Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció előtt 3 nappal...

Menstruáció előtt 3 nappal peteérés?

Figyelt kérdés

Január 12.én volt az utolsó menszeszem.

Digitális ovulációs teszttel figyelem mindig, hogy mikor van peteérésem, ami eddig a 16-18.napon volt. Ebben a hónapban nem mutatott a teszt pozitívat azokon a napokon, de folytattam a tesztelést ami ma reggel pozitív lett a ciklus 25.napján. Délután kevés barnás folyásom volt, mint amikor megakarna jönni. Olvastam az ovulációs vérzésről, de én még sosem tapasztaltam. Volt már valakinek hasonló, hogy ilyen későn lett peteérése? Most ez menstruáció lehet vagy köztes vérzés?

Tudom senki nem lát belém, de hátha valaki tapasztalt már hasonlót.



2021. febr. 5. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Múlt hónapi hőgörbém 25.napon volt az ovu, baba nem lett belőle mert nem számítottam rá. A luteàlis fázisom 14 nap nekem ugyy , hogy kitolódott a mensim is 39napra jött meg.

2021. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor valószínű. hogy valami köztes vérzés lehet.

Esetleg azt tudod, hogy mitől tolódhat ki a peteérés vagy ez teljesen megszokott dolog?

2021. febr. 5. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Én os most fedeztem fel először , én az infolicra gyanakszom mert kicsivel fél idő előtt kezdtem el inni, és megdolgozta a petefészkeim éreztem is akkor. Ebbe a ciklusba mensinél kezdtem inni, 12. Napon vagyok ma jelentkezett a nyúlós nyál ovu teszt már erősödik szépem, most tuti nem ilyen későn lesz.
2021. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is pont most kezdtem el inni január 26.án. Akkor lehet nekem is az tolhatta ki. Köszönöm szépen :)
2021. febr. 5. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Néha-néha előfordul a legpontosabb ciklussal rendelkező nők esetében is. Ha sokszor előfordul ( és emiatt rendszertelen lesz a ciklus is), akkor érdemes vele foglalkozni, hogy mi okozhatja. Annyi extrát jelent, hogy így nyilván a menstruáció várható ideje is kitolódik amiatt, mert a luteális fázis általában minden ciklusban ugyanolyan hosszú.
2021. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno egy kedves kommentelő ezt írta, ami nagyon hasznos volt nekem is , hátha segít. És be is jött mert tényleg 14 nappal később jött meg:)


Több dolog is történhet ciklus szempontjából:

- ha megjön most hétvégén a menstruációd, akkor kórosan rövid a luteális fázisod (9 nap vagy kevesebb), ezzel dokihoz kell menni és progreszteronpótlást kapsz (de azért nem ártana még 1 hónapot hőmérőzni hogy bebizonyosodjon).

- másik lehetőség, hogy 10-12-14 napra jön meg az ovutól, tehát egy kicsit hosszabb ciklusod lesz mint máskor (lsd fentebb, hogy miért).



Következő hónapban érdemes lehet kiegészíteni ovulációs teszttel a hőmérőzést, mert a hő előre nem "mondja meg", mikor van ovud, és az ovu előtt 2-3 nap a legtermékenyebb amúgy is. A hő meg segít, hogy a tényleges ovut lásd, és utána 7. napon elmehess a progreszteronod megnézetni.

2021. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod:)Most egyelőre úgy néz ki nincs vérzés, csak tegnap volt egy kevés a wc papíron.

Tudnál ajánlani appot hőmérőzéshez?

2021. febr. 6. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Az jelenthet ovulációt is ahogy kiszabadul a tüsző kis vérzéssel jár(hat) illetve beágyazódás is kis vérzéssel jár(hat). Húha hát én többet is használok egyszerre fertility friend ez kicsit bonyolultabb de ez mindent mutat, és leírneked, igaz angolul. Ezen felül a ciklus.hu -t használom ez nem annyira pontos, és a tervezettbaba.hu oldalt használom még ez általában pontos és nem kell sok adatot megadni , hogy pontos legyen szinte elég csak a hőmérsékletet. Illetve itt lehet kérdezni,névnélkül orvosoktól is. Az én nőgyógyászom is ott van, endokrinológus is.
2021. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma reggelre megjelent a tojásfehérjés nyák is. Ugyh mostmár tényleg nem tudom, hogy volt már ovum vagy csak lesz :D

Kipróbálom akkor a tervezettbaba.hu-t. Köszönöm szépen neked a sok segítséget :)

2021. febr. 6. 11:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma reggelre rendesen megjött görcsökkel. Nem igazán értem ezt most. De köszönöm mindenkinek aki segített:)
2021. febr. 7. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!