Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan peteérés környékén...

Pontosan peteérés környékén voltunk együtt (többször is) a férjemmel az előző két hónapban! Szedem az Elevitet és folsavat, mégsem sikerült. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam, tudatosan készültem az első próbálkozós hónapra! Mindenki azt írja egy évig normális, ha nem esel teherbe! Én azonban úgy gondolom mindenre figyeltem, mégsem jön a babóca! Nem tudom, hogy így is fenn áll-e az egy év, mármint ha tudom mikor van pé. és ezidőben bújunk össze sokszor! Tapasztalatok?
2010. dec. 22. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Érdekes ez. Van aki mindent tudatosan csinál és évekig sem jön a baba és van aki csak egyszer nem vigyáz,máris megtörténik... Ezt nem lehet irányítani, fogadd el! Majd jön, ha itt az ideje. Teljesen egészséges pároknál is hónapokba telhet, mire úgy jön össze a dolog, hogy minden klappol. Nekem a doki múltkor sorolta hogy milyen sok tényezőnek kell ahhoz egyszerre stimmelni, hogy létrejöjjön a terhesség.

Csak egy tipp:nem tudom pontosan hány alkalmat, milyen gyakoriságot értesz azalatt hogy többször is együtt voltatok ovu környékén, de ha túl sokszor, az is gond lehet. Nincs idő a spermiumoknak újratermelődni, megérni.

2010. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én azt hittem tudom mikor van pé-m, az időben 2 naponta voltunk együtt szinte már csak a baba miatt. Majd egy héttel utána el is felejtettük, és csak együtt voltunk, az örömünk miatt. És hát mint kiderült azon a héten volt a peteérés nem az előtte lévőn. Végül is összejött az első hónapban, de ha a hőmérőzésen, a vitaminokon és a peteérést figyelőn múlik az egész, akkor nem jött volna össze. Tényleg jó megoldás, ha nem is gondolsz az egészre. Nem mellesleg, én hiszek abban is, hogy Isten tudja mit csinál, akkor fogja útnak indítani a babát amikor úgy látja jónak, hogy minden körülmény oké.
2010. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi is hónapokig úgy csináltuk, ahogy írod: ovuteszteltem, pont jókor volt együttlét, terhesvitamin, egészséges életmód stb, mégsem jön a baba. Tényleg fura, mert nem "vaktában lövöldözünk" mégsem sikerül. Tényleg igaz az, hogy akkor jön a baba, ha ő úgy gondolja. Ha még nincs itt az ideje, tehetünk bármit, akkor sem fog jönni :(
2010. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekemnél ugyanígy csináltam,mint te.

A 3. hónapban "jött össze" a kislányom.


Azt mondják,nem is minden hónapban/ciklusban van az embernek normális minőségű petéje.


Most tesót tervezünk,az első hónapban nem jött össze,épp karácsonykor lesz pé,már alig várom a januárt.


Sok sikert és türelmet kívánok!

2010. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mi sem csak a peteérés környékén voltunk együtt hanem egész hónapban 2-3 naponta! A körülményekkel nem hinném, hogy gondja lenne Istennek:) Azért köszönöm a válaszokat és remélem ebben a hónapban összejön! Próbálok kikapcsolni, de nem nagyon megy!
2010. dec. 22. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi is pontosan úgy csináljuk mi ti,de mégsem sikerül! :(

Túl vagyunk mindenféle kivizsgáláson és minden rendben velünk de baba még sehol!

Tényleg igaz,hogy úgy is akkor jön amikor ő akar!

2010. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen abbahagytam a gyógyszert, és éltük tovább az életünket. Nem is nagyon gondoltam a babára, persze szexelés után mindig eszembe jutott, hogy talán most... De se a peteérést nem tartottam számon, se semmit. 6. hónapban hagytam abba a gyógyszert, 8. hó 18-án pozitívat teszteltem. Szerintem felesleges ennyire rágörcsölni. Hőmérőzni, pé-t számolni... Éljetek, szeressétek egymást, de ne legyen a "babacsinálás" egy plusz teher... Sok sikert, és boldog karácsonyt!
2010. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolótól szeretném kérdezni, hogy mióta próbálkoztok és hány hónap után vizsgáltak ki benneteket?
2010. dec. 22. 14:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy az a gond,hogy nagyon rágölcsöltök.Rengeteg mindennek kell stimmelni azért,hogy összejöjjön a baba.Nem olyan egyszerű az!Az egy évet mindenképpen meg kell várni,de ha türelmetlenek vagytok elmehet a féjed egy spermavizsgálatra magánrendelőbe.

Szerintem felesleges hamarabb elmenni orvoshoz.Azért van egy év adva mert általában a legváratlanabb pillanatban sikerül.

Nekünk már több mint egy éve nem sikerül,most járunk orvososkhoz.Hát ne tudd meg...

2010. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a 14:35- töl szerettem volna kérdezni!
2010. dec. 22. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!