Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet összefüggés a logikámban?

Lehet összefüggés a logikámban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Áprilisban kimaradt menstruaciót követően pozitívat teszteltem! Első baba lett volna,így másnap rohantam a dokihoz,hogy nézze meg minden rendben van-e velem és a “babával”. Amikor megvizsgált,hozzá teszem fájt is,mondta,hogy 4 hetes terhes vagyok. Nagyon örültem neki,terveztük is! Amint kiértem a dokitól barna folyásom lett hirtelen,estére megjött,darabos volt szóval tudtam,hogy elvetéltem! Azonnal hívtam,hogy mi a teendő ilyenkor,de ő csak annyit mondott,hogy 3nap múlva rám néz.Nem tűrtem a dolognak,azonnal kerestem másik orvost,de megállapította az eredmények alapján,hogy elment a babám illetve felírt progeszteront.Nos azóta szedek vitaminokat aminek már 3.honapja de azóta semmi...szerintetek is ettől vetélhettem el,hogy korán mentem dokihoz?az normális,hogy fajt a vizsgálat?hozza teszem azelőtt sohasem fajt amikor megvizsgált.
2020. júl. 28. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egészséges terhesség nem megy el egy vizsgálattól. Akármennyire is szeretnéd az okokat keresni, nem ez lesz az. Nincs magyarázat. Sok terhesség megszakad az első 12 hétben, sajnos.
2020. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ettől nem lehet elvetélni.
2020. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A baba fent van, a vizsgálat lent történt. Gyulladásra gyanakszom, ha a méhszáj tapintása fájdalommal járt. Sajnálom. De erről az orvos nem tehet.
2020. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze,nem is a dokira akartam fogni,csak nagyon nehezen viseltem és azért ha legközelebb remelem terhes leszek,hogy menjek e el ilyen korán dokihoz ha észre veszem vagy hagyjak még rá egy kis időt?
2020. júl. 28. 15:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvoshoz menni 2 héttel a kimaradt mensi után érdemes, ha addig nem jön meg. De nem azért, mert veszélyes a vizsgálat, hanem pont azért is, ami itt is történt, lehet, hogy nem érdemes. 6. hétre általában van szívhang és meg tudják mondani, hogy jó helyen van-e, stb. Az, hogy most mensi napján látható a tesztek miatt, az egy dolog. Régen max. azt hitték a nők, hogy késett kicsit, azért jött később meg. Ez általános sajnos, bármennyire is nehéz. Progeszteront tudsz majd szedni a következő pozitív teszt után és reménykedni, sajnos mást nem tehetsz.
2020. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarlak elkeseríteni, de több ismerősöm járt már így, hogy pozitív teszt után 4-5 hetesen rohant a dokihoz ahonnan barnazva tért ki. Majd elvetelt. Nem tudom mi lehet a magyarázata vagy köze volt e vizsgálatnak.. Egyébként velem már olyan is volt, hogy nem terhesen rutin vizsgálat után a halálomon voltam. Mensi görcseim voltak utána meg barnázás, vérzés. Nem tudom. Mi most próbálkozunk, de ha kiderül, Hogy terhes vagyok 7. Hét előtt nem megyek az biztos.
2020. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. A terhességek nagy százalékban megszakadnak az első hetekben, ezt mindig szem előtt kell tartani. Anno nekünk nőgyógyászatból még úgy is oktatták, hogy "átok" ez a sok hiperérzékeny teszt, mert a nők már ilyenkor tudják a terhességüket, és rohannak az orvoshoz, pedig 4-6. hétben sajnos még nagyon nagy a vetélés rizikója. Régebben ebből a nők annyit tapasztaltak, hogy késett a mensesük pár napot, 1-2 hetet, és erősebben megjött nekik. Ma pedig nyilván a gyerekre vágyó nők tudatosan átélik a veszteséget, emiatt sokkal nehezebb feldolgozni, okokat keresnek, bűnbakokat (gyakran önmagukban), ez bizalmatlansághoz és felesleges diagnózisokhoz vezet.


A legtöbbször genetikai oka van a korai vetéléseknek, az embrió nem megfelelően fejlődik, és a természet pedig okosan gátolja a hibás gének továbbadását. Ettől még simán lehet egészséges, erős terhességed hónapokon belül :-)


Nekem az első terhességem hasonló volt, bár én orvosnál nem voltam, de volt pár halovány tesztem, aztán jó erős menstruációm... Be is pánikoltam, de hamarosan egy teljesen problémamentes, egészséges terhességem lett.


Kitartást, lesz ott baba :-)

2020. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom amiket irtatok!!! Csak van ebben a korai orvoshoz rohangalasban valami!!! Barátnőm is így járt,neki is elment. De megfogadom,hogy legközelebb ha sikerül,nem azonnal szaladok dokihoz!!!🥰
2020. júl. 28. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hetesen mit látott a doki? Én voltam 4 hetesen nőgyógyásznál, más ok miatt, nem tudtam, hogy terhes vagyok és ő sem látta, annyit mondott, hogy, vastag a méhnyálkahártya, biztos erős a menstruációm.
2020. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
3mm endometrium. Korai 4 hetes grav.Ennyit.
2020. júl. 28. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!