Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesvitaminok okozhatnak...

A terhesvitaminok okozhatnak gondot?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat pl a Trimeszter vitaminról h nem segített sőt ártott. Ez másik vitamintól is lehet vagy csak ettől? Babát tervezünk eddig nem volt gond a ciklusommal,most pár nappal a megjövés előtt barna folyás,ezért szednék vitamint.

2020. szept. 30. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Inkább egyél sok gyümölcsöt és egészséges kajákat.
2020. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoznak. Az egészséges táplálkozást, mozgást semmi nem helyettesíti, de tudnak segíteni a vitaminok.
2020. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem okoznak gondot, kivéve, ha nagyon nagy adag van benne valamelyik vitaminból. Amire még esetleg amire figyelni kell, hogy ne vigyél be nagyon nagy mennyiséget A vitaminból (retinolból) tabletta formában, illetve állati eredetű dolgokból pl. máj, mert azoktól lehet A vitamin mérgezést kapni és erre kicsit jobban kell figyelni terhesség alatt.

Béta karontint viszont nyugodtan egyél, ez főleg zöldségekben és gyümölcsökben van, ez az A vitamin elővitaminja, ami annyit jelent, hogy ebből képződik A vitamin a szervezetedben. Ha béta karotinból eszel túl sokat, akkor azt csak kipisiled.


Amúgy meg egyet értek a 2-essel abban, hogy egy kiegyensúlyozott egészséges étrend valószínűleg többet segítene, mint ezek a vitamin tabletták. Viszont én kétlem, hogy a barna folyáson a vitaminok bármit is segítenének. Ha ez csak egyszer fordult elő, akkor én nem gondolnám túl, ezt az egészet, viszont, ha rendszeresen van barna folyásod menstruáció előtt és ez nyugtalanít téged, akkor inkább a nőgyógyászoddal konzultálj, szerintem azzal sokkal előrébb lennél. :)

2020. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászat előadáson is mondta egy orvos, hogy a kismama vitaminok nevetségesen kevés vitamint tartalmaznak. De marketing szempontjából jól működik a dolog.

Nem, a vitaminok tutira nem kavarnak be a ciklusodba.

2020. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!