Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ovuteszteket és hőmérőt...

Milyen ovuteszteket és hőmérőt vegyek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2020. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezzel nem segítettél:S

Van 6 db-os 2500-ért, meg 20 db-os 80 ft-ért?

2020. szept. 2. 12:39
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem semmilyet, teljesen felesleges, ha van ovuláciod akkor kétnaponkénti szex tuti beleesik a megfelelő időszakba.
2020. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Miért kell olyan? Szexelj amikor jól esik
2020. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor rossz kategória, de gondoltam itt többen jobban tudják, tapasztalatból.

19 éves szűz lány vagyok, rendszertelen a ciklusom, csak fel szeretném mérni pár hónapig/1 évig, hogy mégis hogyan vagyok. Eddig csak a mensiket jegyeztem fel, de 20-40 nap között volt minden.

2020. szept. 2. 13:56
 6/14 anonim ***** válasza:
Az extra érzékeny vált be nekem. Rózsaszínű.
2020. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem akarsz babát, miért ovutesztelsz? Ha tudni akarod minden rendben van-e, akkor menj nőgyógyászhoz.

Az LH csúcs nem garantálja, hogy meg is reped a tüsző.

2020. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem fog kiderülni minden oké-e, el kell menni nödokihoz.
2020. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért baj, ha valaki meg akarja ismerni a saját teste működését.


Kezdetnek vegyél olcsóbban, nagyobb mennyiségben (20-30 db) lh tesztet, a fertinet vagy a fastest oldalán lehet rendelni. NEm egy patikai minőség, de a te esetedben a célnak megfelel. Aztán kezd el használni a ciklus elejátől, mondjuk a 7. naptól. Első alkalommal érdemes végig tesztelni egy egész ciklust, hogy lásd, hogy kb. mikor van ovulációd. Érdemes ez időtájt a tested változásaid is figyelni.

A pozitív lh teszt még nem jelenti azt hogy biztosan megtörtént az ovulációs. Erre a legegyszerűbb házi módszer a reggeli ébredési hő mérése. Ennek is megvannak a szabályai, a neten utána tudsz olvasgatni.


Azonban ha valóban 20-40 nap között ingadozik a ciklusod, akkor én ajánlom, hogy keress fel egy nőgyógyászt, mert ez akár utalhat valami hormonális problémára is. Érdemes már most utána járni mi az oka a rendszertelen ciklusodnak, hogy mire majd babát akarsz, addigra kezelve legyen. Ne járj úgy mint én, aki 30 évesen döbben rá, hogy mennyi problémája van ami miatt most jelen pillanatban nem tudok teherbe esni.

És ne hagyd magad lerázni azzal, hogy ráérsz ezzel foglalkozni majd ha gyereket akarsz. Hidd el, nem érsz rá!

2020. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazából 6 éve volt meg először, de az utóbbi 1 évben(18 éves korom után) kezd kevesebbet ingázni, szóval mostanra 27-34 nap között szokott lenni. Illetve az is feltűnt, hogy 30 nap alatt 4 napig tart, míg 30 felett 5 nap a vérzés, nem tudom, ez jelent-e valamit.

Anyukám már tavaly mondta, hogy menjek el nőgyógyászhoz, de mivel nem élek nemi életet, úgy voltam vele, még nem kell, de nyilván el kellett volna. Viszont most, hogy már kezd kicsit rendeződni, úgy döntöttem akkor már kivárok még egy évet, 20 éves koromig, ha addig nem lesz rá szükség, mert akkor addig részletesebben feljegyzem a ciklusokat.

2020. szept. 2. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!