Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulació utáni hányadik napon...

Ovulació utáni hányadik napon érdemes tesztelni? Vagy várjak az első terhességi tünetig? A hasam alja néha néha szúrkál, de nem vészesen fájdalomcsillapító nem kell hozzá és néha olyan mint a menstruációs fájdalom.. Nagyon remélem, hogy baba lesz..

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az első terhességi tünetig várj, hanem az esedékes menstruáció elmaradásáig. Ha mondjuk pénteken kell megjönnie, akkor leghamarabb péntek reggel tesztelj, de az a jobb, ha szombat reggelig vársz, csak hogy ne az legyen, hogy tesztelsz reggel, aztán két óra múlva meg megjön (nekem volt ilyen, rosszabb, mint eleve megvárni a vérzést). Terhességi tünete nincs mindenkinek, abban nem tudsz bízni, hogy segít. A kimaradó menstruáció az egyetlen biztos tünet.
2021. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos tesztek a menstruáció várható napja után 2 nappal már általában kimutatják a terhességet. Egy érzékenyebb teszt a várható menstruáció előtt 3 nappal is mutatja már ha terhes vagy. (pl a predictor early nekem mutatta mindkét terhességemet)

A korai tesztelés (ha csak nincs rá egeszsegügyi indokod, pl hogy hormonpótlásra szorulsz a terhesség megtartása érdekében) nem feltétlen "hasznos" van amikor téves is, mert lehet akár kémiai terhesség is.

2021. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kimaradt a menstruáció..én még úgyis vártam kicsit hátha csak késik, benéztem az ovut, stb, szóval a feltételezett ovut követő 16 napra teszteltem.
2021. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak annyira nehéz kivárni...28án múlt el a mensim..azóta mint a nyulak úgy élünk 10én volt az ovum..
2021. febr. 15. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még lehet nincs is meg a beágyazódás, ha sikerült.

7-14nap is lehet.

2021. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én menstruáico előtt 3 nappal pozitívat teszteltem

Predictor earlyt használtam

2021. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod az ovu pontos napját nyugodtan kezdheted a tesztelést a 8.dpo -tol és az erősödését figyeld . :) szurkolok :)
2021. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Az esetleges megtermékenyítés után indul a vándorlás ez kb.7-8 nap. Ezután indul a beagyazodas ami kb.3-4 napig tart. A beagyazodas után kezd termelődik a Hcg hormon, ami 2 naponta duplazodik meg. Ezért van az, hogy a peteéréstől a következő menstruáció napjáig kb.14 nap telik el. Ezért érdemes megvárni kb.a nem várt 1.napját es akkor tesztelni. Talán még a nemvárt előtt 1 nappal is esélyes lehet a terhességi teszt.de sokkal korábban nem érdemes mert csalódik az ember miközben lehet terhes már csak még nincs annyi hcg a vizeletben.


Egyébként én szó szerint éreztem a beágyazódást. Semmivel sem volt összekeverhető érzés. Nagyon érdekes volt. Szurkáló érzés legalább 3 napig. Nem állandóan, néha!


Es igazam is lett, a nemvárt előtt már kimutatta a teszt hogy baba lesz.


Sok sikert 😊

2021. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szurkálást én is éreztem tegnap is, elég fájdalmas volt..de egész napi olyan mintha meg akarna jönni.. nagyon remélem hogy baba van a dologban🤗
2021. febr. 17. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ovu után 8.napon semmi nem volt, 9.en nagyon halványan már látszott és onnan napról napra erősödött, de nem a reggeli vizeletből hanem az estiből.

2021. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!