Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki akár 1 héttel vagy...

Ha valaki akár 1 héttel vagy még több nappal előtte van együtt a párjával ( előváladék max) akkor valószínűleg ha került is be spermium, az elhal addigra? Tudtommal igen de szeretnék hallani más véleményt is.

Figyelt kérdés
Illetve az érdekelne hogy a hirtelen nagy mennyiségű de átlátszó folyás( max pici fehéres) az ovuláció jele? Illetve még milyen jelek vannak?

2021. febr. 18. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem.

Peteérés BÁRMIKOR lehet.

Csak az esélyek mások.

2021. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálam ovuláció környékén szúrni szokott valamelyik petefészkem. A folyásom pedig átlátszó kocsonyás(méhnyaknyák). A spermiumok pedig akár 4-5 napig is életben maradnak a petevezetékben. Spontán peteérés pedig ahogy írták előttem bármikor létrejöhet, akár egy orgazmustól.
2021. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a "spontán ovuláció" tudtommal csak egy mítosz

pl.hormonmentes.hu is megírta.

2021. febr. 18. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez a ovu bármikor lehet csupán annyit jelent, ha valaki nem figyeli, nem tudhatja mikor is van, tehát bármikor. Ez még mindig egy több napos folyamat. Ovu egyszer van, mert ovu után más hormonok dolgoznak. Olyan mint egy bekapcs gomb és ovu után fix időre jön a mensi. Ezen semmi nem változtat.


Szóval, ha nincs uh követés vagy ovu tesztet nem használsz, akkor nem tudhatod, hogy mikor is van ovu, mert a tünetek sem feltétlen jelentkeznek. Tehát védekezni kell.


Spermium mx 5 napig életképes lehet, de ez ritka, inkább kevesebb nap.

Az orgazmustól peteérés megint butaság, nem peteérés lesz orgazmustól, hanem petekilökődés. Pl, ha megvan az lh csúcs, de nem sikerül a repedés, pár napon belül egy erősebb orgazmus rásegíthet és így megreped. Ettől ez még nem spontán peteérés.


Lényeg a lényegben, ha nem szeretnétek babát védekezni kell, mert mindig a lehetetlen helyzetekbe fogan meg egy nem várt kicsi élet.


A folyásod egyébként lehet ovus tünet, de ez is lutri, mert akár egy héttel előtte is elindulhat ez a fajta termékeny nyák.

2021. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán, spermiumok nagykönyv szerint max 3 napig élnek még.

Tojás fehérje nyák lehet jel. Nekem szúrni szokott a petefészkem elég érősen.

Viszont ahogy egy bölcs orvos mondta nekem:"Ez nem matek, ez biológia."

Stimulált ciklusban igazolt ovu után 2 héttel negatív vér teszt. Rá egy hétre mégis terhes voltam (sajnos nem maradt). Hogy hogyan és mikor foganhatott meg, rejtély volt 2 orvosnak is.

Aki gyereket akar kb. 2 naponta legyen együtt a párjával. Aki nem, védekezzen.

2021. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ciklus 9. Napján nem igazán jellemző az ovulàció, vagy a termékenységi ablak nem?

Tudtommal 14-15-16. Nap amikor az ovuláció és a termékeny napok jelen lehetnek. Bár tudom mindenki más.

2021. febr. 19. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a 14-15-16. nap nem minden ciklusra vonatkozik.

Úgy lehet a legjobban kiszámolni, hogy a ciklushosszból kivon az ember 16 napot mivel 16 napos lehet a luteális szakasz hossza. És még 5 napot, ennyit bírhat ki egy spermium. És akkor megvan a termékeny időszak lehetséges kezdete. Illetve mivel 12 nap is lehet a hossza a luteálisnak és tegyük fel ovutól még két nap esélyes lehet, ha kimaxol mindent a repedés és a petesejt élettartama. Tehát 10 nap a ciklushosszból ez a termékenység lehetséges vége.


Számokkal:

30 napos ciklus esetén a kezdete lehet 30-16-5= 9.nap

Vége lehet 30-12+2=20.nap

Ez ugye nem pontos, mert az elejét 16 nappal a végét csak 12 nappal számoltam.


Tegyük fel, hogy átlagos 14 napos a luteális

Akkor 30-14-5= 11.nap az eleje a termékeny időszaknak

30-14+2=18. nap a vége.


Szóval ezek a határok.


DE!!!!! Soha nem lehetünk biztosak a ciklus hosszában, mert bármikor lehet korábban vagy később ovu. Van akinek néha 27 néha 32 napos a ciklusa és e között ingadozik. Tehát pontosan belőni mégsem lehet :D


Lh teszt segíthet, de csak abban, hogy tudja az ember mikor van a mensi, persze, ha már kiderült a luteális hossza. Ezt egyébként kb 3 ciklust nézve lh tesztet használva ki lehet deríteni.


Húú basszus nagyon unatkozom, bocsi, hogy ilyen regényt írtam ide, de remélem segít kicsit megérteni.

2021. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Hatalmas szeretkezés is kirobbanthat soron kívüli ovulációt. Csak szólok. Aki nem akar gyermeket, az védekezzék.
2021. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves nyolcas, nincs spontán ovu mivel az napok alatt zajló folyamat....


Olyan van, hogy lh csícskor nem reped meg a tüsző csak pár nappal később egy orgazmus hatására sikerül repedni. Attól ez nem spontán ovu hanem a sikertelenbe segíthet. Egy ciklusban meg csak egyszer van ovu, mert ovu előtt más hormonok dolgoznak mint ovu után.

2021. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az, hogy ciklus 9. napján nem igazán jellemző az ovuláció, teljesen egyén függő. Nekem pl rendszerint 11. napon van, de időnként befut egy-egy 10. napi is.
2021. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!