Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruácio alatt tud foganni...

Menstruácio alatt tud foganni baba?

Figyelt kérdés
ha mensikor foganna a baba akkor elméletileg annyi idösnek is kellene hogy legyen az UH alapján is ugye??Ezt ugy értem hogy utolso mensi szerint 7 hetes vagyok de az UH alapján 5-6 hetesnek felelel meg akkor ez nem a mensi körül fogant ugye??
2011. okt. 17. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
én úgy tudom hogy menstruáció alatt nem lehet teherbe esni
2011. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
De lehet menstruáció alatt sőt sok nő azért nem esik teherbe mert mensi idején nem szeretkeznek és így mindig lecsúsznak róla.Persze ez ritkább de előfordulhat igen.
2011. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teherbe eshetsz a menstruáció alatt is.
2011. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de akkor az Uh is nagyobb méretet mutatna ugye nem középidöset????mondjuk mensi elött 1 nappal volt a dolog!!!
2011. okt. 17. 12:21
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

te jó Isten most ledöbbentem

amíg nem szedtem fogamzásgátlót fiatalabb koromban addig csak a menstruáció idején nem védekeztünk, meg is őrültem volna ha teherbe esek akkor

2011. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Gond van ki az apa? :(

Ebben a korban még tévedhet 1-2 hetet az UH. valamint a megtermékenyítési idő is lehet akár 5 nap is, + a beágazódás 10-14 nap. sok a váltotó. A "tól-ig". 1 hét simán összejöhet belőle.

Lehetett a menstruáció alatti is

2011. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Teherbe lehet bizony esni menzesz alatt is! Orgazmus hatására rendkívüli peteérés jöhet létre. Nagyon fontos, ha ezzel mindenki tisztában van. (kissé szar a biosz oktatás, mert ezekről érthetetlen módon nem beszélnek)
2011. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nincs vele gond ha mensi elött fogant meg az apával se nem erröl van szo!!hanem ha akkor esik teherbe az ember akkor az Uh is azt mutatja??mert akkor kicsi a babám mérete és nehogy gond legyen vele de viszont az Uh középidöre mutatja!!!
2011. okt. 17. 13:04
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

A terhesseg kora orvosi szempontbol a fogantatas ota eltelt idoszak, plusz ez kiegeszitve 2 hettel. (mert ugye kozepideju fogantatasnal az utolso mensi ota ket het telik el peteeresnel).

Az uh gepek is ennek megfeleloen vannak beallitva.

Tehat ha mondjuk azt mondja a doki, hogy uh alapjan 6 hetes a petezsak, akkor abban mar benne van az a 2 het is, amikor meg nem ment vegbe a fogantatas, tehat konkretan 4 het telt el a peteeres es az uh kozott, erre a gep automatikusan radobja azt a ket extra hetet.


Ilyen formaban ha neked az utolso mensikor lett volna valamilyen oknal fogva peteeresed es akkor sikerult volna a baba, akkor az uh ugy dobna ki az eredmenyt, hogy az utolso mensi ota eltel ido plusz 2 het. az az extra 2 het ugyanugy benne lenne.

tehat a te esetedben 7 het plusz 2 het, azaz 9 hetet dobott volna ki az uh meret alapjan, ha a mensikor estel volna teherbe.


Nalad pont ellenkezo a helyzet: nemhoz az elozo mensikor estel teherbe, de meg nem is ra ket hettel, hanem meg attol is kesobb, joval kesobb volt peteeresed, mint kozepidoben.

Ha 5-6 hetes terhesseget mutat az uh, akkor az azt jelenti, hogy kb 3-4 hettel ezelott fogant a babad.

(Tehat megegyszer osszefoglalva: ha utolso mensikor estel volna teherbe, akkor 9 hetes terhesseget latott volna az orvos, ha kozepidoben fogant volna a baba, akkor 7 hetes terhesseget mondott volna az orvos, de nalad az utolso mensid utan kb 3-4 hettel fogant, igy 5-6 hetesnek saccolta a doki a terhesseget.)



Egyebkent te vagy ugye az, aki tegnap is kerdezett? Akinek aug 25-en volt az utolso mensije? Ha igen es van meg mas kerdesed, akkor tedd fel itt, probalok neked segiteni.

2011. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kedves utolso nem én vagyok az akinek augusztusba volt meg!!de azért remélem nekem is segitesz ha lessz még kérdésem!!!:)
2011. okt. 17. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!