Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig jó egy terhességi...

Meddig jó egy terhességi teszt? Mennyi idō a szavatossága volt itthon egy teszt amit nyáron vettem még és most újra kellett így felhasználtam x-epil volt és negatív eredeményt mutatott 3 napja késik a mensim. Szerintetek lehet hogy a teszt fals?

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lehet téves az eredmény, főleg, mivel van alsó határa annak a hormonszintnek amit ki tud mutatni. Ez tesztenként változik.

A teszt dobozán ott kell legyen a szavatossági ideje is, nem hiszem hogy azzal gond lenne.

Ismételd meg pár nap múlva a tesztet ha addig sem jön meg a menstruációd! A túl korai terhességet még nem biztos hogy ki tudja mutatni a teszt. De 3 nap csúszás könnyen lehet hogy valami megfázásnak vagy másnak a következménye. De ne fogadd el negatívnak az eredményt amíg vagy meg nem ismételted 2-3 nap múlva, vagy meg nem jött közben!

2020. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hali, ugyanebben a cipőben járok én is. 2 napja késik, x epil negatív. Várok...

V.

2020. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rajta van a dobozán. Akkor vettem egy tesztet, mikor még nem akartunk gyereket és már 4 napja késett. Mire másnap reggel megcsináltam volna, megjött, így a tesztet eltettem. 2 évvel később, mikor már vagy fél éve lejárt a teszt, 4 nap késésnél pozitív lett, bár a ráírt 3 perc helyett csak kb 5 perc után. Azt hiszem, az is x epil volt.
2020. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok. 7-ik napja kesik tegnap meg negativ volt a teszt. Varok.. dokinal voltam tegnap mert esedekes volt a fogamzasgatlo elso szeme de csak annyit mondtak ki tudna ha en nem?! Fel sem kellt a szekbol. A fogamzasgatlobol 3 szemet kihagytam mind a 3 heten 1 szemet. Talan a masodik heten potoltam de 12 oran kivul. Rossz a beosztasom ( valtott muszak) ezert gyakran elfelejten. 24 re vartam 25 en es 26 an volt nemi verzesem inkabb egy egy csepp es barnas valadek az is 1-1 csepp. Amikor ez a ketto cseppnyi verzes volt akkor begorcsoltem elotte de kibirhato volt. 24 en vetten be gyogyszert mert nagyon fajt a hasam. A hasfajas messze all tolem es az is hogy kessen. 6 even keresztul pontosan csutortok. Es itt allok negativ tesztel. Olvastam ma hogy az uzolso szextol 20 nap amire 100 % megmondja a teszt is meg az orvos is. A harmadik heten kimaradt gyogyszertol nem telt meg el 20 nap.. hat varunk :/ szivem szerint vennek holnap is tesztet mert felek a fogamzasgatlo miatt. Nem tervezett gyermek lenne es felelotlen voltam viszont mi lennenk a legboldogabb :)
2020. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Majd írd meg mi lett az "eredmény", kaptatok-e ajándékot karácsonyra.

Nekem a középső 23-án született, a harmadik viszont augusztus végén. Mindkettő karácsonyi ajándék, a középső a születése, a harmadik a fogantatása miatt. :) Csodás gyerek mind a három.

2020. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos megjött...
2020. dec. 30. 00:21
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Sajnálom.

De talán jobb is hogy lesz időd tudatosan készülni majd a babára.

Nekem sokat segített az, hogy előtte hónapokig már figyeltem arra, hogy milyen gyógyszert használok, mit iszok, eszek, mert amikor a babám megszületett és kiderült hogy születési rendellenessége van (rendbe hozták), akkor tudtam, hogy még véletlenül sem az én hibám. Barátnőm fogamzásgátló szedésekor esett teherbe, nála is valami megfázás miatt nem volt rendesen szedve, és már attól magát hibáztatta és teljesen kétségbe esett amikor besárgult a pici a szülést követően. Pedig nem súlyos és gyakori dolog.

Ha szeretnétek babát akkor döntsétek el, pár hónapig védekezzetek óvszerrel, aztán hajrá!

2020. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!