Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdhetem el szedni a...

Mikor kezdhetem el szedni a terhesvitamint?

Figyelt kérdés

3 nappal ezelőtt pozitívat teszteltem, 2 tesztet is csináltam, nagyon boldog voltam/vagyok.

Első baba, szóval szeretném, ha minden rendben lenne a babával. 25-en megyek orvoshoz.

Jutavit magzatvédő terhességi vitamint szedett már valaki? Vélemények?

Várjam meg amíg az orvos felir nekem egyet, vagy már elkezdhetem szedni magamtól, olyat amilyet szeretnék?



2020. jún. 16. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Én a Femibiont szedtem. 8. - héttől kezdtem el szedni. Most a Femibion 2-t szedem. Bár azt mondta az orvos, hogy elég két naponta szedni.
2020. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdd el szedni. Igazából babatervezés alatt is már pont azért javasolják a folsav szedését, mert abból extra adag kell az embriónak pont az első hónapban. Én femibiont szedtem, femibion 0-t, amikor még csak terveztük, aztán az 1-et, mert abban egy jobb felszívódású fajtája van (folát).
2020. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el már most szedni, szokták mondani hogy már terhesség előtt is érdemes szedni. Ártani nem fogsz vele jelenleg. Valaki később abba szokta hagyni ha orvos mondja, pl ha nagy a baba. Orvos nem fog felírni neked, recept nélkül tudod venni. Én is femibiont szedek, Kaáli intézetben ezt javasolták. Boldog babavárást!
2020. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 22-én megyek orvoshoz :)

Én külön terhesvitamint még nem szedek, csak folsavat, e vitamint, d vitamint és omega 3-at. Nekem a babatervezéskor ezeket javasolták.

2020. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el nyugodtan szedni. Az orvos nem fog felírni semmit, ez csak vitamin, mindenk ói maga dönti el, hogy szed-e és milyent. Nem vényköteles, az orvos max ajánl valamit.
2020. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el szedni, igazából már eddig is kellett volna, legalább a folsavat. Az orvos nem ír fel vitamint, te választasz egyet és szeded.
2020. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap vettem, a gyógyszertárban a Gravidat javasolták, így olyat vettem.

2020. jún. 17. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!