Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek rendszertelen a...

Akiknek rendszertelen a menstruációja az nehezebben tud teherbe esni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 8. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a szexuális élet rendszeres, akkor nem. Ha csak gyerekcsinálás miatt kerít a pár alkalmat az összebújásra, akkor igen, hiszen nehezebb időzíteni.
2021. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ.Nem csak a rendszeres szexuális élet a lényeg.Ha a nőnek rendszertelen a ciklusa, érdemes utánajárni mitől van.Hogy pld van e egyáltalán ovuja, rendben vannak e a hormonok, pajzsmirigy stb.Ezek mind befolyásolhatjak a teherbeesést.

Nekem pld nem volt peteérésem szabályos ciklusnal,szexelhettunk volna életünk végéig rendszeresen, akkor sem estem volna teherbe.

2021. máj. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2021. máj. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Rendszertelen menstruációm hátterében az állt, hogy nincs peteérésen. Szóval igen. Érdemes utánajárni az oknak.
2021. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy rendszertelen, mert itt már azt is olvastam, hogy ha egyszer 28, másszor 30 napos a ciklus, az rendszertelen, pedig nagyon nem. Ha tényleg összevissza jön meg, pl. 25, 40 aztán 60 napra, az igen, gond lehet, mert pl. pcos lehet, nincs peteérésed, ilyesmi. Tehát az a kulcskérdés van-e peteérésed.
2021. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Valóban fontos lenne tudni, hogy mennyire rendszertelen. Nálam extrém a helyzet (volt már 90 nap is), de nálam igazoltan gond van. És igen, megnegezíti a teherbe esést, nekem eddig sajnos nem is sikerült. Ha tényleg rendszertelen és nem pár nap különbségről van szó, akkor ki kell vizsgáltatni. Szerintem én magamtól soha nem tudnék teherbe esni ilyen ciklussal 😑.
2021. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is meg van a gond hogy miért rendszertelen,pajzsmirigy miatt de az rendbe van meg gyógyszert is szedek rá de hiába igy is rendszertelen van hogy csak egy hetet késik de van hogy több hetet is de olyan is van hogy csak pár napot.Amióta menstruálok csak eggyetlen egyszer jött meg napra pontosan.
2021. máj. 9. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Ha már megvan az ok és kezelve van, az mindenképpen előnyös. Azt kellene tudni van-e peteérés. Erre van teszt, vagy az orvos csinálhat UH-s követést. Ha van peteérés és egyéb feltételek is teljesülnek (pl. átjárható vagy, a párod rendben van stb.), akkor semmi akadálya, hogy gyereked legyen még akkor is, ha a ciklusod nem teljesen rendszeres.
2021. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!