Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 kg-ot szeretnék fogyni. Ha...

5 kg-ot szeretnék fogyni. Ha nem sanyargatom magam, jól gondolom, hogy nem befolyásolja a termékenységet/teherbe esést?

Figyelt kérdés

Átlag testalkatú nő vagyok, viszont most felugrott rám az elmúlt 2 hónap alatt kb 5 kg. Ezt szeretném leadni egészségesen. Próbálkozunk a párommal, babát szeretnénk.

Nem szeretném +5 kg-val indítani a terhességemet.

Úgy gondoltam, hogy megpróbálom betartani, hogy naponta 5x eszek keveset normális ételből.

Szerintetek ez befolyásolhat valamit?


2020. nov. 4. 08:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg volt más is hasonló cipőben? Ha igen, hogyan fogytatok le? Illetve sikerült közben a baba? :)
2020. nov. 4. 08:35
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Rajtam sok felesleg volt 8kg-t fogytam mikor teherbe estem, IR-em volt és kaptam rá gyógyszert, attól indult meg a fogyás, kicsit figyeltem az étkezésre is. 95kg-val lettem végül terhes. Tehát dúsan volt rajtam. Nagyon lassan jöttek fel a kilók, egészséges könnyű terhességem volt, baba is egészségesen született. 13kg+lett a vége amiből 4 kg volt a baba. tehát kb 4-5kg votl a tényleges hízás.


Jellemző egyébként, hogy a vékonyabb nők sokkal többet híznak hiszen kell a tartalék. Anyukám is 50 kg se volt aztán 26 kg plusszal zárt a két terhességét, barátnőm is hasonlóan végezte.


Van aki első terhességnél zabál és sokat hízik a másodiknál meg mindenre figyel kb kecske módjára étkezik és ugyan annyit felszed mint az elsőnél :D Ez genetika, van akinek a szervezetének pl terhesen szüksége van a plusszra, nincs mit tenni. Egy a kulcs és ami a legjobb amit tehet az ember az egészséges étkezés. Nem feltétlen a fogyás, hanem az étkezés.


Fogyni sosem káros! A terhesség is könnyebb lehet kisebb súllyal kezdve ( bár én pl nem ezt tapasztaltam XD )


Az ötszöri étkezés nagyon jó, próbálj meg 180g-os ch diétát vagy a körülit az nagyon jó és sokat lehet tanulni belőle :) Ja és még a kérdésedre a válasz, hogy az egészséges fogyás, akár segíthet is a sikerben, végül is nekem is akkor jött össze hosszú évek után :)


Nagyon sok sikert nektek!

2020. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve javul az étkezésed, szóval nemhogy árthat, hanem segíthet.



Mitől híztál 2 hónap alatt 5 kg-t? Égészségtelenül táplálkoztál? Vagy hormonális probléma van a háttérben, azt viszont ki kell vizsgáltatni.

2020. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem figyeltem oda egyáltalán az étkezésemre sajnos és emiatt szaladt fel. Alapból elég hízékony vagyok, de ha csak normális kaját eszek és nem nassolgatok, akkor nincs baj.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2020. nov. 4. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat nekem volt 3hónapom nemrég amikor intenzíven futottam minden nap és fogyókúráztam így fogytam 65ről 56kgra és terhes is lettem "közben"

Még jártam futni 2 hetet mire kiderult

2020. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!