Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen helyzetben mi történik? 😓

Ilyen helyzetben mi történik? 😓

Figyelt kérdés
Ha évek óta nem jött a baba, a párom meg én is megkaptuk a Sputnik V. - t majd kiderül terhes vagyok....
2021. ápr. 8. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Ez pech.
2021. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagy valószínüséggel nem történik semmi.
2021. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nagy valószínűséggel semmi. Nem lesz két feje a gyereknek tőle, hidd el. Örülj a terhességednek meg annak, hogy be lettetek oltva. Nem azért nem javasolják gyermekvállalás előtt, mert bajt okoz, hanem mert ezt kifejezetten nem vizsgálták. De ha picit végiggondolja az ember a hatásmechanizmusát, akkor azért sejthető, hogy az égvilágon semmi sem fog történni. Teherbeesés előtt csak élő vírus vakcinát nem javasolnak (pl. MMR oltás után pl. egy hónapig), de még azzal kapcsolatban is azt mondják a szakértők, hogy ha mégis megtörténik, emiatt nem kell elvetetni a gyereket és eddig még semmi adat sem utal arra, hogy bármi baja lenne tőle. De a Sputnik nem is élővírus vakcina.
2021. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát, nem tudom.. Állítólag azt javasolják, hogy a babával várjon az oltott 3 hónapot.
2021. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én holnap kapom meg. Ebben a ciklusban volt egy "balesetünk", már van egy gyerekünk és nem lenne gond, ha jönne a következő. Én felhívtam a nőgyógyászomat, hogy ilyenkor mi van, és azt mondták, hogy nyugodtan menjek oltatni.

Egyébként most már mindenhol azt javasolják, hogy ha lehet, várjon az ember az oltás után a teherbeeséssel, de nyilván ha már nincs mód rá, nem kell abortálni a magzatot. Valószínűleg nem te vagy az első nő ezzel a helyzettel.

2021. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az történik, hogy adatot fogtok szolgáltatni a gyógyszergyáraknak. Ez ilyen. Kb 99% hogy pont semmi nem fog történni. Lesz egy gyereketek.
2021. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Semmi. Az adatok hiánya miatt óvatosságra intenek, de egyik forgalomban lévő vakcina hatásmechanizmusából sem következik, hogy bármi gondot okozna. Hármas nagyon jól írta, attenuált vakcinával rizikós az oltás, de még ott is inkább a potenciális betegség kialakulása a gond, nem önmagában az oltás. I


Igazából érthetetlen és kicsit káros is volt a túlóvás, a pfizernél is csak azt érték el, hogy konteóznak a kismamák, miért lett a "ne ess teherbe utána" ajánlásból egyszer csak "oltsunk be minden kismamát".

2021. ápr. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Az égvilágon semmi nem fog történni, azon kívül hogy születik majd egy szép, egészséges babátok! Élvezd a terhességed!


“De a Sputnik nem is élővírus vakcina.“ De igen, az, adenovirus vakcina.

2021. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is így voltam, az oltás előtt mindennap negatív volt a tesztem. Megkaptam a Pfizert és másnap pozitív :D

De a doki mindent rendben talált,nem lesz semmi bajunk! :)

2021. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8: az adenovirus nem képes replikációra.
2021. ápr. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!