Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek hosszú (minimum egy...

Akinek hosszú (minimum egy év) után sikerült teherbeesnie, mi volt a “kulcs”?

Figyelt kérdés

Volt olyan, amin valtoztattatok, akar életmód, ami meghozta a sikert?

Vagy csak szimplán ennyi idő kellett?:)

Írjátok majd oda azt is, mennyi idő után sikerült:)

Csak olyanok válasza erdekelne most, akiknek sok időbe telt.


2020. jún. 28. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Semmin sem változtattunk. 6 évet vártunk. 😊
2020. jún. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Mi 3 évet vártunk a gyógyszer abbahagyása után.

Folyamatosan görcsöltünk, hogy mért nem jön már össze.

Amikor kezdtük elengedni a dolgot összejött pont az esküvőnk napján. ☺️

Nem változtattunk semmit.

2020. jún. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
14 hónapig vártam minden alkalommal, hogy mikor lesz pozitív a teszt, aztán elmentem orvoshoz. Megvizsgált, talált is problémát és elmondta, hogy fogjuk megoldani. Elkezdődött a kezelés és megnyugodtam, hogy innentől az orvos dolgozik helyettem, mással kezdtem többet foglalkozni. Ekkor fogant a kisfiam, szinte azonnal.
2020. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

5év után lettem először terhes. Akkor épp nyaralást terveztünk, hurrá életemben először repülhetek, teljesen elvarázsolt a gondolat. Majd abban a ciklusban egyszer tudtunk együtt lenni, tehát esélyt sem adtam még a gondolatnak sem, hogy terhes lehetek. Persze sikerült, méghozzá ikrekkel (sajnos hamar angyalkák lettek:( ) -> tehát itt elengedtem teljesen a babatémát, kb ez volt az első ciklus, amikor biztosra tudtam, hogy nem sikerülhetett XD


Majd utána kiderült a pajzsmirigy gond, tehát 5 évig ezért jött nehezen. Kaptam gyógyszert, de még mindig nem lettem terhes, sőt peteérésem is elmaradt. Clostyval erőszakoskodtak, ahelyett, hogy az okot kezelték volna. Kerestem másik dokit. Ő endokrinológushoz terelt. Kiderült az IR, kaptam gyógyszert, figyeltem az étkezésre és a 3. hónapban teherbe estem. Picit több mint egy évvel a missed ab után.


Lényegében kellett az ok, hogy miért nem jön a baba. És azt kellett kezelni. Néha bánom, hogy elblicceltem és nem mentem korábban dokihoz, de nagyon ráértünk. Szabtam egy határidőt, hogy na ha eddig nem akkor utána doki. Lényegében utolsó pillanatokban sikerült :D Ennyit számít, hogy orvoshoz fordul e az ember vagy sem.


Ennek ellenére azért minden ciklus végén kés volt a szívemben a sikertelenség. (nyilván a várakozás alatt a varázslaton kívül minden vackot kipróbáltam, a legtöbb inkább ártott, mint használt volna.) Ezért én mindig javaslom, hogy igen is kell egy jó doki, aki nem peteérést csihol ki, hanem annak elmaradásának okát kezeli. Ez nagyon fontos!


Sok sikert :)

2020. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kistestvérre vártunk 2,5 évet. Nálam valószínűleg a szoptatás nehezítette a dolgot, mire végre sikerült teherbe esnem, már csak egyszer szopizott pár hete, de sajnos 8 hetesen elment a baba. Utána a 28-29 napos helyett lerövidült a ciklusom 21-23 napra, valószínűleg ovum sem volt, nagyon rágörcsöltem a témára. A nőgyógyászom Clostit írt fel a köv. ciklusra, ekkor én is teljesen megnyugodtam, hogy legfeljebb a köv. hónapban sikerül majd, és erre még előtte, spontán összejött. Amint felírta az orvos, elkezdtem szedni E-vitamint (méhnyálkahártya vastagítása miatt), illetve Femibiont és Inofolicot a rendes multivitaminom mellé. Hogy melyik hatott, vagy ezeknek a kombinációja-e, nem tudom - én a "téma elengedésé"-re szavazok... Sok sikert! <3
2020. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Missed ab lett az első, előtte 3 év próbálkozás. Missed után 3,5 hónappal újra terhes lettem, ezt már ki tudtam hordani.
2020. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!