Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Veteles után hogy viseltétek...

Veteles után hogy viseltétek mások terhesseget Vagy a bejelentést?

Figyelt kérdés

Ket vetelesem volt tavaly, a második 4 hónapos terhesen novemberben, az nagyon megviselt. A tesom felesége soha semmit nem irt, nem kérdezett, ami nagyon rosszul esett akkoriban.

Március vegén volt egy epeholygmutetem, azóta probalkozunk, sikertelenül.

Elmúltam negyven, es aggódom. Ráadásul a menstruaciok elott nem az eddig megszokott tuneteket produkalom, hanem olyanokat, mint a terhesség elott: szédülés, emelyges. Ezért aztán nagyobb a csalódás is.

Pár napja ocsemek bejelentettek, hogy a sógornom ujra terhes (mar van egy gyerekük), 6 hetes. Es hogy remélik, minden rendben lesz a 12. hétig... Nagyon nehéz volt erre mit mondanom, zokogtam, mikor magamra maradtam.

Es egy közeli ismerős második terhessége, aki veszélyeztetett volt, de mar minden rendben... Az enyém meg 16 hetesen elment.

Nem akarok nekik rosszat, lsten bizony, csak mindig arcul csap a saját sikertelenségem.

Azt hiszem, most is meg fog jönni, es keserű vagyok.

Legalább itt leirhattam...


2015. júl. 9. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Átérzem a helyzeted, de a múltat magunk mögött kell hagyni. Az már elmúlt, ha sokat rágódsz rajta, nem tudsz túllépni.

Csak arra kell gondolni, hogy lesz egy kisbabád!

A mások boldogságának örülni kell, mert így Te is boldog leszel, és egy kisbaba láttàn arra kell gondolni, hogy Te is ezt szeretnéd, és akkor így is lesz!

Ha gondolod írok privátban egy könyvcímet, érdemes a könyvet elolvasni!

2015. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, hogy felismerted, nem másoknak akarsz rosszat, hanem csak arról van szó, hogy az ő sikerük felidézi a saját szomorúságodat.


De! Ne felejtsd el, hogy mások nem a Te gyereked vették el, neked nem is lehetne gyermeked az, akit ők most hordanak. Neked attól a valóságban semmilyen szempontból nem lett rosszabb, hogy nekik sikerült.


Nagyon sokan bezsámoltak arról, hogy épp akkor sikerült a baba, amikor el tuták rendezni magukban, hogy őszintén örülni tudjanak mások sikerének, és ne a múlt, a saját sikertelenségül jusson róluk az eszébe, hanem a lehetőség, hogy ha nekik sikerült, akkor nekünk is sikerülhet! Tisztább lélekkel, keserűségek nélkül tényleg jobb várni a babát. Ezt persze nem azért írom, mert nem értelek meg, ellenkezőleg.


Mikor lenne aktuális a következő vérzésed egyébként? Nekem holnap után, izgulhatnánk (jó értelemben) együtt. Mert én is azt érzem, hogy meg fog jönni (a másik pillanatban meg azt, hogy talán nem:)

2015. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem is holnapután.

Sajnos felhozta bennem a keserűséget, hogy sógornom semmit nem reagált, pedig több napos, durva történet volt (Viszont mással meg a fülem hallatára beszélt annak a veteleserol), es nehezebb jó pofat vágnom.

Azt is tudom, hogy magamban kene bekének lenni, de most csak mérhetetlen dühöt erzek.

De a valaszaitokat köszönöm.

2015. júl. 9. 11:27
 4/12 A kérdező kommentje:

Masodik, szurkolok neked, őszintén.

Az sosem jutott eszembe, hogy elvennek a gyerekemet mások...

2015. júl. 9. 11:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egyelőre félek még a teherbeeséstől, így mesélni nem tudok erről, de nagyon nem volt szép sógornőd viselkedése, se a többieké. Ha nem is vele, de valakivel beszélned kéne ezekről az érzéseidről. Elképzelni sem tudom, hogy min mehetsz keresztül, de ugyanúgy ahogy te nem rontod el mások boldogságát, ők is tekintettel lehetnének rád. Párod támogat legalább? És mi van öcséddel? Egyébként orvosi kivizsgálás már történt, ugye? Ha minden rendben, akkor előbb-utóbb össze fog jönni, nyugodj meg. Páromat 42 éves korában szülte az anyja, pedig ő még meg is próbálta elvetetni... Szóval ne add föl, te is megérdemled a csodát, ezek a borzalmak pedig csak erősebb anyukává fognak tenni, nagyon szerencsés lesz a majdani gyermeked!
2015. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Párom abszolút támogat.

Öcsém nem rosszindulatú, csak furán érzéketlen. Mikor kezdődtek a gondjaim tavaly, akkor kijelentette: márpedig ok tudjak, hogy nem lesz baj, sőt, fiunk fog születni. Mar akkor sem értettem ezt a hülyeséget.

A veteles óta a 4. dokinal vagyok, aki szerint biológiailag fiatalabb vagyok a koromnal. Eddig nem találtak bajt, jövő heten neznek vercukrot es pajzsmirigymukodest.

Tavaly mindkét esetben gyorsan teherbe estem, a folytatásával Volt a baj...

2015. júl. 9. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy pillanatig ne érezd rosszul magad az érzéseid miatt!Én a missed ab-om után ugyanígy voltam.Örültem az örömüknek, de olyan szintű , elmondhatatlan irigységet éreztem , hogy nekik van babájuk, nekem pedig nincs.Idővel elmúlik, nem kell siettetni!Ezt a környezetedben lévő kismamáknak is meg kell érteniük, nem szabad emiatt haragudni rád!

Ami nagyon fontos, hogy el kell hidd : NEM A TE HIBÁDBÓL TÖRTÉNT!!

Kívánom, hogy minél hamarabb újra sikerüljön!

2015. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, nekem megjött ma. Neked?
2015. júl. 11. 21:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! 2-es vagyok, én nagyon reménykedem, bizakodom, úgy érzem, nem véletlenül nem jött meg. De egy baba csak akkor biztos, amikor megszületett:) Nagyon szurkolok Neked!
2015. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma pozitívat teszteltem. Kettes? Nálad mizujs?
2015. aug. 8. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!