Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekvállalás a vírus...

Gyermekvállalás a vírus idején? Valaki abbahagyta a próbálkozást emiatt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Mi abbahagytuk, legalábbis addig amíg meg nem szerzem a jogosítványom, mert tömeggel jártam a dokihoz, így meg nem akartam volna a tömött buszon utazni, mert sajnos nem mindenki használja jól a maszkot 🙃

Szóval picit várunk, talán jövő nyaron újra kezdjük a próbálkozást

2020. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy hagytuk abba. Csak elenyésző változást tapasztaltam az első terhességemhez képest. Apuka sajnos nem jöhet az uh-ra (szerencsére a nagyobbakról kapok videót, így ő is megnézheti utólag), de pl. a várandósgondozóba most már időpont kell, emiatt végre nincs heringparti, mint korábban, és minden vizsgálatot ugyanúgy elvégeznek.

Nem szerettem volna nagyobb korkülönbséget a két gyerek között és már én sem leszek fiatalabb, főleg, hogy azt sem tudni, mi lesz majd jövő ilyenkorra. Mi a biztosíték arra, hogy akkor biztonságosabb lesz gyereket vállalni?

2020. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Minden nap van egy ilyen kérdés...
2020. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi épp márciusban kezdtük el a próbálkozást. Előtte júliusban hazasodtunk ossze, és a terv szerint áprilisig halogattuk volna a szakvizsgam miatt, ami komoly felkeszulest igenyelt, és nem akartam, hogy netán a magzat ilyen stressznek legyen kiteve. Aztán márciusban határozatlan időre el ápoltak a vizsgámat. Ekkor belattam, nincs megfelelő időpont, nem érdemes halogatni, sosem tudod, mikor milyen nehézséget hoz az élet.


Jó is hogy belevagtunk, mert úgy néz ki, nemigen jön könnyen. Októberben kiderült, hogy terhes vagyok, de sajnos missed ab lett. Novemberben műtöttek, ha minden jól megy, akkor is februártól próbálkoztunk újra. És hipp-hopp, eltelt egy év.


Ha 25 éves lennék, talán még raernek várakozni, de idén voltam 30, a férjem 8 évvel idősebb, és több gyermeket szeretnénk.

2020. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nemrég olvastam, h.a covid okozhat vetélést, koraszülést. Nyáron szültem, szerencse, h.nem hallottam ezt az információt korábban, mert biztos jobban féltettem volna a babámat. Volt már vetélésem korábban.
2020. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem halasztottuk el. Másfél éve vártunk rá 7hetes vagyok. Félek én is a vetéléstől de szerencsére megtehetem hogy nem járók el itthonról ha nem muszáj. Igaz a fiam oviba jár. Kiscsoportos. Gondolkodom rajta hogy kivegyem a vírus miatt de annyira szeret járni hogy nincs szívem. Holnap jön hozzájuk a Mikulás 2 hét és karácsony aztán lehet januárban itthon marad.
2020. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de kor- és munkahelyfüggő is. 25 évesen lehet, hogy hamarabb halasztanám, mint 30, a munkám meg mehet home officeból, tehát annyit vagyok emberek között amennyit szeretnék. Ha nővérként dolgoznék egy kórházban, akkor tuti halasztanék. Manapság sokan szülnek 30 fölött és a párok 10% orvosi segítségre szorul egyes statisztikák szerint. Ha nem lenne alapos okom, akkor nem rizikóznám, hogy kifussunk az időből, vagy egyre nehezebb legyen.
2020. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk március elején született a lányunk, éppen a korlátozások előtt.

Most pedig elkezdünk próbálkozni kistesó ügyben. Óvatosak vagyunk, vigyázunk magunkra, rossz hogy a szülőkkel és nagyszülőkkel ritkábban találkozunk és akkor sem ölelhetjük őket, de nem akarjuk, hogy megálljon emiatt az élet.

2020. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!