Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy viseltétek a terhességet?

Ki hogy viseltétek a terhességet?

Figyelt kérdés
Sziasztok,azt szeretném tudni hogy ti hogy viseltétek a terhességet.Mármint arra gondolok hogy ilyenkor azér a kismama élete megváltozik,de nagyon.Hogy viseltétek a hizást példaul?Vagy bármi mást.Kicsit félek az az igazság az egésztől,nemrég tudtam meg h babánk lesz🥰nagyon örülünk neki félreértés ne essek:)csak kiváncsi vagyok ki hogy élte meg esetleg valami tanács:)nagyon szépen köszönöm
2020. aug. 20. 09:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Hízni nem híztam sokat. Attól hogy terhes vagyok, nem kötelező disznó módjára zabálni. Hülyeség, hogy kettő helyett kell enni. Nem, nem kell! Ezt az orvosok is megmondják.
2020. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mennyit hiztal ha szabad kérdeznem?igen egyebként enis igy gondolom ahogy leirtad,de azer tartok tole..baratnom 27kilot felhizot🙈szerintem az rengeteg
2020. aug. 20. 10:06
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
9 kg-t híztam, nem lettek striaim így ez nem volt dráma. Ennek ellenére utaltam a terhességet. Első 13 hétben migrenem volt 2 naponta. A hasam nagyon pici volt, a gyerek meg nagy. Nem fért el, folyton a bordam mögé furakodott az utolsó két hónapban. Azt hittem megorulok. Folyamatosan aggódtam, hogy minden rendben legyen. Folyamatosan pisiltem. Az utolsó 3 hónapban 20 percenként. Ezt nem lehet enni, azt nem lehet enni, ráadásul cukor dietan is voltam, ez ugye karácsonykor különösen jó volt... Fű de nagyon utaltam az egészet. Erre ki az aki túlhordja?! Nem ám a terhesseg rózsaszín köd, #legcsodalatosabberzesavilagon ezo mami, neeeem, hanem en, aki eleve gyuloltem minden percét.
2020. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem híztam semmit, az utolsó hónapban már kicsit lassú voltam, de ennyi, más nem valtozott.
2020. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerettem ezt az állapotot. Szerencsére semmi tünetem sem volt, vizesedtem, de ennyj. Szülés előtti héten még szüreti fesztiválon is részt vettem.

Szerettem, hogy jobban odafigyelnek rám, bár az olyan nőktől kicsit rosszul voltam, akik, mint valami csoda porcelánbabaként viselkedtek velem.


Hízás....világéletemben olyan voltam, hogy valamire ránéznek és felszalad egy-két kiló. Ezért nem is hittem el, hogy 85 kilóval kezdtem, 90-el mentem szülni, 78-al zártam a víz kiürülése után. Azért az ember súlya változik ilyenkor, de ez természetes, mert a babával pár plusz kiló jár. A kettő helyett evést tényleg kerülni kell.

Striáim lettek...erre azt mondják genetika. Majd halványodnak.

2020. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem híztam, mert a vészes hányás megtette a magáét. Inkább jött volna fel pár kiló mint az, hogy kezdettől fogva életképtelen voltam az egész napos hányástól megmozdulni sem tudtam. Ráadásul nem múlt el szülésig.

Ezen kívül más bajom nem volt, de ez nagyon megviselt.

