Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért történik ez vetélésnél?

Miért történik ez vetélésnél?

Figyelt kérdés

A terhesség elején vagyok /voltam. 5 hét.

Tegnap elkezdtem vérezni. Elmentem a kórháza.ultrahangon nem látott semmit az orvos. A tegnapi teszthez képest a mai erősödött, ez normális? Nem halványodnia kellene? Elképzelhető, hogy méhen kívüli? Legfelső a mai, alatta pedig az előző napok reggelije. Ma viszont a sokadik pisiből végeztem.


[link]


2020. okt. 5. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn elmennèk vèrvètelre a helyedben, hogy megtudd mi törtènik. Kètszer elèg ha elmèsz. Ha növekszik ak valószinűleg nem halt el a terhessèged. 5 hetesen mèg nem kötelező bàrmit is làtni az orvosnak.
2020. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tesztek alapján nem 5 hetes vagy, hanem most kellett volna megjöjjön a havid. Mivel nem várt után már minden nap legalább olyan lenne a teszt mint a legfelső, szóval erős a gyanúm, hogy egy héttel később volt ovud, mint gondoltad, így nem látott a doki még semmit, hiszen nem várt körül vagy.


Ha tudja az ember mikor volt ovu, akkor bizony 5 hetesen már petezsákot is lát az orvos... de minimum egyértelmű jelét terhességnek pl szép felritkulást. 4-5- hét között van, hogy még semmit nem lát a doki, de 5. héttől már kell lásson, különben jön a gyanú a méhen kívülire.


Én is javaslom a vérvételt, egyik nap hcg + ha már ott vagy egy progit is nézess, illetve két nappal rá még egy hcg. Ha van hcg, de a progi alacsony, akkor arra már a doki ír pótlást, illetve az emelkedésből már lehet tudni, hogy élő terhesség e. Bár a tesztek alapján élő, hiszen szépen erősödött, viszont a vérzés aggodalomra ad okot.


Kitartás!

2020. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem mindig 26 nagyon max 27 naposak a ciklusaim. Tehát kicsi a valószínűsége, hogy 1 héttel később lett volna az ovum, és nem is voltunk egy héttel később együtt. Az orvos elküldött ma vérvételre, délután meg lesz az eredmény. Köszönöm a segítő válaszokat!
2020. okt. 5. 10:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 31 napos és mégis 1.5 héttel később fogant 🤷‍♀️🤷‍♀️ Nem lehetetlen, hogy ebben a ciklusban így alakult.
2020. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Érzem a pe
2020. okt. 5. 14:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Érzem a peteérést mindig. Persze nincs kizárva az sem, hogy nem peteéréskor fogant. Nem tudom.
2020. okt. 5. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos érzésre nem lehet belőni az ovut. Nekem pl volt, hogy egy héttel hamarabb azt hittem meghalok, úgy fájt... gyorsan csináltam ovutesztet is gondolván lehet hamarabb van... hát nem. szépen rá egy hétre lett ovum amikor igazából nem fájt már semmi :)


Olyan meg nincs, hogy nem ovukor esel teherbe, mert csak ovukor lehet, olyan van, hogy máskor van ovu. Ovu nélkül nincs petesejt amit megtermékenyíthet a hímivarsejt, illetve a petesejt csak maximum 24 órát életképes, de inkább csak 12 órát.


Mindegy a lényegen nem változtat, dokiknál ne hagyd magad, erősödő egyértelmű pozitív tesztek, vérzés.. Drukkolok, hogy minden rendben legyen végül!!!

2020. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hcg meghatározás 231mU/ml Prolaktin 14.
2020. okt. 5. 15:23
 9/14 anonim ***** válasza:

HCG egész jó. Egyértelmű terhesség. Prolaktin? Az nem kell.. progeszteron kellene, ha viszont ez progi szint, akkor azonnal telefon és kérj progeszteron pótlást, azért a vérzés és, ha nem kapsz esélye sincs a terhességnek.


Drukkolok!

2020. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utrogestant kapok. Viszont azt mondta az orvos, hogy valószínűleg korai vetélés. Telefonon látatlanban. Nem is tudom mit gondoljak.
2020. okt. 5. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!