Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek lehetek terhes?

Szerintetek lehetek terhes?

Figyelt kérdés

A férjemmel együtt voltunk, védekezés nélkül október 20.-a és 31.-e között kb 3-4 alkalommal. Ezelőtt évekig fogamzásgátlót szedtem, ameddig nem terveztünk gyereket, de a szedését már több mint egy hónapja abba hagytam, mivel eldöntöttük hogy kisbabát szeretnénk :)

A menstruációm szerencsére rendszeres, 28 napos ciklusból áll. A legutóbbi menszeszem utolsó napja október 10.-én volt, szóval kb már 3 napja késik a menstruációm. Szerintetek lehetek terhes? Érdemes vennem egy tesztet a patikában?



2020. nov. 10. 18:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Igen! Ha kesik mindenkepp,hisz nem vedekeztetek, nem is ertelek, en mar rohannek venni tesztet :D
2020. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hagytad abba a fogamzásgátlót?
2020. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Írja, hogy több, mint 1 hónapja..
2020. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Kb október elején.
2020. nov. 10. 18:20
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem volt menstruációd, hanem megvonásos vérzésed. A menstruációdról nem lehet még semmit mondani ezért... Természetesen attól még lehetsz terhes, tesztelj, és kiderül :)
2020. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Teszt mindenképpen. Drukkolok :)
2020. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem ez az első ciklusod a fogamzásgátló után, így nem lehet arról beszélni, hogy az eddigi "menstruációs ciklusaid" 28 naposak... Azt csak a bogyó kreálja, most hogy abbahagytad kell majd megfigyelned, hogy nélküle hány naposra alakul. Csak saját példa, nekem magától 35-38 naposra állt be miután nem szedtem tovább a fogamzásgátlót. Az sem teljesen világos, hogy ha október elején hagytad abba, hogyhogy október 10 az utolsó menstruáció dátuma? Ezek szerint nem szedted végig az utolsó levelet? Az nagyon fel tudja borítani ám a hormonokat.


Bármi lehet persze akár terhesség is, kívánom, hogy így legyen, de szerintem nagyobb valószínűséggel simán késik mert még nem állt be rendesen.

2020. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem bántásból iron, de először nem ártana tájékozódni. Ha fog.gátlót szedtél, nem volt ciklusod, ill. mű, amit a tabletta állít be, persze, hogy rendszeresre...amikor abbahagyod, akkor indul be a rendes ciklusod, de ha jól értem, azóta még nem volt menstruációd, így nem tudhatod, pontos lesz-e. Valószínű az van, hogy a rendes ciklusod teljesen más, vagy még nem állt be rendesen, ami logikus, annyi hormon után regenerálódnia kell a testednek. De tesztet vehetsz, persze.
2020. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Kedves 7.! Köszönöm szépen a választ. Igen, ez az első ciklusom, fogamzásgátló nélkül. Igen abban igazad van, hogy ezentúl megváltozhat a ciklusom, erre gondoltam én is, de nyilván a babának szurkolok a legjobban :)

Az utolsó levelet már nem szedtem végig teljesen, mivel már annyira szerettünk volna próbálkozni.

2020. nov. 10. 18:39
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Na ott eléggé elrontottad, ezért kell a nőgyógyásszal konzultálni, mielőtt ilyen nagy lépésre szánja el magát az ember, óriási változás ez a szervezetnek hormonálisan, el mondta volna, hogy mi a menete, és bizony végig kell szedni. Akkor ezért is jött meg hónap közepén. Mindegy, vissza már nem tudod csinálni.
2020. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!