Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés utan teherbe lehet esni?

Peteérés utan teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Naptár szerint 1.-én volt peteérésem, de csak 2.-án este voltunk eggyütt és 3.-án van esély rá hogy így teherbe eshettem?

2020. aug. 13. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a naptár igazat mond, akkor nem sok esély van, mert a petesejt csak 24 órát él. A naptár viszont sokszor téved, így bármi lehet.
2020. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak egy napig lehet teherbe esni. Peteérés előtt és után is lehet pár nappal. Különben se tudhatod egész pontosan, mikor van.
2020. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ovuláció után a petesejt 12-24 órán át alkalmas csak a megtermékenyítésre. Mivel nem tudjuk, hogy a naptárnak igaza volt-e, így persze, lehet sikerült, szó szerint órákon múlik.
2020. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Azért az túlzás, hogy után...

Pozitív ovuteszt után 24-36 órával kilökődik a petesejt (ovuláció) ami még maximum 24 órát életképes, de ez akár lehet csak pár óra is, sőt átlagban annak idején még 12 órát mondtak, ugye azért nem a maximum élettartamot kell figyelembe venni, hiszen az a ritkább. (mint 5 napos spermium élettartam, az is inkább 2-3)


Tehát, ha a maximumot vesszük akkor 60 óra az amikor teherbe lehet esni, de ezt kb nyugodtan le lehet felezni, mert baromi ritka, ha valakinek minden a végsőkig kitart.


Ez alapján van esélyetek, de ugye mindig az ovu előtti együttlétek adják a legnagyobb esélyt, ovu után még ugyan van egy kis idő. Szóval akár még sikerülhetett is.


Itt nem is olyan régen volt egy kérdés, hogy akik nézték ovu teszt segítségével vagy uh-val az ovut, azoknak mikori együttlétből lett sikeres. Mindenkinek vagy a pozi ovutesztes nap vagy az előtte levő napból lett. (Nyilván náluk az időzített együttlét volt fontos ezért tudják biztosra. )

2020. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, itt nagyon szépen leírják.


[link]

2020. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
15.-re nem várom. Ma tojás fehérjés vizes nyák bőséges utalhat valamire?
2020. aug. 13. 15:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A vízes nyák inkább mensi előtt jellemző, azzal indul meg a nyálkahártya leválás.
2020. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
😢😢😢😢😢😢😢
2020. aug. 13. 15:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is mindin menzesz előjele ez a folyás :(
2020. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én pl pont így estem teherbe, a naptár szerinti ovu utáni napon (előtte kb 1 hétig nem szexeltünk, úgyhogy biztos). :) Viszont ovu teszter nem használtam, így valószínűleg picit később lehetett, mint a naptár írja. A teszt is 3 nap késés után mutatta csak ki, és az ultrahangon is időnként 2-3 nappal kisebbnek mérik.

Üdv. 20 hetes kismama

2020. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!