Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen élethelyzetben vállaltá...

Milyen élethelyzetben vállaltátok az első gyermeket?

Figyelt kérdés

Tervezett és nem tervezett babáknál is. Dolgoztál már, vagy még munka előtt? Biztos anyagi háttér, vagy inkább fiatal anyaság?


Én most végzős egyetemi hallgató vagyok, 25 éves. Párommal - 27 éves - 10 éve vagyunk együtt, mindig is szerettünk volna több gyermeket, jövőre lesz az esküvőnk. Úgy terveztem, hogy néhány év munka után vállaljuk az elsőt, de most úgy tűnik, becsúszott a baba. Borzasztóan örülünk neki és nagyon várjuk, de aggaszt, hogy sosem volt munkahelyem (GYES?), sosem dolgoztam, baba után ki venne fel teljesen kezdőként? Ráadásul tesót is szeretnénk. Nem vagyok karrierista, a család nekem mindennél fontosabb, szeretnék fiatal édesanya lenni, de jó lenne a szakmámban elhelyezkedni.

Páromnak nagyon jó munkahelye van, lakhatás, közlekedés, szülői támogatás abszolút megoldott.


Köszönöm a válaszokat, és nagyon kíváncsi vagyok rátok :)



2018. jún. 26. 00:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Most született meg az első gyermekünk, 33 és 38 évesek vagyunk. Két hitelmentes, saját lakás, egy autó, megtakarítások több helyen. 10 évet dolgoztam baba előtt.

Nem azért nem vállaltam hamarabb gyereket, mert nem voltak meg az anyagiak, hanem mert 30 éves voltam, mire egymásra találtunk és a pozitív tesztre is sokat vártunk.

2018. jún. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Diplomás gyed...
2018. jún. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Tervezett baba volt.

Több éves kapcsolat,több éves munkaviszony(számunkra ez fontos volt) viszont nem saját lakás.

2018. jún. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
6 évet vártunk rá. Amikor elkezdtük: én 20, egyetem, férjem 31, stabil munkahely. Albérlet, de saját autó. Mikor összejött: 25 és 36 évesek voltunk, mindketten dolgoztunk, albérlet, de aktív házkeresés, autó megvolt. Miire megszületett, már a házunkban laktunk, 10 év hitel, egész fizethető. A többiek pedig jöttek szépen szépen sorban. 😊
2018. jún. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Ki az a hülye, aki pirospacsizza a diplomás gyedet??? Az jár a kérdezőnek, nem gyes.
2018. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
10 év munkaviszony,megtakarítás nekem és a páromnak is. Munkaviszony nélkül nem szültem volna,szülői támogatásra pedig nincs szükségünk,mert ők már felneveltek minket,mit kéne még csinálniuk? Nincs hitelünk,van autónk. Jó gyedet kaptam,szép lett volna 28500 ft gyesből gazdálkodni,igaz én csak egy egyszerű gyári melós vagyok de 25 évesen már volt 7 év munkaviszonyom,leszartam volna a kezem ha nem dolgozom csak várom a sült galambot meg hogy eltartsanak.
2018. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

23 voltam, akkor már több éve dolgoztam. Igaz albérletben laktunk, de nem szenvedtünk hiányt semmiben. Tervezett gyerek volt, esküvőnk csak 1 éves korában lett betervezve.

Szerintem simán belefér még 2 év (de legalább 365nap) munkaviszony neked. Akkor sem leszel lecsúszva semmiről.

2018. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

25 eves voltam, a ferjem 26. Erettsegi utan egy irodaban dolgoztam, ferjem egy vallalkozasban.

Akkor 4 eve voltunk hazasok, de 15 evesen ismertuk meg egymast.

Nem volt lakasunk. Egy regi autonk volt.

Ennek 18 eve😊

2018. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

[link]

Egyébként is nehéz kezdőként, akkor van több esélyed, ha gyakorlatot szerzel még tanulás alatt, szóval ezen a baba szerintem már nem változtat, sőt mondhatod interjún, hogy már kipipálva, nem fogsz elmenni szülni (még ha ez nem is igaz, hihetőbb, mint gyerek nélkül). Ha meg jó alvó lesz a gyerek és/vagy van nagyszülői támogatás, viszonylag fájdalommentesen is meg lehet oldani, hogy baba mellett is továbbképezd magad vagy megpróbálj minimális gyakorlatot, tapasztalatot, kapcsolatokat szerezni, bár nem tudom, miben szeretnél elhelyezkedni... Én pl. sokat dolgoztam pályázatokra éjszakánként, amikből később jó referenciáim, sőt ügyfeleim lettek, plusz hétvégenként egy egyéves tanfolyamot is elvégeztem, ami olcsóbb volt gyes alatt és sokkal hasznosabbnak bizonyult a munkaerőpiacon, mint a két diplomám. De vannak barátnőim is, akik a meglévő mellé vagy helyett még egy levelező szakot bevállaltak (pl. óvónő, gyógytornász) vagy leraktak nyelvvizsgát.

2018. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%
6 éve voltunk együtt a férjemmel, 3 éve együtt éltünk és 1 éve házasok is voltunk. Mindketten dolgoztunk, volt 2 autónk, akkor vettük a saját lakásunkat mikor várandós voltam. 27, 25 évesek voltunk.
2018. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!