Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van ennyi vetélés,és...

Miért van ennyi vetélés,és miért ilyen nehéz teherbe esni?

Figyelt kérdés
Mi is próbálkozunk már lassan 8.honapja,más évekig meg még kitudja mi is meddig fogunk.Szerintetek mi lehet az oka ennek a sok vetélésnek,meddőségnek?
2020. aug. 14. 07:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet, mint életvitel, szennyezett környezet, stb. Viszont régen (akár 50, akár 500 évvel ezelőtt) is sajnos gyakori volt a vetélés, akkor is voltak párok, akiknek nem sikerült, ez nem új dolog.
2020. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem azt mondta az orvos, hogy ha lesz is gyerekem, minimum fél éves hormonkezelést kell kapom, és úgy sem biztos, hogy sikerül. Ehhez képest elsőre összejött, mindenféle kezelés nélkül, már 5 hónapos nagyfiú. 🤷‍♀️🥰
2020. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Nekünk pl. elég egyszer szexelni védekezés nélkül, és terhes leszek, annyira jól "működünk" mindketten. Sógornőmék meg több mint 1 éve próbálkoznak, és semmi, pedig elvileg nincs gond egyikükkel sem. Szerintem régebben sem volt ez másképp.
2020. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van. Pl aki 30+ évesen kezd el próbálkozni, simán lehet, hogy 20 évesen hamar teherbe esett volna. Barátnőm anyukajat pl 32 évesen ki kellett pakolni. Addigra már volt 2 gyereke. Extrém példa de ugye ahogy a rák, bármilyen más betegség is egyre jobban esélyessé valik, ahogy halad az idő.

Nekem mumus és sokan lehulyeznek de szerintem a sok évig szedett fogamzásgátló sem tesz jót. Ez saját tapasztalat. Annyi tunetet csinált nekem az elvileg “Jajj hat ebben szinte nincs is hormon” cucc, hogy lemondtam róla. Gondolom, akinek nem okoz tüneteket, annak sem múlik el 5-10 év nyomtalanul. Vetélés régen is ennyi volt, csak mondjuk mamám szerint azért, mert valakinek épp nem jött meg, nem pörgött be, hogy “Jajj terhes vagyok”. Vagyis nem ilyen 4-6 hetes kortól könyveltek el a terhességet, hanem legalább 2 kimaradt menzesz esetén. Ha meg megjött közben, elkönyveltek, hogy nem terhesek. Ennyi.

Es hat igen. Az életmód. Rengeteg az IR-es, aki nem is tud róla és az is nehezíti a teherbe esést. És ez csak egy betegség a sok közül.

2020. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek ezt a sok választ,legalább próbálom megérteni ezt a korforgast,én 23 vagyok parom 31 már két éve vagyunk együtt. Január óta próbálkozunk volt egy spontán vetelesem áprilisban azóta semmi. Nem stresszelek rá jön amikor jönni akar,verkep stb minden jó.Neztek már IR,PCOS,TSH minden minden. Picit aggódók viszont,hogy a parom kezd nagyon oszulni már évek óta szinte fehér a haja,hogy talán lehet neki sem ártana egy kivizsgalas.Persze ezt csak zárójelben írom,lehet,hogy csak én reagalom túl ezeket a vizsgalatokat.:)
2020. aug. 14. 14:24
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

'Nekünk pl. elég egyszer szexelni védekezés nélkül, és terhes leszek, annyira jól "működünk" mindketten.'


Azért megfelelő időben kell ahhoz együtt lenni, azt azért tegyük hozzá. :)

2020. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16#


Persze, ez így van, de a lányom egyetlenegy ilyen védekezés nélküli alkalomból fogant, úgyhogy napra pontosan tudom, mikor. :) Tény, hogy ovu környékén voltunk együtt, de akkor ezt nem is figyeltük.

2020. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17: egyik nekünk is így volt, de ehhez azért szerencsés időpont is kellett.
2020. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze az őszülésnek a gyermeknemzèshez. Genetika. Ki előbb ki később. Persze stressz is előtudja hozni, de nem feltétlen az a hibás. Nem termelődik festékanyag a hajban. Kb annyi köze lehet a szaporodashoz mintha azt mondtad volna, hogy a barna hajúak termékenyebbek a szőkéknél. Szóval semmi köze hozzá. Ráértek 1év sikertelen próbàlkozàs után orvoshoz fordúlni. De sikerülni fog nyugi. Drukkolok! 🤞🏻
2020. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom nektek!!
2020. aug. 16. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!