Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet két peteérés egy cikluso...

Lehet két peteérés egy cikluson belül, vagy ez már terhesség?

Figyelt kérdés
Pontosabban, tudom, hogy lehet két peteérés, de én ilyet még nem tapasztaltam, és most nagyon furcsállom a dolgot. Elvileg a bal petefészekben látszott a domináns tüsző a 14. napon UH-n, viszont a fájdalom és nyák nem múlt el a 15-16. napon, ahogy szokott tüszőrepedés után, hanem tovább folytatódott. Ma vagyok a 17.-en, és nagyon szúr a jobb oldalam, a nyák pedig erősödött. Ez azért is furcsa, mert általában mindig a baloldalon érik meg a tüsző, a jobb lusta valamiért. Most bal tájékon tompa fájás van csak. Mintha hirtelen "megcserélődött" volna az egész. Arra is gondoltam, hogy sikerült a teherbeesés (hétvégén voltunk együtt), és most ilyen tüneteket produkálok... van esetleg valakinek ezzel tapasztalata? :)

2021. ápr. 16. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy mégis a másik petefészekben repedt meg egy tüsző? A feszítés lehet a folyamat során kiözönlő folyadéktól is. Illetve, ha sikerült a baba, akkor előfordulhat sárgatest ciszta, ami idővel természetesen felszívódik. Az is feszíthet. Drukkolok, hogy babát jelentsen! 🤞🏻😁
2021. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a biztatást! :) Gondoltam én is arra, hogy mégis ott ért meg, és most az szurkál, vagy ugye hogy majd csak meg fog repedni, akár másodjára a cikluson belül, de nem is tudom... attól tartok, hogy inkább cisztává alakult, mert nem történt meg időben a tüszőrepedés. :( Nagyon rég éreztem ilyet, hogy ez a feszítő fájdalom és a már-már vizes nyák megmaradjon még hosszú napokig, az utóbbi időben nagyon szépen megvolt időben az érés-repedés. Most nem tudom, mi van... :( Attól is tartok, hogy mivel hétvégén voltunk együtt, még korai lenne bármilyen megtermékenyüléses tünetet éreznem.
2021. ápr. 16. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Megtermékenyülés már lehetett, a beágyazódásig persze még van pár nap.

Biztosat majd csak a teszt mutat 1-2 héten belül.

De, ha esetleg mégis valamiért csak most lenne tüszőrepedés, és emiatt vannak a tüneteid, a bizti kedvéért szerintem a napokban is legyetek együtt. Lehet, hogy a domináns tüsző mégse volt domináns, és nem repedt mégse meg, helyette a jobb oldalon történtek a dolgok, és most van a termékeny időszak. Ovu tesztet használsz esetleg? Nekem az sokat segített anno.

2021. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Időközben elmúlt az a nagyon éles fájdalom, viszont tompán még mindig érzem mindkét oldalt. Valószínűleg úgy történt, ahogy írtad, és kicsit eltolódott az egész. Remélem nem ciszta, mert tényleg érzem még most is néha. :( Bár tudom, hogy a sárgatest is szurkálhat.

Tesztet nem használtam még eddig, de szerintem következőleg veszek, köszi. Már 3 hónapja próbáljuk. Neked segített még valami ezen kívül? Bármilyen vitamin, tea, ilyesmire gondolok.

2021. ápr. 19. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem picit komplikált volt a dolog, mert nagyon ritka volt a ciklusom. Ir, pcos, pajzsmirigy stb. Volt, hogy egy évben csak kétszer jött meg, gondolhatod.

Szóval én mértem az ébredési hőmet és ovu teszteket csináltam. Az első gyereknél spontán lett peteérésem, mutatta is a teszt meg éreztem is, illetve a hőm is felugrott pé után, és maradt is. A második gyereknél kaptam closty-t. Szerencsére az első hónapban lett is peteérés, és meg is fogant a baba. Vele is hőmérőztem egy darabig, de aztán egy utazásra elfelejtettem vinni a hőmérőt, és itt nagyjából abba is hagytam. :D Nála is használtunk ovu tesztet, szépen mutatta a peteérést.

Ittam inofolicot mindkét babánál, illetve szedtem e vitamint is, ami jót tesz a méhnyálkahártyának beágyazódás szempontjából. Persze folyamatosan szedtem a kismamavitamint is. Nekem az elevit vált be. De van, aki inkább külön szereti a fontos vitaminokkal feltölteni a szervezetét. A lényeg, hogy folsav mindenképp legyen a szedett vitaminok közt. Már a fogantatás előtt. Szerintem. Drukkolok nagyon!!!

2021. ápr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megértelek, ismerős a helyzet, legalábbis IR és pajzsmirigy terén... :( Nekem mondjuk viszonylag rendszeres a ciklus (28-33 napos), PCOS nincs, a peteérések elvileg viszonylag rendben lezajlanak (UH-on látni mindig a tüszőket, majd sárgatestet és folyadékot, illetve 21. nap progi), de még így is volt/van egy csomó rossz tünetem. Abba meg bele se merek gondolni, amit írsz, hogy milyen borzasztó lehet, ha mondjuk évente csak párszor vérzik az ember, pláne, ha gyereket szeretne. Azt viszont nagyon jó olvasni, hogy ennek ellenére is spontán összejött nektek, ráadásul kétszer is, gratula.😊 Ez engem is megnyugtat, mert tartok az inzulinrezisztenciától, hogy esetleg bekavar. Mondjuk úgy, hogy progeszteronom azért nem a legszuperebb.


Az ovulációs teszt pedig tényleg jó ötlet, még szerintem nekem is tudna azért segíteni, én eddig csak érzésre lőttem be a peteérést (mikor már majdnem szétrobban valamelyik oldalam :D).


Folsavat és mio-inozitolt szedek 2-3 hónapja, E-vitamint veszek mindenképpen, az Elevitet nézegettem már.😊 Csak eddig külön-külön vittem be a vitaminokat, de nemsokára úgyis elfogynak, lehet így egyben letudom.


Köszi, hogy írtál és drukkolsz, aranyos vagy.😊 Igyekszem nem rágörcsölni, csak annyi olyat hallok, akinek semmi komoly baja nincs, és így is éveket kell várnia, nekem meg azért közrejátszik egy pár hátráltató tényező. De hát meglátjuk. Köszi még egyszer!

2021. ápr. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!