2020. aug. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28 hetes terhes vagyok, eddig 6 kg jött fel. Az, hogy híztam csak annyiban zavar, hogy a gumis nadrágok is nagyon szorítják már a hasam. Most tudatosult bennem, hogy szeptemberben már kell 1-2 kismama nadrágot vennem plusz egy nagyobb kabát is kell majd. Én nagyon szeretem, hogy van egy szép pocakom, szeretem kihangsúlyozni, szeretek csinosan és szépen felöltözni. Nem akarom, hogy a férjem egy lestrapált tramplinak lásson. Viseld boldogan, hogy anya leszel. Az első trimeszter nehéz volt. Sokszor voltam rosszul, hányinger, szagundor, émelygés, fáradékonyság aztán később vérnyomás bajok, vérszegénység, most egy hüvelyi fertőzés 😂😂😂...de mindez nem számít ameddig a babának nincs baja. Az meg, hogy nekem fáj nem baj. Épp ma mostam ki egy adag kis ruhát és el vagyok olvadva teljesen 😁😁😁😁. Összességében nehéz terhességem volt eddig, de pár alkalmat leszámítva mindig hálát adtam a kislányomnak, hogy engem választott az anyukájának.
2020. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Annó rengeteget olvastam a témában, ott az derült ki, hogy pl a hízás az valamilyen szinten terhesen csak genetika. Sokan voltak úgy, hogy első terhességnél+kg ment rájuk ettek is rendesen, aztán tanulva a hibából, másodiknál nagyon figyeltek és mégis ismét + kg ment fel. Terhesen nem a kg-al kell foglalkozni. Egy a lényeg egyél úgy ahogy eddig. Zabálva terhesség nélkül is hízik az ember. Ami viszont nagyon átlagos jellemző dolog, akinek nincs feleslege az többet hízhat, mert tartalékol a szervezet a terhesség miatt, akinek meg sok feleslege van, azoknál gyakoribb, hogy nem híznak sőt még fogynak is. Persze ez csak a nagy átlag, van aki szerencsés van aki nem :)


Én 13+kg-val végeztem, ebből csak a fiam volt 4 kg. Makk egészséges 3éves és csak babaként az első két hónapban volt pufi. Azóta inkább a vékonyak táborát erősíti XD Terhesen pl én tartottam tőle, hogy dagi lesz, én is túlsúlyos vagyok.


Én imádtam terhesnek lenni, émelygésen kívül 30. hétig semmi bajom nem volt, kicsit élveztem, hogy úgy lett szép kerek hasam, hogy nem érdekelt végre, hogy túlsúlyom van. Féltem, hogy nem fogok terhesnek kinézni, de egész formás kismama lettem XD


A csíkoktól nem féltem, sajnos a sok hízás, fogyás megtette a magáét az évek alatt.


Terhesség vége felé már nehézkesebb volt, mindig jött valami új fura dolog, fájdalom, de igazából elég olcsón megúsztam :D

Az első 16 hétbe nem sokat tudtam enni, mindentől undorodtam. Volt, hogy egy hétig csak narancsot ettem, volt, hogy csak lekváros kenyeret napokig XD Utána sem volt szerencsére zabálhatnékom, persze egy egy nap volt mikor tudtam volna enni egész nap, de azért az elég kevéske volt.



Eleinte még féltem, hogy jesszus még szülnöm is kell, úristen mi lesz. Nem akarom, de tudtam, baba még nem maradt bent, na a végén már alig vártam túl legyek rajta :D Nyári 40fokban :D


Végén sajnos császárral sikerült a világra hozni a fiam, és ez miatt a következő két hónap ezerszer nehezebb és rosszabb volt mint maga a terhesség. Engem nagyon megviselt, sajnos én a nagyon fáj kategóriába tartoztam, hegem is begyulladt, aztán az antibiotikum kikészítette a gyomromat. Maga a babázás tartott kb életben, mert elég volt ránéznem és tudtam, minden rendben lesz csak idő :)


Bocsi, hogy hosszú lettem, talán néhol zavaros, de a lényeg, hogy nekem szuper terhességem volt, végén már nehéz volt, és persze megvoltak a félelmek is, de bármikor újra :D


Mindig érdekes olvasni ki hogy élte meg, pl anyukám végighányta mindkét terhességét.. mégis hízott 27kg-ot.

Sok boldogságot, és jó egészséget nektek :)

2020. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy szerintem keveseknek rózsaszín ködben telik az egész terhesség.

Szóval ne érezd rosszul magad, ha nem csattansz ki mindennap a boldogságtól. Teljesen természetes, ha kétségeid vannak, félsz, rossz passzban vagy időnként. Hatalmas átalakulás megy végbe benned.

2020. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen egypáran megis siratatok🥺🥰remélem enis jol fogom megélni😊mégegyszer köszönöm a válaszokat😘es a kismama kommentelőnek szintén gratulalok
2020. aug. 20. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!