Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin ingadozó ciklusra?

Terhesvitamin ingadozó ciklusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A ciklusom elég ingatag, általában 35-40 napra meg szokott jönni, régebben volt hogy kimaradt (fél éve). Ám most késik már 10 napja ehhez képest is. ( a 35-40 naphoz képest)

Lehet, hogy közbejátszik a vizsgaidőszak stressze, illetve, hogy nem tudok most annyit mozogni, mint korábban (de minden nap jógázom azért egy 40 percet). Vegetáriánus vagyok és ezeknek a tényezőknek az összességéből gondolom azt, hogy valamiféle vitaminpótlásra lenne szükségem.

A terhesvitamin alkalmazható ilyesmire?


22L



2020. dec. 15. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Ha a hormonrendszerrel van baj, arra nagyon kevés egy dm-ben kapható vitaminkészítmény. Írod, hogy vegetáriánus vagy, de a kiegyensúlyozott étrend mennyire követhető számodra? Nincs vele baj, de sokan elrontják azzal, hogy rendkívül egyoldalivá válik a táplálkozásuk, mivel meg sem próbálják helyettesíteni a hús. Illetve ott a vizsgaidőszak: most vagyok 60 kg, 21-es BMI-vel, volt olyan vizsgaidőszakom, mikor 47 kg voltam. Nekem is szabálytalan volt a ciklusom, nagyon stresszeltem. Simán elképzelhető, hogy emiatt van.
2020. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Premens esetleg vagy barátcserje kapszula? A sima terhesvitamin ezt tuti nem fogja megoldani.
2020. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhes vitamin valóban nem jó erre. Ha mindenképpen vitamint akarsz szedni, ajánlom inkább a Biotech USA woman multivitamint. Ez kifejezetten nőknek való. Nem garantálom, hogy használ, de talán egy próbát megér.
2020. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vitaminhianyod van, de lehet, hogy hormonproblemad, ezt ranezesre senki nem tudja neked megmondani. Menj el kivizsgalasra, vervetelre, es majd ott kiderul. Vitamint persze azert szedhetsz nyugodtan, de lehet, hogy nem lesz eleg.
2020. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Inozitolt szoktak rendszertelen ciklus, hormonegyensúly témában ajánlani, korábban ezt is vitaminnak gondolták. Napi 2-4 gramm az adag. Egyes multikban is megtalálható, de csak mutatóban: a százada/kétszázada a minimál adagnak. A barátcserje is jó (a Premens is barátcserje!). Ha terhesvitaminban gondolkodsz, a GAL-nak van a legjobb összetétele. A Biotech woman eléggé kedvezőtlenül jön ki ebben az összehasonlításban: [link]

Napi 40 perc jógával az átlaghoz képest kimagasló vagy testmozgásban. A vegetarianizmus semmit nem jelent. Egy évtizedig nem ettem húst, egyáltalán nem erőlködtem a helyettesítésén, még csak kiegészítő vitaminokat sem szedtem. Ezalatt semmit nem változott a vérképem, semmilyen hatással nem volt a vasszintemre, nem változott a testtömegem, ugyanúgy menstruáltam, viszont sokkal színesebben kezdtem el étkezni, egy csomó olyan dolog bekerült az étrendembe, aminek nem is tudtam a létezéséről addig.

2020. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!