Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a normal hCG bete szint...

Mi a normal hCG bete szint veteles utan menstruacio elott?

Figyelt kérdés

Megyek a labor eredmennyel a dokihoz, de aggodom addig is.

Nekem 37.67 most.


2010. aug. 4. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A pontos értéket nem tudom,de 0,x százalék a nem terhes vagyis minimális minden nő szervezetében,de van.Vagyis menstruáció előtt is.Terhesség után,akár abortusz,vetélés,szülés után sok idő mire a szervezetből teljesen kiürül a hormon,lehet 1.5 hónap is.Addig a teszt is vérvétel is kimutatja,de fokozatosan csökken.Gondolom te is ezt látod most a vérképen ha volt korábbi hogy csökken.
2010. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,rosszul olvastam neked nem vetélésed volt csak kérdezted.Szerintem terhes vagy!:) mert ez magasabb mint a normál szint:) mit mind a doki?
2010. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Uszogterhessegem ( mola terhesseg ) volt es 3 hete volt a veteles es muszeres befejezes. Emiatt ilyen magas a hCG, ami ilyenkor rosszat jelent. Nem tudom mi lenne amugy "normal" veteles utan a megszokott.
2010. aug. 4. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben sajnos normális az extrém magas Hcg szint.


A terhességet meg kell szakítani egy mola esetén. Gyógyszeres kezeléssel indítják el a menstruációt, majd kürettel eltávolítják a bent maradó szöveteket. Mintát is vesznek mikroszkópos vizsgálathoz. 2-6 hét múlva egy újabb küreti eltávolítás szükséges, hogy a legkisebb szövetek is biztosan el legyenek távolítva, amelyek daganat kialakulásához vezethetnének. A küret után még hosszabb ideig kell figyelni a hCG szintjét is, mert ez tovább megmarad a vérben. Ha a hCG-teszt több hónapon keresztül teljesen negatív, csak akkor szabad újra próbálkozni az újabb teherbeeséssel. Ezt már szigorúan nyomon kell követni vizsgálatokkal, mert a mola terhesség ismétlődési valószínűsége nagyon magas (ha már egyszer előfordult, 10x akkora az esélye, hogy újra jelentkezik, mintha még sosem fordult volna elő).

2010. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!