Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés után mely hormonokat...

Vetélés után mely hormonokat érdemes megnézetni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tesztet csináltatni, megnézetni a hormonokat, hogy rendben vannak e. A progeszteron kívül szükséges mást is megvizsgáltatni? Leírnátok légyszi melyiket kellene (ha kell) pluszban?


Megjegyzés: Általános hormonvizsgálaton voltam, 2x, 3 honnap különbséggel. Először néhány érték magasabb volt, másodjára már okés, bár még mindig volt érték, ami magasabb volt a normálnál. Maga a pajzsmirigy nagyon jól működik. Semmilyen gyógyszeres kezelés nem kell, azt mondták. Illetve az orvostól azt kaptuk, hogy nyugodtan bele lehet vágni a baba projektbe. A vizsgálatot azért csináltattam csak meg, mert anyukámnak van pajzsmirigy problémája és gondoltam biztos ami biztos, nézzük meg. Sikerült teherbe esnem azonnal, de sajnos vetélés lett a vége. Szeretnék elmenni egy magán laborba, ezért szeretném tudni, hogy mit is kellene pontosan megnézetni a progeszteronon kívül. Ha kell persze. Segíteni valaki? Köszönöm szépen előre is. 🙏



2021. febr. 21. 20:44
 1/4 A kérdező kommentje:
*hónap
2021. febr. 21. 20:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Csináltathatsz saját szakállra egy hormonsort, de szerintem ha mindenképpen szeretnél egy kivizsgálást, akkor inkább keress fel egy endokrinológust (esetleg másodvéleményt is kerhetsz a korábbi leleteid alapján).
2021. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsönek igaza van, igazából egy utat megspórolhatsz a dokihoz, ha már eredménnyel mész.

Ciklus 3.napján szokták nézni:LH, FSH, ösztradiol, tesztoszteron, progeszteron.


21.napi ( ez csak 28 napos ciklusok esetén 21.nap, ha neked több napos ciklusaid vannak, akkor arányosan annyival többedik napon kell menni. 30 napos esetén ez 23.nap) itt a progeszteront kell nézni.


Ezek mellé ami nagyon fontos a pajzsmirigy: TSH mindenképp e mellé viszont a teljes kép miatt a T3, T4 és az antiTPO is fontos.

Ha mindent számba szeretnél venni 3 pontos cukor és inzulin terhelés is kell.


D vitamin szint sem árt, de azt alapból kell szedni babához, nyugodtan 3000NE-t.


Nem olcsó, de pl nekem így derült ki a pajzsmirigy alulműködés és az inzulinrezisztenci. Kaptam rá gyógyszert és 3 hónap múlva terhes maradtam. Előtte sok év telt el és egy vetélés.


Nem vagyok 100%-ra biztos, hogy mindent leírtam, szerintem a neten megtalálod, ha rákeresel mit szoktak nézni 3. és "21." Napon.


Sok szerencsét!

2021. febr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, ugyan írtad, hogy nincs pajzsmirigyre gond, így elég, ha ellenőrzés miatt csak TSH-t nézetsz. Ez sajnos simán romolhat akármikor.
2021. febr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!