Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 héttel hamarabb lett pé,...

1 héttel hamarabb lett pé, így mikor mutatja ki a teszt ha sikerült?

Figyelt kérdés
Jún 15-én lett vége a mensinek, és jún.-24-25-én lehetett pé. mert éreztem. Nekem 35 naposak a ciklusaim, tudom hogy a következő előtt 2 héttel szokott lenni, de mivel éreztem így tudom hogy 1 héttel előbb volt. Tegnap lett volna ugye esedékes de ott már semmit nem éreztem. Július 15-én lenne a következő vérzés esedékes. De ha esetleg össze jönne a baba azt akkor mikor mutatja ki a teszt? A nemvárt előtt 1 héttel? Vagy ez ilyenkor hogy van. Mert általában 1 hetem "üresben" áll, és most ugye hamarabb volt pé-m. Akkor 15-e előtt 1 héttel már ki is kellene mutatnia ha esetleg össze jött? Köszönöm a válaszokat. 1 terhességem volt már, ott a nem várt előtt 2 héttel volt pé-m össze is jött a baba, csak sajnos nem maradt meg, de a teszt mondjuk nem az elmaradt napján mutatta ki hanem utána.
2020. júl. 2. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Vérzés első napja + kb 14 nap (+/- 2-4 nap)= ovuláció, ha van peteérésed. Ovuláció + 14 nap (+/- 1-2 nap) = menstruáció. Ha elmarad, tesztelsz.

Az ovut nem számítjuk előbbinek vagy későbbinek, akkor van amikor. Ehhez képest, ha ismered a luteális fázisod átlagos hosszát, tudod viszonyítani hogy késik-e vagy sem.

2020. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az érzés csalóka, mert nekem volt már többször, hogy egy héttel hamarabb is erős ovus tüneteim voltak, de az ovu teszt csak a szokásos időben lett pozi.


Az ovu utáni napok száma állandó (luteális szakasz). Tehát ovu után mindig fix időre várható a mensi, ha az ovu hamarabb volt akkor hamarabb lesz a mensi, ha később, akkor később.


Ovu után 16 nappal már 100%-ot mutat a teszt, de ehhez pontosan kell tudni, nem pedig megérzés alapján.


Aktus után 20 nappal lehet számolni, mivel ovu kell a babához és 4 napig ellehet a spermium így ennyi időre már tutit mutat.


Ha neked 35 napos szokott lenni a ciklusod, akkor ahhoz mérten kell várni.

Mindig a leghosszabb ciklust kell alapul venni a teszteléshez.

Ha türelmetlen vagy, nyilván az vagy, mert kérdezed mikor tesztelj, akkor két nappal nem várt előtt tehát, 35 napos ciklusnál 33. napon már nem őrültség tesztelni.


Mellesleg azért elég extrémen jönne össze minden, ha pont most lenne egy héttel rövidebb, az eddig vélhetően (azt írtad 35 szokott lenni) pontos ciklusod, és még teherbe is esnél... azért erre pici az esély. Inkább csak korábban elkezdtél tüneteket érezni. Ettől független időben lehetett ovud. Legközelebb használj ovu tesztet, és akkor nem leszel bizonytalan a dolgokban.


Sok sikert és légy türelmes.

2020. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszi, de nem azért kérdeztem, mert türelmetlen vagyok és már nem sokára tesztelnék! Csak szerettem volna megkérdezni!

Köszi a választ!

2020. júl. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!