Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az ideális kor a szüléshez?...

Mi az ideális kor a szüléshez? Létezik-e egyáltalán olyan?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a párom 29. Elgondolkodtunk a gyerek vállaláson, a párommal már nagyon szeretnénk. Lassan 4 éve alkotunk egy párt, mind a ketten dolgozunk. Mégis van bennem egy kis félelem a korom miatt, pedig tudok gyerekekről gondoskodni. Attól tartok a családom mit szólna hozzá.

2021. jan. 6. 00:33
 1/10 Diána1988 válasza:
57%
Szia! Én 21 évesen szültem a kisfiamat (mikor 5 éves volt a fiam külön váltunk) Most 32 vagyok boldog kapcsolatban és márciusban születik a kislanyunk. 😊 Szerintem nem vagy elkésve!Egy 21 éves nő már érett az anyasagra pláne ha vágysz a babára és a párod is. De azért élvezzétek ki a gyerek mentes időszakot 😉mert az már nem jön vissza 😁 A szüleid meg ha nem is díjazzák még a babát úgy is megenyhulnek és mikor már növekszik a pocakom és a karjukban tartják az unokajukat egy cseppet se fogjak úgy gondolni hogy,, korán,, jött a kisunoka 😉
2021. jan. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem létezik ilyen. Mindenkinek más a tapasztalata. Van, aki nem az optimális kort nézi, hanem az anyagiak korlározzák.


Ha nektek közösen az jött ki, hogy oké., akkor hajrá!

2021. jan. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ahogy a 2es is írja. Nem az számít, mennyi idősek vagytok (persze ne legyel 15 éves, de nem vagy az. :D), hanem hogy tudtok-e megfelelő hátteret, anyagi biztonságot, otthont biztosítani a picinek.

Én 23 évesen szültem, de főállásból mentem CSED-re. Férjem 32, jól keres, van kocsink, megtakarításunk, vettünk saját házat. Albérletben laktunk még, mikor terhes lettem (már próbálkoztunk 1 éve), és onnantól nagyon ráfeküdtünk a saját otthon keresésére.

Szerintem jó korban vagytok hozzá, a kérdés az, hogy tudtok-e megfelelő hátteret biztosítani.

2021. jan. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Szia 21 voltam amikor a fiam szúletett. 23 amikor a lányom. Utánna elváltunk...azután jött egy férfi...aki a férjem😊 és 28 évesen szültem neki egy kislányt és most 37 vagyok és várjuk a következőt akiröl még nem tudjuk hogy fiú vagy lány😊
2021. jan. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia


Ahogy már más is írta, ez egyéni. Ha mindketten szeretnetek és van hova jönnie akkor szerintem hajrá.


Én annyit tudok csak mondani hogy ha tehetném előbb vállaltam volna gyereket mert nagyon sok energia kell hozza :) én 29 voltam mikor született a lányom a férjem 38

Fárasztó! De természetesen mindent megér, a legnagyobb boldogság, és 10 év múlva is végig tudod csinálni

De ha már kérdezed én a korai gyerekvállalást javaslom:)


Akárhogy is döntesz, sok sikert!

2021. jan. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Biológialag van, 20-25 között a legjobb a szervezetednek. Egyéb szempontok alapján viszont más-más kor lehet ideális.
2021. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy a hozzászólásokból is látszik sok múlik azon mi a fő szempont. Biológiailag az a jó ha fiatal vagy viszont többnyire ilyenkor még az emberek teljesen máshogy gondolkodnak mint pl 30 körül. Tehát akinek 20on évesen szülsz nem valószínű hogy vele fogod leélni az életed, viszont később már nagyobb az esély rá
2021. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 szépen írta. Ha tehettem volna, 15 évvel ezelőtt vállaltam volna gyereket. De akkor még az utca és az albi között vergődtem.
2021. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, kedvesek vagytok😊 a baba nem szenvedne hiányt semmiben abban biztos vagyok. Családi házban élünk, viszont albérlet. Mi Csehországban élünk a párom szüleivel. Családi házat szeretnénk venni, viszont jelen pillanatban nem lehet, mivel a párom még törleszt egy hitelt. Viszont anyukáméknak Szlovákiában van egy nagy családi ház és apum nekem szeretné adni mivel a testvéreimnek már van saját ház. Mi is úgy vagyunk vele, hogy előbb a ház aztán a baba, de az bele telhet akár 5 évbe is és ennyit nem szeretnénk várni. Segítségem is lenne a picivel, mivel velünk van a párom anyukája, és a testvérei is csak pár km-re laknak tőlünk.

És tudom hogy a szüleim örülnének neki, viszont a nővéremtől jobban tartok. Igaz, hogy ő 18 évesen szült (most 35) de mindig azt mondja nekem, hogy még rá érek. Szóval nehéz a döntés 😄

Az egyik felem nagyon akarja, viszont ott van mindig az a DE.

2021. jan. 6. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen ideális körülmények szerintem sosem lesznek :) Meg lehet, hogy a teherbeesés is időbe fog telni, sosem lehet tudni. Ne a környezeted befolyásoljon. Ha vágytok rá, ha kiegyensúlyozott a kapcsolatotok, akkor szerintem ne a nővéred véleménye legyen a mérvadó. Minden jót kívánok! :)
2021. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!