Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leìrnàtok nekem, hogy mi ez a...

Leìrnàtok nekem, hogy mi ez a hőmèrőzès, høgörbe? Mit lehet vele megtudni?

Figyelt kérdés

#hőmérő #gyerektervezés #Nagyon vagyom ra
2020. szept. 14. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az ovuláció időpontját, azt, hogy milyen hosszú a luteális szakasz. Én azt is mindig tudtam, hogy aznap meg fog jönni, ha leesett a hő. Nekem a terhesség is egyértelműen látszott a görbén. Hamarabb tudtam a hőmből, hogy sikerült, mint tesztből.
2020. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mikor hogy kell mèrni? Melyik napokon?

Kicsit bovebben ha kerhetnem. Vagy irj uzit :)

2020. szept. 14. 09:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én innen tanultam meg [link]

Mondhatják az okosok, hogy ez egy hóbort, nálam jól mutatta, ha probléma volt. Ovulációs teszttel együtt nagyon jól működött.

2020. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves 1.neked hogy alakult a hőd mikor teherbe estél? Honnan tudtad már a teszt előtt?
2020. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden reggel (lehetőleg ugyanabban az időben) megméred a testhőmérsékletedet, és megvizsgálod a méhnyak nyákodat. Az adatokat feljegyzed egy táblázatba, vagy egy erre a célra kifejlesztett alkalmazásba. A bevitt hőmérséklet adatok egy görbét fognak kiadni. A női ciklus során változik a testhőmérséklet és a méhnyaknyák állaga, mennyisége. Ezekből az adatokból ki lehet következtetni, mikor vannak termékeny napjaid. Ha ezt a módszert szeretnéd használni védekezésre, akkor érdemes elvégezni egy termékenységtudat tanfolyamot. Értelem szerűen a termékeny napokon egyéb módon kell védekezni. Ha bővebben érdekel a téma, nézd meg a "hormonmentes" youtube-csatornát.
2020. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra is nagyon jó hogy megtudd, ovulálsz-e egyáltalán. A progreszteron (ami ovu után termelődik) ami felmelegíti a testet pár tized celsius-fokkal, így az azutáni időszaknak melegebbnek kell lennie mint ovu előtt.

Ha ilyen összevissza vagy lapos a görbe, akkor nem ovulálsz, de legalább akkor tudni fogod.

A fenti link jól leírja. Én ajánlom mellé a hüvelyi nyák nézését is, a kettő együtt biztosabb.


Egyébként terhességet úgy lehet meglátni hőből, ha valaki már legalább 3-4 ciklust hőmérőzött és tudja ezekből, mikor esik le a hője, de aztán mégsem következik be a leesés (a sárgatest ugyanis teherbeeséskor tovább termeli a progreszteront, ergo fenn marad a testhő is).


Szerintem se hóbor se "rágörcsölés" kategória ha normálisan áll hozzá az ember, hisz megismerheti jobban a saját testét, működését.

2020. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Sima ciklusban 36,8-36,9-nél sose ment magasabbra. Amikor teherbe estem, felment 37 fölé. 37,1-37,3 között mozgott. Mindhárom terhességemnél így volt (bár ebből csak egy maradt meg. Az első kémiai volt, ott pozi teszt után 5 nappal leesett a hőm és megjött. A második vetélés volt sajnos, ott már nem hőmérőztem a pozi teszt után, az 7 hetes terhesség volt)
2020. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!