Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány évesen vállaljátok/vállal...

Hány évesen vállaljátok/vállaltátok az első babát?

Figyelt kérdés

Csak pusztán kíváncsiságból írom ki ezt a kérdést.


Várandós vagyok, a környezetem szerint viszont a magam 26 évével még nagyon fiatalon fogok szülni és ahogy fogalmazzák többen: "manapság nem ez a megszokott". A férjemmel már évek óta terveztük a babavárást, de részemről az egyetem elvégzését és a biztos munkahelyet mindenképpen meg szerettük volna várni. Ehhez hozzáadódott még az az idő, hogy teherbe essek és így jött ki, hogy 26 vagyok most, párom pedig 36.


Viszont mindenki szerint még fiatalok vagyon ehhez és inkább élnünk kellene az életet, amíg lehet. Ez a nézet nem csak a családom és rokonaim körében állandó, hanem a baráti körömben és a kollégáim között is egyaránt. Az tény és való, hogy a környezetemben az elmúlt években ilyen fiatalon nem szült senki, a kollégáim között is a legfiatalabb első gyerekes kismama 33 volt, mikor teherbe esett.


Ettől függetlenül szerintetek ez igaz mostanában? Valóban fiatalnak számítok 26 évesen? Illetve mindketten a férjemmel?


Ti hány évesen szültétek az első babát?

Akik most próbálkoznak, vagy várják az elsőt, ti hány évesek vagytok?


2020. dec. 6. 13:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%

Mostanában kb két véglet van. :

- Vagy korán 20 évesen szülnek.

- Vagy 40 évesen.

- Szerintem 25 és 30 között ideális.

Én nagyon fiatalon szerettem volna anyuka lenni, de a sors közbe szólt.

2020. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
100%

Anyukám annó 20 évesen szülte a bátyámat. Engem 22 az öcsémet meg 26 évesen szült.

Szerintem pont jó korban vagy egy kisbabához. Ne foglalkozz azzal hogy mások mit mondanak.

2020. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

29 leszek, mikor megszületik.


Kicsit hamarabb szerettem volna, de nem voltak adottak az anyagiak.

2020. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
20. Akkor akartam, nem véletlen. NEm bántuk meg. Férjem öt éve dolgozott, én kettő (előtte suli mellett segédnővérként dolgoztam 16 éves koromtól), amúgy se volt éppen gyed (Bokros), csak tgyás, aztán gyes...
2020. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok, most tervezzük, de még nem sikerült.
2020. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
91%
26 voltam a parom 39. Én vagyok kb a legfiatalabb anyuka mindenhol. Neha hiányzik h nem "éltem" tobbet de jo lesz h 40 evesen meg nindig fiatalon egy nagy lanyom lesz es nem ujjszulott vagy bolcsis. Nem csinalnam máshogy!
2020. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap és 30 leszek, most kezdtünk el próbálkozni, de úgy érzem sokszor, hogy már most késő :( szóval sztem nincs ezzel semmi gond, mindenkinek máskor jön el az idő.
2020. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
87%
28vagyok most várom az első babám, sokan szülnek 20évesen szerintem mindenki akkor vállajon, ha úgy érzi a kapcsolata készen áll erre.
2020. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez élethelyzet függő is, de így általánosságban nem gondolom, hogy a 26 éves kor túl korai lenne, szerintem benne van az ideális intervallumban. Nyilván ha valaki éppen csak elkezdett dolgozni, friss kapcsolatban van és anyagilag se állnak úgy, akkor lehet korai, de amúgy teljesen jó.

Én 24 éves vagyok, még nincs gyerekem, de már számolgattam mikor lenne megfelelő. Nyáron fogom befejezni a mestert, utána nemsokára már 25 leszek, 2-3 évet még szeretnék dolgozni, karriert építeni meg gyűjteni is és persze simán lehet, hogy nem is fogok azonnal teherbe esni, szóval olyan 28 éves leszek, mire reális a gyerek (barátom meg 29). Ha szeretnénk majd másodikat, az is belefér még 31-32 éves koromig, utána én már nem is nagyon szeretnék, így is 40 körül lennék, mire iskolás lenne a kisebbik.

Persze megértem, hogy van akinek úgy alakul, hogy csak később lesz gyereke és ez egyáltalán nem ellenük szól, csak én magamnak ezt a kort érzem ideálisnak.

2020. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen szültem az elsőt. Előtte már 4 éve dolgoztam.
2020. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!