Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igy tenyleg nehezebb teherbeesni?

Igy tenyleg nehezebb teherbeesni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb fel eve teljesen rendszertelen a mensim, de a stressznek tulajdonitottam az okát. Viszont októberben elmentem dokihoz, mert mar amugy is esedékes volt. Petefeszek cisztat allapitott meg, azt mondta, nem is kicsi. Egy ideje ugy van, hogy egyik hónapban megjon rendesen, másikban nem, csak pecsétel, barnazas van...


A párommal megszakitassal "vedekezunk", mert nem lenne végül is gond, ha jonne a baba. Tegnap a papíron volt torlesnel (bocsi) egy kis piros folt, a fehernemun is egy minimális, azt hittem, most megjon, mert meg a hasam is fajt... bar igaz, hogy nem a napokban kellene megjonnie (ha megjon), hanem inkább hétvégén/jovohet hetfon. Úgyhogy lehet ez inkább beagyazodas? Vagy a ciszta miatt nem eshetek igy teherbe, megszakitassal plane?


A nogyogyi egyebkent semmi kezelessel nem állt elő, azt mondta, fel ev mulva menjek vissza, ha nem durrant szet a ciszta, meg kell muteni... addig szenvedjek a rendszertelen mensivel?? :( igy azt sem fogom tudni érzékelni, h terhes vagyok-e vagy nem (persze csak ha tesztelek, de azt meg allandoan nem akarok...)


24 éves vagyok egyebkent



2020. dec. 9. 16:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt hozzatennem, h a mai együttlét során a párommal is volt vér, nem sok, de volt...
2020. dec. 9. 16:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg nehezebb igy teherbe esni, de ki tudja. En inkabb vedekeznek a helyedben, es akkor probalkoznek elesben, ha tenyleg akarom a babat. Plusz ha egyeb hormongond is van, lehet, hogy teherbeesel, de el is vetelnel, az se jobb. En kernek egy masodvelemenyt is, egy masik orvostol. A verzes pedig lehet hormonproblema miatt, vagy tul durvan csinaltatok, es felsertettetek valamit, vagy korabban fog megjonni.
2020. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azokban a hónapokban, mikor nem jött meg rendesen, többször elofordult ilyen verzes szerű együttlét kozben (mint ahogy most is), de sosem csináltuk durván :/ persze attól még lehet, h nekunk nem számít annak, mégis felsertodik, szóval jogos, amit írsz. Csak megis fura, h mindig ilyenkor van ilyen... most azért bennem van, hogy terhes lehetek.
2020. dec. 9. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

De most igazából mit akarsz?

Ha teherbe esni, akkor talán dugjatok rendesen, ne csak maszatoljatok. Ha meg nem akarsz gyereket, akkor védekezni kellene, mert a ciszta mellett simán teherbe lehet esni.

2020. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megtartanank, ha jonne, de mivel én meg egyetemre járok, nem minden erőnkkel azon vagyunk, hogy gyerekunk legyen. Csak ezert bizonytalankodom, de irtam, hogy azért a megszakitas, mert baj nem lenne, de nem is gyurtunk meg ra teljesen
2020. dec. 9. 17:32
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
En is egyetemre jarok, meg is halnek, ha teherbe esnek most. Gyerek mellett befejezni? Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de kegyetlenul nehez, es sok segitseg, bebiszitter kell hozza. Vedekezzetek rendesen! Es menj masik orvoshoz, mert nem kellene, hogy verezz szex utan.
2020. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Agybajt kapok ezektől. Vagy akarok gyereket, vagy nem. Ha akarok, akkor előtte elmegyek orvoshoz, el kezdek minimum folsavat szedni, leteszem a cigit (mondjuk én pont nem cigizek, de gondolom érthető), ha van valami bajom, akkor utána járok, hogy kell-e változtatni valamit stb. Ha meg nem akarok, akkor védekezek.

Hihetetlen, hogy manapság ennyire nulla szinten van a felelős gyerekvállalás.

2020. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem PCOS-em van, az is nagyon hasonló. Szerintem menj másik nődokihoz és endokrinológiára, én Merckformint szedek és nagyjából rendbetette a mensimet! Nyilván ez csak akkor működik, ha inzulinrezisztencia okozza a cisztáidat. Egyébként kamaszkorom óta rendszertelen volt, volt hogy egy évig meg sem jött. Simán teherbe estem, valahogy úgy a ciklus 50 valahányadik napján és egészséges kislányom született.:) Szóval hajrá a babatémában és jobbulást!
2020. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

És nézess TSH-t is, a pajzsmirigyprobléma is része lehet ennek a kórképnek

Előző voltam

2020. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

En meg attól kapok agybajt, hogy felteszek egy kérdést, es mások egybol feljogositva érzik magukat, hogy palcat torjenek a fejem felett.

Direkt leirtam, hogy nem lenne gond, ha jonne a baba - tehat gondját viselnenk, szeretnénk, de mivel egyetemre jarok még egy évig, nem "gorcsosen" akarjuk. Ettől még nem lettem rosszabb ember. Szimplán megkerdeztem, hogy ez lehet-e beagyazodas, vagy pl ciszta mellett hogy néz ki a teherbeeses esélye, mert a dokim ezt sem mondta el.

Egyebkent ki mondta, hogy dohányzom? Se a párom, se én nem cigizunk...


Az utolsó valaszolonak nagyon köszönöm a normalis választ, valoszinu tenyleg orvost valtok es nem ártana es rendes kivizsgálás az ünnepek után. Koszi a jokivansagokat, kellemes ünnepeket! :)

2020. dec. 9. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!