Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért írnak fel vérvétel...

Miért írnak fel vérvétel nélkül progeszteront a kismamáknak barnázásra?

Figyelt kérdés
És a kismamák miért veszik be csak úgy, miért nem mennek el akkor magánvérvételre, ha a dokikat ennyire nem érdekli? Rengeteg esetben tök felesleges,de van sok mellékhatása a babára nézve.
2021. márc. 3. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert mire meglenne a labor, esetleg késő.

És ha az orvos nem írja fel, és a kismama elvetél, akkor ő lesz a szemét, gusztustalan szar alafk, és természetesen csak és kizárólag progeszteron hiány miatt mehetett el a terhesség és az orvos lelkén szárad.

Inkább felírják és kész.


Amúgy milyen sok mellékhatása van? Én egyetlen egyről tudok: valamennyivel emeli a hypospadiasis előfordulását. Amúgy semmi mást nem okoz. És mivel ez is ritka, még az emelkedett kockázat is elhanyagolható.

2021. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Unatkozol, és szeretnél vitát indítani?

Olyan szép a mai nap, menj sétálni...

Amúgy a kérdésedre válaszolva: ha barnáznék/véreznék, bármit bevennék kérdés nélkül, amit a doki felír, hogy a babámnak esélye legyen megmaradni!

2021. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki kicsit gondolkodni mer az már vitát indít? Te beszednéd azonnal, én meg elmennék azonnal vérvételre, és ha szükséges akkor bevenném a gyógyszert. Fura nekem ez az orvosok iránti totális bizalom, amikor is háááát azért elég sokan elég fura protokollt követnek. Az én dokim szerint ez a progeszteronozás egy marhaság.
2021. márc. 3. 13:58
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mire elmész vérvételre lehet elvetélsz... De akkor hallgass a dokidra, és ne itt kérdezősködj, ha tudod a választ :D
2021. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A progeszteron nem gyógyszer, hanem egy hormon, amit a szervezeted amúgy is termel (vagy legalábbis kéne neki) ezért nem is nagyon lehet túladagolni, hisz akkor a szervezeted észreveszi és annál kevesebbet termel. Feleslegesnek lehet, hogy felesleges, de ártani nem árt.
2021. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, sosem volt még gond belőle, ha az ember hormonkészítményt kap. Olyan az, mint a vitamin. Ja nem.
2021. márc. 3. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg egyszer megkérdezem, hátha válaszolsz. Mi az a rengeteg rossz dolog, amit a magzatnál okozhat?
2021. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

A Te orvosod az, akit én élből elkerülnék, mert butaságot mond.

A progeszteront a saját szervezeted is előállítja, tehát ártani nem lehet vele. A felesleg nem épül be és legtöbb esetben kúp formájában használják, így nem megy át a szervezet emésztőrendszerén sem.

A vérvétel felesleges akkor már, ha nem csináltak abban a hónapban teljes hormonsort, ugyanis egy szem progeszteron értékből még nem fogsz látni semmit, ugyanis a progeszteron lehet kevés egy normál ösztrogénszint mellett is, de lehet az az eset is, hogy nagyon magas az ösztrogénszint, hozzá képest alacsony a progeszteron, de a vérvételen ezt az értéket önmagában nem látod rossznak. Ilyen volnék én is, papíron nem rossz az eredményem, mégis 3 terhességből 3x kellett és egyszer még így is kevés volt, mert rosszkor kezdtem alkalmazni. Nekem már tüszőrepedés után kell azonnal, amit tesztekkel figyelnem kell, onnantól pótolnom kell végig a megfelelő hétig. Ha ezt nem teszem meg, nem marad meg a terhességem. Mire eljutnék az ovuláció után a protokoll szerinti vérvételig, már 7 nap késésben lennék a progival és nem maradna meg a terhességem.

Van erről Czeiel Endrének egy vidója, keres ki és hallgasd meg.


Várom én is a konkrét példákat arra, hogy milyen kárt okoz a progeszteron pótlása.

2021. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha elém kockázott lószrt tettek volna, hogy szedjed, és akkor talán nem vetélsz el, akkor azt is bevettem volna szó nélkül. Amúgy meg nem képzelem magam okosabbnak az orvosoknál 2 cikk és egy progresszív szellemű orvos miatt. Vannak tényleg fszságok a szülészeten és a terhesgondozásban is, de ez aztán tényleg nem oszt, nem szoroz. Mellesleg, a vérvétel is igazolta, hogy kell az hormonpótlás, de ki tudja, hogy késő lett volna már akkor, vagy nem. Most meg itt az egészséges gyerekem, éppen alszik ebéd után. Nekem megérte. Másnak is. Az, hogy neked nem érné meg, a te dolgod.
2021. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!