Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sovány "gyenge alkatú" kismamá...

Sovány "gyenge alkatú" kismamák! Hogy viselitek/viseltétek a terhességet? Akik már túl vannak rajta, milyen volt a szülés? Kijött az aranyeretek?

Figyelt kérdés
Én csak pár hetes vagyok, nálam most kezdödtek el:émelygés, egésznapi rosszullét, fejfájás, fáradtság, mellfájdalom szóval szokásos klasszikus. Elsö baba,és utolsó baba. Egy gyereket terveztünk, egy is lesz. ezeket leszámítva, még elvagyogatok(még) has amon még semmi se látszik,szerintem középideig nem is fog.
2019. febr. 27. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Gyenge alkat alatt nem tudom mit értesz, én vékony voltam, mikor várandós lettem, de rendszeresen sportoltam, így fizikailag nem éreztem magam gyengének. Sportoltam volna terhesség alatt is, de nem engedte az orvos (ezt sem).

A legvégén járok, az elején a 6. és 13. hét között hánytam párszor és folyamatosan émelyegtem. A 25. hét után kezdett látszani a hasamon, hogy nem csak szimplán jóllaktam. Másfél hét van hátra, de fizikailag azon kívül, hogy úgy fekszik a gyerek, hogy nyom valami ideget a derekamban, ami miatt olyan, mintha az be lenne csípődve, semmi bajom nincs. Értsd ezalatt, hogy egyedül simán húzok zoknit, minden gond nélkül megy a földig hajolás, megborotválkozok magamtól is ott lent, ha nagyon kell fel tudok ülni még egyenesen az ágyban, ezt a derekam miatt nem gyakorlom, csak oldalasan. 14 kg-ot híztam, az aranyerem az elmúlt két hétben jött ki, de már terhesség előtt is volt kezdődő. Striás lett a hasam a 30. hét környékétől, pedig a 16. hét óta naponta kenegettem. Ez utóbbi biztosan genetika kérdése is, de szerintem a felsorolt dolgok többsége is egyénileg változó, nem hiszem hogy pl. a hányás függ a testalkattól. Boldog babavárást.

2019. febr. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gyenge alkatot 50kiloig értettem. Vekony csontozatu nök. Én is ilyen vagyok, söt en 50kilo alatt vagyok.


Neked kifiu vagy kislâny lesz?

Jo babazast?

2019. febr. 27. 02:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasonló súlyban voltam,mint te,bár nem tudom,milyen magas vagy. Én 158cm,szóval,ha hízom,akkor hamar meglátszik. Az én terhességem szinte tünetmentes volt,nem voltam rosszul,élveztem minden percét. Elég keskeny a csípőm,szóval hamar meglátszott rajtam,mindenki poénkodott,h biztos ikrek vannak odabent.

A nyári meleget nehezen viseltem,pedig azelőtt bírtam a hőséget,és a végén már nehezen jöttem fel a 3.emeletre,apróbb dolgokat leszámítva nagyon jól bírtam. Bár tudatosan is igyekeztem fitt maradni,mert nem dolgoztam. Egy korábbi vetélés miatt veszélyeztetett terhes voltam,ezért már az elején kiírt az orvos.

A bőrömet szerencsére nem viselte meg. A végére 68,5kg voltam. A vége császár lett,mert 12 óra alatt semmit nem tágultam,a vérnyomásom is felment 180-ra. Az aranyerem szülés után jött elő,terhesen nem volt vele gondom. Most sincs már,csak ritkán. A súlyomat spontán visszanyertem kb 1 év alatt. A szoptatás az,ami egy picit nyomot hagyott a melleimen,de a férjem szerint ezt csak én látom.

Én azt mondom,h csodálatos dolog a terhesség,anyukának lenni pedig elmondhatatlanul jó érzés!

Gratulálok neked is!

Üdv.:egy 16 hónapos nagyfiú anyukája

2019. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem még bent van a baba, 28.hétben vagyok.

48 kilóról kezdtem a terhességet. Azóta 56 körül vagyok, főleg mert történt a diétámban is változás (gdm-es vagyok sajnos) és több fehérjét fogyasztok. Nem tudom hol vannak ezek a kilók, mert a környezetem még mindig azt kérdezi, hogy miért vagyok ilyen vékony, miért nem eszem, miből lesz a gyereknek tartalék, stb... Pedig baba teljesen megfelelően fejlődik :)

Nekem a hasam hamar kezdett nőni és már most is hatalmas, más ekkora hassal megy szülni, nekem meg még van remélhetőleg 3 hónap.

A gdm-et leszámítva nagy nehézségeim nem voltak, nem volt hányás, ilyesmi. Émelygés, fáradtság volt, de progeszteron tablettát kellett szednem az elején, az felerősítette a tüneteket. Második trimeszterben végig jól voltam.

A hasamat és a súlyt is egész jól viselem, ha fáj valami vagy nem jó, az inkább a magzat helyezkedése, magzatmozgások miatt van, egyébként problémamentes minden.

2019. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

47 kg-val lettem terhes. Fizikailag jól viseltem volna a terhességet, de nagyon problémásra sikerült, ezért az egészet végig kellett feküdnöm, hónapokig voltunk kórházban, amitől fizikailag nagyon legyengültem.

A hízás sem ment jól, mert GDM-em lett, ami miatt diétáznom kellett nagyon szigorúan.

A végére nem lett hatalmas pocakom, de azért túl kicsi sem. 12 kg-t híztam a mérleg szerint, de abból sok volt a víz, ami az utolsó hónapban jött fel rám. A babám 3130g-mal, 48 cm-rel született meg, császárral; mert 5 órán át tartó 2 perced fájások ellenére sem jött lejjebb és nem illeszkedett be a babám, és én sem tágultam 1 cm-t sem. Először azt mondták biztos a köldökzsinór fogja, ezért nem tud behelyezkedni a buksijával, de a műtétnél kiderült, hogy semmi gond nem volt vele, nem volt rövid, vagy rátekeredve. Ezért utólag már téraránytalanságot mondtak, mert nagyon keskeny csípőm van.

2019. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Így már értem, én is ilyen alkat vagyok, remélem hamar visszanyerem, bár nem ez lesz a legfontosabb, de végülis csak a pocim lett nagy.

Nekünk kislányunk lesz. Köszönöm, már nagyon izgatottak vagyunk.:)

2019. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk 60 kg vagyok, de 182 cm magas. A doktornő nagyon kedvesen "a satnya kismamának" hív.

Még csak 10 hetes vagyok. Fáradtság van csak,de az tavasszal mindig. Első baba, de nem utolsó.

2019. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Előző terhességem 40kg-val kezdtem. Semmi de semmi gondom nem volt 56kg-val mentem szülni. A kisfiam a kiírt napon született 2750g.. a doki szerint az alkatomhoz teljesen megfelelő volt a mérete :)

Nekem semmi gondom nem volt terhesség alatt , nagyon fitt voltam nem fájt semmim , nem vizesedtem . Abszolút semmi probléma nem volt. A pocakom is elég pici volt még a végén is.


Most újra várandós vagyok. Bár még nagyon az elején de nem izgulok az alkatom miatt , van még bőven időm hízni :)

2019. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem hízok, mivel nonstop rosszul is vagyok. Reflux, hányinger, hányás, migrén, "mindenféle földi jóból ki jutott" sajnos. Remélem elmúlik a 12.ik hétig, mert ez eddíg egy rëmálom
2019. márc. 3. 22:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerencsések vagytok


Én már most kijelentettem, hogy ez a gyerek egyke lesz🤣


Boldog babavárâst

2019. márc. 3. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!