Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet többször peteérés egy...

Lehet többször peteérés egy hónapban, vagy csak egyszer van és akkor lehetséges h több petesejt érik meg?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban kétszer volt ovulációra utaló folyásom...nem tudom hogy most akkor kétszer lehetett peteérésem? Aug 6. án volt félidőm..és 4.én-5.én elkezdődött a sűrűbb folyás, így úgy gondoltam h akkor volt..tegnap(aug 11) reggel viszont igaz h egy napig de megint ilyen jelentkezett.Most akkor hogy is van ez ?
2010. aug. 12. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Nagyon is lehet! A kétpetéjű ikerterhességek is így jönnek létre :) Lehet úgy is, hogy 1 petefészekben több tüsző érik meg és szabadul ki,(pl.1-2 hét különbséggel) de úgy is hogy a másik petefészek is "dolgozik" és ott is beérik egy pete. Jó kis csalafinta a természet, ugye?

2010. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Előfordulhat, hogy egy ciklus alatt 2 peteérés legyen, de általában a 2. peteérés során kiszabaduló pete nem egészséges, tehát ha meg is termékenyül, nagy eséllyel vetéléssel távozik (orvostól tudom, mert én így jártam 2 éve).

A kétpetéjű ikerterhességek egyébként úgy jönnek létre, hogy egyszerre több pete szabadul ki a tüszőből és termékenyül meg (egy aktus során), míg az egypetéjűeknél egy pete egyesül a spermával, viszont a beágyazódás során osztódik.

2010. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Szeretem ezeket az okosságos hsz-kat. Nővérem ikerterhes volt és az egyik baba kb. 1 héttel volt idősebb a másiknál, ezt az uh is kimutatta. (nem a méretei miatt, feljebb is volt, később került oda, a szívhang is csak 4-5 nappal a tesó után lett) Biztos nem egy aktusból volt. A tüsző meg egy tok, ami védi a petesejtet, amikor pedig megérik "kipattan" belőle.
2010. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* a fiatalabb babára értettem, hogy később került oda.
2010. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. hozzászóló vagyok: nem okoskodni akarok, csupán érintett vagyok a témában.

Idézek egy weboldalról:

"Kétpetéjű ikrek

A kétpetéjű vagy álikrek két különböző petesejt két különböző hímivarsejttel történő megtermékenyítése után jönnek létre egy vagy két egymást követő szexuális kapcsolat során. Az anyaméhben egyidejűleg két megtermékenyített petesejt ágyazódik be és fejlődik ki."


Kizártnak tartom, hogy 1-2 hét különbséggel foganjon meg az ikertestvér. Ha a tüsző megreped, kiszabadulnak a peték majd sárgatestet kezd el termelni, ami a beágyazódásért felelős, tehát ott pete nem marad.


A nővéred esetében azért lehetett méhen belül máshol a 2.baba, mert kétpetéjű ikreknél ez lehetséges (a méretkülünbséggel együtt).

2010. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól van kedves második.

De arra nem gondoltál-e hogy van amikor a két petefészek nem egy időben (vagy ritkán azonos időben) érlel 1-1 petét, amelyek ki is szabadulnak? A tüsző pedig mindkét esetben ott marad, átalakulva sárgatesté. Hm?:)

2010. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Második válaszolónak teljes mértékben igaza van. Ha kiszabadult a pete az egyik petefészekből, utána átalakul sárgatestté a tüsző,ami sárgatest hormont termel,mely már MEGAKADÁLYOZZA, hogy több tüsző megrepedjen akár egyik akár másik oldalon. Egyszerre, egy-két óra különbséggel szabadulnak ki a peték ikrek esetében.
2010. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

2. válaszoló vagyok: az fizikai képtelenség, hogy az egy megtermékenyült petesejt elkezd beágyazódni, majd egyszer csak kiszabadul(na) a másik tüszőből egy másik és az is megtermékenyül és "beépül" a méhbe az első mellé.

Az előttem szóló már korrektül leírta, hogy ez hogy zajlik.

2010. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 huiok válasza:
92%

Hú, de sok okos ember van itt. Gondolom, mindenki rendelkezik orvosi diplomával is, azért ilyen hihetetlen magabiztosak!

Tetszik, ahogy hozzá nem értő emberek kijelentenek dolgokat: ez lehetséges, az meg nem.

Akkor most mesélek, konkrétan az e havi esetemet (pluszban hozzátenneém, hogy rendelkezem orvosi háttérrel).

Kezelt ciklusom van, ami annyit jelent, hogy Clostilbegytet szedtem és utána rendszeresen jártam ultrahangra, hogy lássuk, mi is történik.

Na, kérem szépen, ebben a hónapban volt 2 domináns tüszőm, mindkettő a bal petefészkemben (a jobb oldaliban nem volt egy sem).

Mindkettőnél meg is történt a tüszőrepedés, egyiknél a 14. napon, másiknál a 19. napon.

Hangsúlyozom még egyszer, ultrahanggal vizsgáltak, tehát az adatok valósak, tényeken alapulnak, nem feltételezéseken.

Ez a kettős ovuláció egyébként a hőgörbémen is teljesen jól látszik.

A 15. napon szépen elkezdett emelkedni a hőm, de nem olyan mértékben, ahogy máskor szokott (a másik pete érése valamennyire blokkolta a progeszteron termelést), majd hirtelen visszaesett a 19. nap reggelére, azt követően pedig ugrásszerűen megemelkedett.

Ezen kívül vérvételem is volt a 19 nap reggelén, ahol az ösztrogén kivételével minden hormonszintem a luteális időszak tartományába esett, holott aznap hajnalban volt a második ovulációm (ha az lett volna az első, akkor az értékeknek a középidős tartományba kellett volna beleesniük, ugyebár).

Tömören összefoglalva: Lehet egy hónapban több peteérés is (főleg peteérést stimuláló gyógyszer mellett), akár ugyanabból a petefészekből. A megtermékenyülés is megtörténhet mindkét peténél ugyanakkora eséllyel, mintha csak egy érett volna meg.

A beágyazódásnál már egy kicsit más a helyzet. Ha a két peteérés között nincs túl nagy különbség, akkor beágyazódhat mindkét (vagy akár több is) petesejt, hiszen maga, a beágyazódási folyamat eltarthat 5 napig is, így olyankor a méh nyálkahártyája minden további nélkül képes "befogadni" még egy petét. És ez az 5 nap csak egy átlag, egyénenként eltérő lehet, így simán előfordulhat olyan, hogy ikreknél a két baba között egy hét korkülönbség van.

Azt javaslom, hogy ha valaki nem biztos a tudásában, akkor az ne ossza az észt, mert azon kívül, hogy lejáratja saját magát, még árthat is vele...

2013. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok,


szerintetek nekem is kétszer volt peteérésem? ilyen még soha nem volt, hogy a luteális szakaszban leessen a hőm :(

megnéznétek a görbémet, hogy mi is történhetett? Ilyenkor már jóval 37 fok körül mozgok, de most mi történt. Mondjuk a párom családjában előfordultak ikrek.

[link]

2013. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!