Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyit kellene várni?

Mennyit kellene várni?

Figyelt kérdés

Március elején derült ki,korai spontán vetélés utáni vizsgálatoknál,hogy enyhe IR és trombózishajlamom van.

Nőgyógyászom javaslata:min.3 hónap diéta+sport+1500mg merckformin+inofolic.Utána lehet próbálkozni.

Már 8kg.ot fogytam,elmúlt az állandó fejfájásom is.

Menzeszem és peteérésem eddig is volt,a terhesség is hamar összejön de sajnos nem marad meg.

Közben kaptam pfizer oltást is,a másosikat május végén kapom.

A kérdésem azért fogalmazódott meg bennem mert már 38 éves vagyok,itt már a hónapok is számítanak.

A diéta kezdete óta június elején lenne a 3 hónap amikor szeretnék még egy terheléses vizsgálatra elmenni.Nyilván ettől is sokminden függ majd.

Ti mikor próbálnátok meg újból a terhességet?már júniusban,júliusban vagy csak oltás után 2 hónappal vagy még később?

Köszönönöm🙂



2021. máj. 15. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is enyhe IR derült ki egy vetélés és két kémiai terhesség volt, utána mentem 3 pontos inzulinra. nekem most 9 hónap után sikerült, 6.hétben vagyok, persze még nem mer beleélni magam 🙏🙄 de nekem csak 500-as mercformin kell szedni, diéta óta 12kg fogytam, de 9 hónap kellett így is, bár én 40 éves vagyok. Nyilván nem vagyunk egyformák, drukkolok hogy neked minél előbb sikerüljön 🤗
2021. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja viszont én semmit nem sportoltam...😆( 1-es)
2021. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

A gyógyszerszedés elkezdése után mennyi idővel kezdtetek el próbálkozni?

2021. máj. 15. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen tromhozishajlamod van?

Mikor teherbe estel, elkezdted-e magad szúrni clexannal?

2021. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

MTHR és Leiden mutáció.

Ezek a vetélés utáni vizsgálatokból derültek ki így nem szúrtam vérhigítót a terhesség alatt,akkor még nem tudtam hogy kell.

2021. máj. 15. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a második oltás után nem várnék.
2021. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Második oltás után nem kell várni. Nyugodtan próbálkozzatok!

Nekem is enyhe IR van és MTHFR homozygota. Nekem az orvosom a trombózishajlamra folátot javasolt, és aspirin protectet szedem minden nap 1 szemet. Ha pedig lesz baba, még nemtudom kell e szúrnom, mert arra kell egy homocisztein szintet nézetnem majd, ami alapján kiderül. Az én haematológusom szerint nagyon sokaknak feleslegesen adják a clexant. Bár szerintem Leidenre abszolút kellene a szuri!!! Akár már előtte is, hogy a megtapadással se legyen gond. Ezt mindenképp beszéld meg a dokival, mert ilyenkor elég nagy esély van rá, hogy ezért ment el a baba.

Nekem is, 2x de nekem progeszteron is kevés, most mindent pótolunk és támogatunk, és ha kell akkor szurizunk is.

2021. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Dokival meglett beszélve,hogy amikor majd pozitívat tesztelek azonnal szuri kell majd.

Inkább az IR miatt félek jobban.

2021. máj. 15. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hónapot mondott a doki , hogy utána lehet elkezdeni (1-es voltam)
2021. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
IR-nél ha tartod a diétát nem lesz gond. Nekem is nagyon félelmetes volt először, de végülis nem olyan vészes. Cukor helyett erotritet használok,fehér liszt helyett zabpehely liszt vagy tk. Tésztából tk, rizsből barna vagy basmati. A nehéz része az, hogy a boltban vehető élelmiszerek 80%a tartalmaz cukrot... így nehéz összeválogatni.
2021. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!