Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik ebben a helyzetben...

Mi történik ebben a helyzetben a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és még nem jött meg a menstruációm, így anyukám úgy döntött, hogy elvisz nőgyógyászhoz. Már decemberben szerettünk volna menni, csak nem jött össze, utána pedig a koronavírus miatta háziorvos javaslatára nem mentünk el. Nyilván szeretnék elmenni, hogy biztos ra tudjam egészséges vagyok e vagy valami bajom van, de mégis félek.

A kérdésem az lenne, hogy mire számítsak? Csak ultrahangra, vagy rendes vizsgálatra is? Esetleg valaki még van olyan helyzetben mint én?


2020. júl. 22. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Még csak 16 éves vagy. Nekem annó azt mondták 18 éveskor után kell orvoshoz fordulni. Még fiatal vagy, nem fog megvizsgálni max ultrahangot csinál, illetve elküld vérvételre. Mesterségeden be lehet indítani ezt is de ennek semmi értelme.
2020. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Mit értesz "rendes" vizsgálat alatt? Ha azt, hogy odalent matatnak, akkor rossz hír, hogy a nődokiknál az ultrahang is hüvelyi úton zajlik, nem a hasfalon keresztül, mint amikor babát vár valaki, és a gyereket nézegetik. A jó hír az, hogy egyáltalán nem fáj, alig lehet érezni. Szerintem el fog küldeni hormonvizsgálatra is, ez egy sima vérvétel.
2020. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attol, hogy megnezi, hogy szervei rendben vannak e, ahogy 2. leirta ,nem kell beinditani
2020. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2es válaszolótol szeretném megkérdezni, hogy akkor is hüvelyi ultrahangot csinal a nőgyógyász, ha az "alany" szűz?
2020. júl. 22. 23:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ha feltétlen szukseges. Előbb hasi UH-ra küld és verkep kell, ha valami van és elkerülhetetlen csak akkor van hüvelyi UH és vizsgálat
2020. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szűz vagy, nem csinálnak hüvelyi UH-t. Megnézik hason keresztül, meg hormonvizsgálatok (vérvétel). Nem kell semmi kellemetlenre számítabi.
2020. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!