Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez beagyazodas lenne vagy...

Ez beagyazodas lenne vagy hormonzavar?

Figyelt kérdés

"Az a barnázás, amely az esedékes menstruáció előtt 1 héttel jelentkezik és nem tart tovább egy napnál, un. beágyazódási barnázás. Azért is hívjuk így, mert ilyenkor ágyazódik be a megtermékenyített petesejt a méhnyálkahártyába. Illetve azért is történhet ilyenkor barnázás, mert ilyenkor egy nagyon rövid időre megemelkedik az ösztrogén szint és hirtelen egy pillanatra leesik a progeszteron szint, közvetlen mielőtt a sárgatest átvenné a progeszterontermelést. A sárgatest akkor veszi át a progeszterontermelést, amikor a megtermékenyített petesejt azt az üzenetet adja a szervezetben, hogy megtörtént a terhesség létrejötte és ezért mindenképpen meg kell tartani a méhnyálkahártyát. Fontos megjegyezni, hogy több napig tartó barnázás véletlenül sem jelent beágyazódási barnázást, ezért érdemes mielőbb orvoshoz fordulni"

A ciklusom 26.napjanal tartok, ezelott 33,30,25,27 naposak voltak. Ma reggel csinaltam egy tesztet, negativ lett (ebben a ciklusban az elso aktus 21,a legutolso 11 napja tortent es mindig ovszerrel vedekezunk). A teszt utan megittam egy tasak mannoz port (tegnap visszakoszont a fajdalmas, veres vizeleturites.. Pedig azt hittem par hete vegleg elkoszontunk egymastol) es nem sokara hanytam (mar elotte sem voltam jol). Delutan a mosdoban a papiron barna foltokat lattam es neha furcsa erzes van a hasamban, de alapjaraton nem faj (nehany honappal ezelott meg be kellett vennem 4-5 gyogyszert, annyira fajt az elso nap).

A huvelyembol az elobb logott ki egy barna, nyulos nyak allagu "cucc". A menstruaciom mindig piros, voros, csak az utolso nap szokott barna lenni. Az utobbi 1 heten ketszer is be kellett vennem Monuralt...

Szerintetek az esedekes mensim szorakozik most igy, vagy a hugyuti fertozes vonta be a huvelyemet is, netan baba lenne?


2020. aug. 3. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Menstruacio kezdete
Hugyuti fertozes miatt
Beagyazodas
13 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Elso nap olyan erzesem van, mintha lebegnek, erdekes a latasom, a hasamban/mehemben erzem a kellemetlen erzest, orias pattanasok diszelegnek rajtam... Ez mind ma is elojott, de ma razott a hideg es melegnek ereztem a testem, pedig lazam/hoemelkedesem biztos, hogy nem volt.

A hanyas is megijesztett, csak a mannoz por es a tea jott vissza, nagyon ritkan szoktam hanyni. Tegnap olvastam, hogy valaki a monural utan hanyt es ment a hasa, ezert ennek tudtam be reggel

2020. aug. 3. 17:00
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez a beágyazodásimvérzés szerintem csak papíron van, valójában még senkimsem tapasztalta
2020. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
En is most csak egy oldalon olvastam rola es onnan masoltam ki az elso reszt
2020. aug. 3. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha terhes is vagy, terhessegi tüneteid beagyazodaskor még nem lehetnek.

Volt védekezés nélküli szex?

2020. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja látom már, védekeztetek. Aligha vagy terhes akkor.
2020. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem volt, mindig ovszerrel vedekezunk. Ez volt az elso alkalom, amikor vizbazisu sikositot is hasznaltunk, de az elvileg nem gyengiti a gumit
2020. aug. 3. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!