tudtam következő évben szerencsénk lehet :) Így koncentráltam a javulásra, figyeltem az étkezésre, szedtem a vitaminokat, a gyógyszereket a pajzsmirigyre meg ir-re és bumm váratlanul 3. hónapban két nappal a kontroll előtt pozit teszteltem. Közel 7 év volt a siker.


Nem szabad feladni, nem szabad mindenre negatívan reagálni. Jó úton jártok, most nem a babára kell koncentrálnod ennyi az egész, hanem arra, hogy javulj azon a téren amin szükséges, hogy megfelelő legyen minden, mikor beköszön majd a pici :)


Hagyd a francba a tested figyelését, felejtsd el nézegetni a naptárat. Ne olvasgass a neten sem. Szervezz nyaralást, tervezz lakásfelújítást, bármi ami reaálisan megvalósítható mostanában. És csak a gyógyulás legyen előtted és lásd, hogy mondjuk fél év múlva milyen jó esélyed lesz, babára :D És, hogy következő évben mindenképp sikerrel jártok :) Ez nem hosszú idő. Ugye évente csak 12 esély van, ami nagyon kevés. Nem szabad elkeseredni. A lehető legtöbbet megtetted azzal, hogy orvosi segítséget kértél, mert sokan halogatják a vizsgálatokat, pl mi is, ugye az első vetélésig, ami 5 év volt... gondolván fiatalok vagyunk ráérünk, bár ennek ellenére mindig nagyon rosszul esett mikor megjött a havim.


Szóval csak előre, fel a fejjel, babátok lehet , csupán várat magára :) Itt vagyok pozitív példának, hogy orvosi segítségtől egy évre babánk lett. Az tényleg nem sok idő. Hinni kell bízni és kicsit elengedni, nem azt, hogy lesz, hanem mondogasd, hogy na majd fél év múlva, addig meg tegyél meg mindent az egészségedért. Persze, ugyan úgy nehéz lesz minden ciklus végén a mensit látni, de ne hagyd, hogy urrá legyen rajtad a szomorkodás. Új ciklus új esély. És tudod is, hogy most nem lehet. Türelem és minden jót kívánok!

2020. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem fogadtok örökbe? Ugyanúgy lehet szeretni egy fogadott gyereket is, mint egy biológiait, és még jót is tennétek vele, mert a helyett, hogy az egyébként is túlnépesedett világra hoznátok még egy embert, inkább családot adnátok egy olyan gyereknek, akinek eddig nem volt.
2020. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre nincs gyógyír..
2020. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

5

Ha az örökbefogadás olyan egyszerű lenne. Nagybátyám és felesége évek óta várnak. Pedig ők testvér párt is orokbefogadnanak a kisebbségből, de rohadt bonyolult, és nagyon hülyén van nálunk ez kitalálva. Nagyon szomorú hogy mennyi gyerek marad szülő nélkül egy elavult hülye rendszer miatt.

2020. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Így van, 2-es, és sajnos minden nap van ott valaki (talán ugyanaz a személy), aki tapintatlan módon osztja az észt meg a semmit nem érő tanácsokat ezekenk a szerencsétlen nőknek, ahelyett hogy hálát adna az égnek, amiért neki nem kell ugyanezt átélnie és inkább lapozna tovább a kérdésen ahelyett, hogy még egye belerúg a földön lévőbe.


Az ilyen "meg kell találni az élet célját gyerek nélkül meg nem rástresszelni" típusú jótanácsok lof*szt sem érnek, mikor az élet egyik legfontosabb dolgáról beszélünk.

2020. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, én is csak azt tudom tanácsolni amit a többiek.

Nekünk eléggé ráment a szexuális életünk erre az egész projektre (már leírni sem szeretem , egy projekt..

Az tény, hogy ha elkezdik a kivizsgálásokat, akkor nehéz lesz nem rá koncentrálni, de mégis meg kell próbálni elengedni.

Egyelőre ketten vagytok ebben a kapcsolatban és nem szabad elfelejteni, hogy a párotoknak is nehéz lehet, ha másért nem akkor a folytonos depresszió meg kötelező együttlétek miatt.

Én is pont ma írtam ki egy kérdést, mert nekünk teljesen tönkrevágta a dolgokat, már nem élvezem az együttléteket, pedig ez nálunk mindig nagyon jól működött.. és tudom , hogy minden a stressz miatt van..

én most ezt a hónapot elengedem, és aki itt írta a lakásfelújítást, utazgatást ez jó ötlet.

Én is belevetem magam valamibe, aztán ha a sors úgy akarja, akkor úgyis lesz gyermek és kész.

Gondolni kell a párunkra is...

én is tiszta roncs lettem, állandóan csak a babaprojektről tudtam mostanában beszélni, tömtem a páromba a vitaminokat meg magamba is.

Nevetséges...

abba kell hagyni és kihasználni, hogy még ketten vagytok..

kitartást!

2020. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Hármas, nagyon tetszett, amit írsz, egészen addig, amíg a végét nem olvastam. Miért szólod le a lombikos "kémcsőben fogant" gyerekeket? Marha nagy szerencsétek volt, hogy hat év után sikerült természetes úton. De valahol a nagy örömben elveszítetted az empátiádat azokkal szemben, akik abban a cipőben járnak, amiben ti jártatok évekkel ezelőtt. Ne mondd, hogy hat év alatt egyszer sem érezted magad rosszul, vagy nem voltál csalódott. Ha ezt komolyan így gondolod, ahogy leírtad, akkor nem hiszem el, hogy hat évig próbálkoztatok.
2020. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!